Виена 4

  • 111 384
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 375
Здравейте, чудя се между няколко апартамента за настаняване, но не мога да преценя кой е на по-хубаво и удобно място. Незнам какво да гледам за да преценя местоположението, ясно че транспорта е на ниво, но все пак. С дете ще сме също така Simple Smile

Може ли да помогнете, ето това са:
Gerti Glieber
Appartement Arsova
Appartement Atelier Berger
Appartements Augarten
Appartements Gitterle
Appartement Biedermeier

# 16
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Зависи от къде ще пътувате а и колко може да издържате на път Simple Smile Хората от западната част на страната са облагодетелствани в това отношение - много са близо до границата Mr. Green
Всеки сам си решава дали си струва, за моето семейство едно пътуване извън страната винаги си струва, особено на запад и северозапад. Аз много пъти съм писала, но пак да кажа.Ние често пътуваме до Словакия, а от града в който отсядаме Виена е на 170км и затова сме ходили няколко пъти, а и отделно сме минавали от там на път за Италия (от Ск).
За нас сме си направили изводи и си ги спазваме,напр. тръгваме в 3 часа през нощта, към 8ч. сме на границата и така пътуваме почти целия път през деня, това е много по-малко уморително, а преди сме тръгвали и през нощта и на обяд, но най-добре се чувстваме през деня.
Другото , което разбрахме , че около 1200км . са границата ни за пътуваме на веднъж, ако има повече ние бихме си ги разделили. Освен това пътуваме през Сърбия, през Румъния минахме веднъж, няма да повторим ,ако не се налага Mr. Green
И последно само да отбележа, ние винаги сме с двете деца, предполагам ако са само двама възрастни ще е по-лесно,незнам. Ние сами не сме пътували, но не се оплаквам , децата са туристи и половина Simple Smile
Благодаря ти! При нас най близо е Румъния, имаме дори и ферибот на всеки час. Какво толкова е ужасното в Румъния?
Иначе едното ни дете е почти 18 годишно, другото почти 9 г., така че проблем с малки деца нямаме. И двамата караме кола та бихме се редували.

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Здравейте, чудя се между няколко апартамента за настаняване, но не мога да преценя кой е на по-хубаво и удобно място. Незнам какво да гледам за да преценя местоположението, ясно че транспорта е на ниво, но все пак. С дете ще сме също така Simple Smile

Може ли да помогнете, ето това са:
Gerti Glieber
Appartement Arsova
Appartement Atelier Berger
Appartements Augarten
Appartements Gitterle
Appartement Biedermeier

Нямам време да разгледам линковете, но моят съвет е ако не сте на пешаходно разстояние от центъра да сте близо до спирка на метрото и то на U3.

# 18
  • Мнения: 1 893

Само според местоположението бих избрала този.

Дид  Hug и на мен Виена ми е голяма слабост. Мисля и тази зима да пия Glühwein там ( и не само  Grinning).

# 19
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
mama_mima, не искам да налагам мнението си, само споделям опит и за да не съм голословна ще кажа няколко неща , които не ми харесаха в пътя през Румъния, а ти си прецени дали те притесняват някои от тях, може пък да не те бърка. Първо искам да отбележа ,че пътувахме в началото на август,а това е момента на отпуските в Италия (и не само де), а там работят мнооого румънци,които си идват до Румъния или си отват за Италия. За този факт нямах никаква представа ,докато не го видях, от началото на Румъния (ние влязохме през Русе) до към средата се чудех какво правят толкова италианци в Румъния на почивка Mr. Green
Значи пътя от Русе до унгарската граница(забравих как се казва)  беше нов, това добре, обаче минава през всякакви села и градове, в които естествено се кара бавно, че току куче излязло(има ги много , а също и много убити) или някоя каруча (тези хора не са добре в такова натоварено движение да си карат каручките ) Mr. Green
Друго, няма достатъчно места за спиране за почивка и ако има някоя отбивка или бензиностанция ,на която може да спреш ,тя обикновено е след някой завой и изобщо не си подготвен да спреш. На връщане спряхме на една отбивка и само докато слезем от колата да извадим по един сандвич ,от гората се спуснаха двама брадясали и одърпани и започнаха да ни искат пари ,храна и незнам какво...това е на голяма отбивка с масички и пейки, специално за това направена, така ние набързо се намъкнахме в колата и продължихме...
На връщане от унгарската граница  650 км. пътувахме в колона, както искате,така го разбирайте, ама отпред до където виждаш и отзад само коли и камиони, ама страшно изнервящо и изтощително, на моменти тази колона се движеше с 20км. в час. А в един момент насред планината тази колона спря и се наложи да изчакаме около половин час, за да премине един "специален" камион,много натоварен, това нищо, ама като наскачаха едни циганета (румънчета де) всякакви размери и тръгнаха по колите да чукат по прозорците и да просят, вярвайте ми чувствах се като в капан в тази колона.
Ами мога и още да пиша,ама да не ставам досадна, мислех на лични да ти го пратя, но пък нали затова е темата, да обсъждаме тук.
Все пак ще ми е интересно да чуя и други мнения от пътувалите през Румъния, не че това ще промени моето, но все пак Hug

# 20
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Здравейте, чудя се между няколко апартамента за настаняване, но не мога да преценя кой е на по-хубаво и удобно място. Незнам какво да гледам за да преценя местоположението, ясно че транспорта е на ниво, но все пак. С дете ще сме също така Simple Smile

Може ли да помогнете, ето това са:
Gerti Glieber
Appartement Arsova
Appartement Atelier Berger
Appartements Augarten
Appartements Gitterle
Appartement Biedermeier

Били сме два пъти при Герти и бяхме доволни. Метрото е съвсем близо - на 150 метра. Има няколко магазина за хранителни стоки сравнително наблизо до които може да се иде пеша. Няма асансьор в сградата, ако това е проблем за вас, но за нас не беше.

# 21
  • Мнения: 89
Цитат
Момичета, а до Виена с кола мисия възможна ли е?
Щом ние успяхме с две деца на 5 години, които изобщо не обичат да се застояват в колата, значи е мисия възможна.
Тръгнахме в 5 сутринта и в 7 бяхме в апартамента във Виена. И при това един час чакахме на някакъв мост в Белград, че нещо го ремонтираха.
Ох, само да ми изкокне възможност за пътуване - и с автобус тръгвам... Mr. Green

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
fiesta  Shocked верно ли това с изскачащите румънчета? Връщаш ме към спомени от детските ми години от пътуване през Румъния, мислех си, че вече няма такива неща.
Колоните с румънци не знам доколко са по-големи от колоните с турци, които пък пътуват през Сърбия лятото. Особено ако хванеш пик на отиване/връщане си е кошмарно. Ние последно пътувахме преди 3 седмици и беше поносимо, особено от Унгария нататък, когато са само магистрали.
В Сърбия целият път е в ремонт. Магистрали почти липсват, но пък путарините са на ниво  Mr. Green (27 евро отиване и връщане срещу 7,50-9 евро за 10- дневна винетка по-нататък по трасето). Всъщност досадната част от пътя е в Сърбия. Унгария и Австрия - прекрасни магистрали с прекрасни места за почивка. На връщане пътувахме Прага-Пловдив без приспиване (около 1500км.), положението стана много уморително чак на последните 300-400км.
С горните описания искам да кажа, че е напълно постижимо да се стигне до Виена без междинно спане, но пък, ако има време, категорично препоръчвам 1-2 нощувки в Будапеща. Аз лично съжалявам, че бяхме предвидили само 1 (и то при положение, че идвахме от Белград и пристигнахме преди обяд и имахме малко повече от 24 часа) - Будапеща ме изненада твърде приятно, даже сравнена с Виена Grinning.
mama_mima, на ваше място бих пътувала през Сърбия, просто не през Калотина (как се казваше пункта до Видин newsm78). Пътуването определено си заслужава. Ние пътувахме около 10 дни и ми беше страшно интересно, защото в последно време се транспортирахме все със самолет, а усещането е коренно различно. Grinning

И понеже бях питала, но никой не знаеше - никъде не са ни искали паспорти, навсякъде минахме с лични карти.

# 23
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Verolina,
 ние сме били в апартаменти Gitterle. До центъра се стига с автобус за около 10-15 мин., спирката е на съседното кръстовище, автобусът отива до самия Ринг - при Фолкстеатър. Оттам пеша можеш да обиколиш основните туристически обекти в центъра, а иначе имаш пряка връзка с трамай и с метро. Друг вариант е U6, спирката е на 10-тина минути пеша. Марияхилфер щрасе е на следващата спирка на метрото. Оттам нататък имаш варианти за прекачвания на другите метролинии.

Не зная за другите апартаменти и доколко са близо до центъра, този е на известно разстояние и връзката е само с градски транспорт. Иначе районът е много тих и спокоен, има парк наблизо, има магазини и търговски център с Пени-маркет в него. Сградата е без асаньор, апартаментите са чудесни (ние бяхме в този с 3 спални и останахме изключително доволни).  Peace

# 24
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Цитат
Момичета, а до Виена с кола мисия възможна ли е?
Щом ние успяхме с две деца на 5 години, които изобщо не обичат да се застояват в колата, значи е мисия възможна.
Тръгнахме в 5 сутринта и в 7 бяхме в апартамента във Виена. И при това един час чакахме на някакъв мост в Белград, че нещо го ремонтираха.
Ох, само да ми изкокне възможност за пътуване - и с автобус тръгвам... Mr. Green
Дай маршрут тогава! Може и на ЛС да не разводняваме темата.
Jul,определено ме заинтересува с Будапеща.

# 25
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
fiesta  Shocked верно ли това с изскачащите румънчета? Връщаш ме към спомени от детските ми години от пътуване през Румъния, мислех си, че вече няма такива неща.
Колоните с румънци не знам доколко са по-големи от колоните с турци, които пък пътуват през Сърбия лятото. Особено ако хванеш пик на отиване/връщане си е кошмарно. Ние последно пътувахме преди 3 седмици и беше поносимо, особено от Унгария нататък, когато са само магистрали.
За съжаление е напълно вярно, дори не е "поокрасено" Mr. Green това беше преди 2 г. не вярвам да се е променило нещо.
Да колоните с турците в Сърбия са изнервящи също, но разликата  с Румъния е , че само 80км. след Калотина , започва магистрала, на която има много отбивки за спиране  и много бензиностанции,на които може също да си починеш. Съгласна съм ,че сръбската магистрала не е перфектна, но все пак е магистрала и има 3 ленти, а румънския път е в по-голямата си част планински двулентов път, така ,че пак съм ""за" Сърбия. Тази година сме минавали 3 пъти , последно през юли и  си спестихме "августовските турци".Пътувахме много добре и много спокойно. Миналата година до Виена ходихме през август, не ми се говори просто, то от 15 години пътуваме в тази посока,такава лудница не съм виждала.
Най-хубаво е през месец май,каквото и да си говорим Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 375
мама САННЯ, beca, tigar-migar, Didranad, много ви благодаря за отговорите Simple Smile
Пуснала съм запитвания за няколко апартамента, но някои са вече заети.

# 27
  • Мнения: 138
Здравейте   bouquet
Планираме разходка до Виена в края на ноември и прочетох с интерес темите. Със сигурност ще имам доста въпроси, но на първо време се интересувам от red ticket на австрииските линии. От кой терминал на нашето летище излитат и има ли нещо по-специфично, което трябва да знам за тях, защото разликата в цените с нормалните билети са значителни. Благодаря ви  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 575
Tierra -  единственото различно в тези билети е изгодната цена, така че ако ви устройва дата - директно купувайте, докато все още има red tickets на Австрийците.
Ние миналата седмица пътувахме в най-големите жеги до Виена с България еър и за съжаление нямах избор - купихме билети в последния момент. Самолетът беше един дребосък, който друсаше, пращеше, бучеше и подскачаше ( British Aerospace) и мисля друг път да не рискувам и да си пътувам с Австрийците.
А във Виена загинахме от жега - 37С, а ние обикаляме Шонбрун и Зоопарка....направо самоубийствено беше. Confused

# 29
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Здравейте   bouquet
Планираме разходка до Виена в края на ноември и прочетох с интерес темите. Със сигурност ще имам доста въпроси, но на първо време се интересувам от red ticket на австрийските линии. От кой терминал на нашето летище излитат и има ли нещо по-специфично, което трябва да знам за тях, защото разликата в цените с нормалните билети са значителни. Благодаря ви  Simple Smile

От втори терминал на летище София. Нищо по-особено няма. Тя е тарифа само за отиване и връщане до Виена. Няма еднопосочен вариант. Виждам, че в момента цените са 99 евро с всички такси. Simple Smile Полета е редовен и има такива билети за определени дати. Колкото по-отрано, а не в последния момент се закупят толкова е по-добра цената. И както си видяла предполагам има и дати, в които се е изчерпала тарифата.

Общи условия

Активация на акаунт