Петъчна - Изпосталяло-среднощна

  • 2 681
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Много приятен дискурс се заформи. Аулата обаче нещо ми празнее  #Crazy

Колега Цонна, как може да ми задавате такъв въпрос: за какво било щавенето??????? Възмутително! За по-голяма дезинфекция, как за какво? Преди това да не забравите да обработите обекта със 100% спирт, както и прилежащите територии.

Първокурсник Хърмаяни, колега, въпреки че сте спали на някои важни лекции, изнесени в "С колко багаж пътувате", виждам, че бързо наваксвате пропуските. От Вас може да излезе ново светило в областта на шундоанализа и перцепцията. Дерзайте

# 16
  • Мнения: 2 674
Както знаем от практиката перманганата убива всичко живо, щавене според института не е необходимо, освен, ако не се брои това около градинката.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Според института много неща не важат, но видни представителки от подвида ССФ бързо ще ви осветлят кое за какво служи, как се ползва, а дали трябва да се ползва.
Всяка експертка би следвало да носи в дамската си чанта малък комплект за бърза дезинфекция на подопитни обекти - пинсета, латексови ръкавици, кислородна вода, йод, спирт 100%, КП, бинт.
Може и вазелин - за разкош!

# 18
  • Мнения: 2 927
Първокурсник Хърмаяни, колега, въпреки че сте спали на някои важни лекции, изнесени в "С колко багаж пътувате", ......
Срам!  Embarassed
Да пропътувам и прочивам времето, когато са започнали тези важни лекции!  Rolling Eyes
И то без да бъда обучена за количеството, качеството и начина на подредба на багажа!

Обещавам да не наваксам пропуските, а да се отдам на нАуката, чрез активни практически упражнения.

Изхвърлих всичкия КП, латексовите ръкавици и йода, за да не стане грешка. Praynig

# 19
  • Мнения: 2 674
О, кислородна вода. Разбира се. Става и за пиене, нали е вода. Whistling Дезинфекция може и да се извърши с не много висок процент кислородна вода.

3. 5%-фармацевтичен

6% за разкрасяване, да не вземете да го пиете, става за боядисване (изсветляване на коси)

30% ползува се в лаборатории, за реагент
 
3о-32% за почистване на електроника

35%-технически

35%- хранителен-само този може да се използува за вътрешна употреба!!!!

90%-  за ракетно гориво, източник на кислород.

Внимаваме с процентите. Само това. Източникът е надежден.

# 20
  • Мнения: 2 674
Обещавам да не наваксам пропуските, а да се отдам на нАуката, чрез активни практически упражнения.

Да почваме да се изпитваме. Окислител или редуктор е КП? Отговорът е споменат вече. 10 цента да мълчи и да не подсказва.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Колега,  Hug , конкретно, ясно и изчерпателно. Аплаузи!

След като го дезинфекцираме, какво следва? Първокурсник Хърмаяни?

# 22
  • Мнения: 2 674
Може ли аз?

Отговор:Щавене. Май ще има лятна олимпиада за мен. Embarassed

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Колега, не е честно. Дайте път на младите, не се бутайте, все пак да дадем шанс и други да покажат знания и специални способности.

# 24
  • Мнения: 2 927
Четете внимателно, моля!

Обещавам да не наваксам пропуските, а да се отдам на нАуката, чрез активни практически упражнения.

    Изхвърлих КП, и съм отдадена на душевно чисти, безхимикални и природосъобразни упражнения!
    А и смятам, че достигайки до висотите на дезинфекцията, учЕните са постигнали максимума в практикумите, и им остава единствено теорията - под формата на добри лекции, поради липса на възможност да показват лоша практика.
    Ако субектът, върху който тренирам, предяви претенции да бъде дезинфекциран, ще науча що е то редуктор и има ли почва в шундолизма, и в частност - шундологията, като тясна специалност. Дотогава оставям тези познания, които смятам несъотносими към дискурса, на опитните.
    Простете за дързостта, Уважаеми Дами, Академици и Професори!

# 25
  • Мнения: 2 674
Аз мислих, че ще ми се наложи повтаряне на класа, пък то гледай ти каква съм схвталива. Laughing

А йод, и той ли за дезинфекция се ползува? Не се ли обърква организма от толкова много препарати? Или то така трябва? Да сразим врага с химическа защита.

# 26
  • Мнения: 2 674
Четете внимателно, моля!

Обещавам да не наваксам пропуските, а да се отдам на нАуката, чрез активни практически упражнения.


Леле, върна ме в първи клас. Айде без удари под талията. Laughing

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 744
ДОбрата хигиена на никого не е навредила, пък току-виж при проявена небрежност, ни запишат в раздел "мърли", а ние, като научни сътрудници, това не можем да го допуснем.

Редът е следният:
1. Обливане с кислородна вода.
2.Тампониране с йод
3. Обтриване със спирт. Концентрация 100%
4. Компреси с 3М разтвор КП/шкала на Цонна/
5. Шиниране с терапевтична цел.

# 28
  • Мнения: 2 674
Посоляване с морска сол и натриване със свинска мас. Или това беше за малко детенце?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Все е мръвка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт