Захранване с каша или зеленчуково пюре

  • 9 478
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 216
Самоче пресният плод е възможно най-ненатоварващата стомаха храна, та затова реших, че ще е това и не мисля, че съм сгрешила.
Кой ви каза, че пресният плод е щадящ за стомаха?! И след като първо сте дали плод, не е чудно че детето след това е отказало зеленчук....

# 16
  • Мнения: 1 897
Ами то дай да спрем да ядем ябълки, защото от тях се прави оцет.  Shocked Joy А можеби и грозде, защото пък от него се прави вино и пак оцет, сливи също от тъх пък ракия и т.н  Сори не искам да звучи като заяждане, ама ми стана забавно.
Да,ама нашите храносмилателни системи не са на месеци за да ни навредят,а на бебето не може след млякото първо да му дадеш нещо,което ще ферментира в стомаха му.След време ще разбереш,че си сбъркала,но надявам се да не е сериозно.

Последна редакция: нд, 14 авг 2011, 10:37 от mama na hrisi

# 17
  • Мнения: 6 713
Моят педиатър, който е млад и е доста информиран човек, ме посъветва да захраня и двете си деца на 4 месеца и половина, бавно и постепенно със зеленчуково пюре. Единствено не го послушах, защото ми каза морковът да е първата храна, а за мен той доста запича и започнах с картоф, после морков и тиква. УСпех  bouquet

# 18
  • Мнения: 2 908
Аз почнах с морков и не я е запичал-митове и легенди общо взето...До дете си е. Единствено не е мит, това, че крушата разхлабва яко. Joy

# 19
  • Мнения: 309
Зеленчуково пюре.Кашите някак си не мога да ги приема .

# 20
  • Мнения: 2 216
Защо? Кашите са най-щадящи стомахчето. А и безмлечна каша, която да се приготви с кърма или АМ, което приема детето, прави вкуса по-познат и детето по-плавно свиква

# 21
  • Мнения: 309
Мисля ,че са доста калорични и тежки .Всеки с мнението и представите си  Wink . Не бих започнала с каша и с второто си дете . Naughty

# 22
  • Мнения: 27 524
Мисля ,че са доста калорични и тежки .

Доста широко разпространено мнение, но невярно  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 75
 
Зеленчуково пюре.Кашите някак си не мога да ги приема .
  newsm10 Все пак си е въпрос на избор.
  Започнах малко след навършени 6 месеца с картоф, после морков, тиква.... Всеки нов зеленчук давах по 5 дни. Внимавах, защото имахме преди това проблеми след едни антибиотици. Не исках да рискувам и да бързам. След месец започнах по малко плодово пюре следобед, като плода държах на пара 5-10 минути, след това пасирах. По-късно добавих по малко царевично нишесте и елда, да стане като кисел или каша.
 Сурова  #Crazy ябълка  #Crazy...за нищо на света не бих започнала така. Знам, че прекалената консумация на ябълки води до изтъркване на емайла на зъбите...бебчо няма зъби...но какво се случва със стомахчето  Shocked не ми се мисли. ooooh!

# 24
  • Мнения: 6 713
И аз не мисля, че кашите са калорични. Напротив, ако са обогатени и с витамини, още по-добре.
Единствено бях чела, че е възможно да докарат запек, ако съдържат повече желязо.

# 25
  • Мнения: 2 216
За да не докарат запак ги смесвайте /или редувайте/ с разхлабващи плодови пюрета. Вчера дадох на дъщеря ми пюре от сливи и круши/на ДМ/..Имаше резултат Peace

# 26
  • Мнения: 3 932
И аз съm пред същата дилеmа - според ЛЛ дъщеря mи е ''дебеличка'', та било по-добре да почна с пУре, а аз определено клоня къm каша  newsm78 Единственото, с което съm съгласна на 100% е, че е хубаво първо да се въвеждат по-''безвкусните'' храни, за да не бъдат отказани на следващ етап.

# 27
  • Мнения: 556
Синът ме не близна къртофеното пюре и набързо въведах картоф с комбинация морков или  тиква. Иначе първо захраних с плодово пюре, поради причина че имаше запек и нищо друго не помогна.

# 28
  • Мнения: 4 589
Ние първо се захранихме с оризова каша, после със зеленчук - каротф, морков, тиква и пащърнак,след това месо и последно плод.

# 29
  • Мнения: 879
Аз вече започнах захранването, но доста бавно става Sad очаквах да е по-бързо... Първо въведох картофено пюре, но смесено с АМ. После морков, а между тях сок от круша- наистина разхлабва доста. Педиатърката още преди месец ни препоръча захранване с плодово пюре, но аз реших да изчакам да стане на 4 м. и захраних със зеленчук Simple Smile Ще видим какво ще стане и докога ще яде АМ и пюре, кога ще го заместим напълно млечното хранене на обед...

Общи условия

Активация на акаунт