Отговори
# 720
  • sofia
  • Мнения: 1 187
Роис, няма лошо, че си хапва твоя младеж. Щом иска, нека яде. Моят младеж не е за пример, не е от ящните. То затова на 7 месеца няма още 7 кила.

# 721
  • Мнения: 81
Не мисля, че натдаването се дължи на пюрета и каши, млякото е по-калорично от моркова  Peace
Моя синковец хапва съвсем малко, но с захлаждането на времето суче повече и отбелязахме 700 грама за месец, надали от 4 лажички пюре на ден ги е качил.

# 722
  • sofia
  • Мнения: 1 187
Аз също не мисля, че яденето, съответно неяденето на пюрета и каши влияе върху теглото. Написах го по-скоро като шега. Стигнала съм до извода, наблюдавайки развитието на големия ми син и сравнявайки го с нас баща му, че всичко е въпрос на ДНК или гени, както решите, така го наречете.  Laughing

# 723
  • София
  • Мнения: 742
Ние до сега не сме успели да изядем цяло 125-грамово пюре дори и за 2 дни. За нас всичко различно от кърма е просто за десерт Laughing Laughing Laughing

# 724
  • Мнения: 77
Вчера нямах възможност да се похваля и тук, че моето момиче вече е на 7 месеца  Simple Smile

Днес беше доста кисела, поплака доста след обяд.

Чета за пюретата.Май ще се повторя, но да кажа какво ни съветва нашия ЛЛ- спазвам донякъде- започнах захранването на 5м и 10 дни. Около 2 седмици хапваше само зеленчукови пюрета на обяд, след това вкарах плодове- круша, синя слива, тиква, ябълка, банан, през 3-4 дни. По съвет на педи по макс 40 гр сутрин и следобед. Сутрин го давам около 10 часа, следобед около 16 ч. Той каза, че това и е десерта, да не прекалявам с количеството. Като стана на 6 месеца започнах въвеждането на каша. Вече един месец не изяжда количество достатъчно за едно хранене. От вчера се захранваме с месно-зеленчуково пюре. 2 седмици ще редувам зеленчуково с месно.В зеленчуково слагам четвърт жълтък. След изтичането на тези 2 седмици ще яде само месни пюрета. Предвиждам като стане на 8 месеца, живот и здраве, да започна с попарите сутрин. На 9 месеца ще я запиша на детска кухня. Междувременно ще усвояваме и приготвените вече домашни пюренца. Естествено все още се кърмим и се надявам да продължаваме все така Simple Smile

# 725
  • София
  • Мнения: 92
Относно чистите месни пюрета - вчера купих пилешко месо на Плазмон , но ми се вижда доста солено. Може би като се размеси със зеленчуците няма да се усеща толкова силно солта. Но като имам в предвид , че досега моето бебче не е вкусвало сол , ще видим дали ще й хареса. Вие какви марки месни пюрета купувате . Виждат ли ви се солени.

# 726
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
В нашия град чисти месни пюрета не се продават  ooooh! . Купувам смесени зеленчуково-месни на Ганчев, в тях съдържанието на месото обикновено е 15%.

# 727
  • София
  • Мнения: 92
Диди хрумнаха ми няколко идеи за заглавие на  темата , ако решиш ги ползвай :

"Силен вятър вън свисти , а априлчето вкъщи на топло си пълзи."

"Есента вече отминава , а априлчето се опитва да се изправя". Или "Зимата вече наближава а априлчето се опитва да се изправя."

# 728
  • Мнения: 81
Относно чистите месни пюрета - вчера купих пилешко месо на Плазмон , но ми се вижда доста солено. Може би като се размеси със зеленчуците няма да се усеща толкова силно солта. Но като имам в предвид , че досега моето бебче не е вкусвало сол , ще видим дали ще й хареса. Вие какви марки месни пюрета купувате . Виждат ли ви се солени.


Аз купих на Хип, пилешко био! Добавям лъжичка към супата, която аз си я приготвям. Примерно вчера направих супа, с която въведох карфиола, днес към нея добавих лъжичка пилешко пюре и днеска въвеждам и пилето. Не е солено и мирише на пастет малко. Опитах го не е зле  Grinning
А Кирил изяде половин бурканче супа!!! Имайте предвид, че не яде повече от 4, 5 лажички пюре ( това ни е максимума)

# 729
  • Мнения: 17
Относно чистите месни пюрета - вчера купих пилешко месо на Плазмон , но ми се вижда доста солено. Може би като се размеси със зеленчуците няма да се усеща толкова силно солта. Но като имам в предвид , че досега моето бебче не е вкусвало сол , ще видим дали ще й хареса. Вие какви марки месни пюрета купувате . Виждат ли ви се солени.


Аз купих на Хип, пилешко био! Добавям лъжичка към супата, която аз си я приготвям. Примерно вчера направих супа, с която въведох карфиола, днес към нея добавих лъжичка пилешко пюре и днеска въвеждам и пилето. Не е солено и мирише на пастет малко. Опитах го не е зле  Grinning
А Кирил изяде половин бурканче супа!!! Имайте предвид, че не яде повече от 4, 5 лажички пюре ( това ни е максимума)


"Лъжички" е правилно  Peace

# 730
  • Мнения: 10
Диди хрумнаха ми няколко идеи за заглавие на  темата , ако решиш ги ползвай :

"Силен вятър вън свисти , а априлчето вкъщи на топло си пълзи."

"Есента вече отминава , а априлчето се опитва да се изправя". Или "Зимата вече наближава а априлчето се опитва да се изправя."

Супер! Ако някой има още предложения, давайте смело!

# 731
  • София
  • Мнения: 92
Относно чистите месни пюрета - вчера купих пилешко месо на Плазмон , но ми се вижда доста солено. Може би като се размеси със зеленчуците няма да се усеща толкова силно солта. Но като имам в предвид , че досега моето бебче не е вкусвало сол , ще видим дали ще й хареса. Вие какви марки месни пюрета купувате . Виждат ли ви се солени.


Аз купих на Хип, пилешко био! Добавям лъжичка към супата, която аз си я приготвям. Примерно вчера направих супа, с която въведох карфиола, днес към нея добавих лъжичка пилешко пюре и днеска въвеждам и пилето. Не е солено и мирише на пастет малко. Опитах го не е зле  Grinning
А Кирил изяде половин бурканче супа!!! Имайте предвид, че не яде повече от 4, 5 лажички пюре ( това ни е максимума)


Мерси много за информацията , следващият път ще пробвам с Хип. Аз правих днес нещо като пилешка супа : сварих  картоф ,морков,пащърнак,съвсем малко лук,магданоз и добавих лъжичка от пилешкото месо. Стана много вкусно. Малката си изяде цялото пюре.

# 732
  • София
  • Мнения: 92
goldin_24 ,brown_eyes , i√k@ честит имен ден   на бебчетата ви, да растат здрави и щастливи и да ви радват много.   bouquet

Последна редакция: вт, 08 ное 2011, 15:11 от Adrya

# 733
  • Мнения: 1 352
Аз правих пюре от броколи, картоф и тиква. Всичкото си го изяде. Определено домашно приготвените си ги обича повече. И на мен ми е приятно да се занимавам. Стерилизирала съм и няколко бурканчета за всеки случай, ако нямам време или възможност да правя на момента. Откак започна да си хапва зеленчуково-месното пюре, предлагам и десерт - плодов йогурт. Много го обича.

# 734
  • Мнения: 710
Здравейте мамчета и добре дошли на новите мами!  bouquet
Да си мина и тук със същий пост.
Какво каза педито днес.Веднага да почвам вигантола по една капка,щом е на кърма.В АМ имало добавен,но от кърма нямало как да си го набави.Каша каза през ден да се дава.Един ден кисел,един ден каша.Значи почваме с плодове от утре.Имам няколко бурканчета манго.Първо този плод ще въведа.Гризкал е ябълка и дюла вече.Миналата седмица беше 9.400,днес вече е с 200гр повече. 70 см.висок.Хемоглобина ние 105.Не плака нито при взимане на кръв нито при ваксината.Докато чакахме си реда през цялото време дигаше ръка на една бремена мама за здрасти и показваше с двете ръце колко голям ще порасне.Бяхме голяма атракция.
Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт