Детски ясли и пневмококова ваксина

  • 7 548
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 277
Angel Dust, аз каквато съм си шаш, сигурно щеше да спра детето от плуване  Embarassed И аз сега обмислям за някакви имуностимулатори за детето. Може и да съм закъсняла вече, май трябва да се започват доста преди яслата. То и при имуностимулаторите има противоречиви мнения да се дават или не. Четох добри мнеия за водораслите на АкваСорс, но нещо им нямам вяра, а и са много скъпи. Ще питам педи по този въпрос.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 246
в пъти предпочитам, билки, сиропи и клей, изобщо природни продукти, пред всяка ваксина Wink(без да залитам към билколечения и хомеопатия и да отричам традиционната медицина)
въпреки, че твоето дете е малко, аз до 3г всъщност само саностол(витамини) съм давала няколко пъти, но пък и детето ми не е ходило на ясла, само на градина.

Междо другото аз няколко пъти питах педито за ваксина все пак, тя всеки път казваше, по-добре не...накрая май за мое спокойствие му даде бронховаксома, от който както казах полза не съм видяла.


# 32
  • Мнения: 4 615
Вчера, като питах в аптеката за ваксината и цена ми обявиха 122 лв. Днес питах за Преввенар 13, ще ми доставят нея, но пък пропуснах да питам 122 лв дали е цената за нея. Аптекарите бяха различни и не съм сигурна, че са говорили с един и същ склад. Утре, като платя ще пиша.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Вчера, като питах в аптеката за ваксината и цена ми обявиха 122 лв. Днес питах за Преввенар 13, ще ми доставят нея, но пък пропуснах да питам 122 лв дали е цената за нея. Аптекарите бяха различни и не съм сигурна, че са говорили с един и същ склад. Утре, като платя ще пиша.



Сигурно е за новата , защото нашия Превенар струваше 80 лв

# 34
  • Мнения: 9 403
Дъщеря ми не я ваксинирах с ваксината през 2009г., когато тръгна на ясла и не боледува. от пневмония. Разболя се от от пневмония 2011 г. Приятелката ми ваксинира дъщеря си с Превенар (даде 140 лв.) и детето и, което е в една група с дъщеря ми през 2009 г. боледува 2 пъти от пневмония с усложнения и два пъти лежа в болница. Синът ми е роден 2010 г., съответно е ваксиниран със Синфлорикс задължително, навръх Новата 2011 година се разболя от пневмония. Кака му се изкашля два пъти, той бебе на 6 месеца, не свикнал с вирусите от детската градина, веднага хвана пневмония. Не влязохме в болница, може би защото беше изцяло на кърма, не знам. Пихме си антибиотика в къщи.  Според мен тези ваксини са безполезни, ако не беше задължително, точно тази ваксина не бих сложила на детето си.

# 35
  • Мнения: 4 615
Новата е, да. Превенар 13 ми я доставиха на цена 121, 40 лв.
Една приятелка е ваксинирала дъщеря си, но с Превенар 7, детето й два пъти влиза в болницата с пневмония от как е в яслата. Аз ще я слагам все пак. Не защото така и така е купена, а защото се чувствам по-спокойна.

# 36
  • Мнения: 1 277
michelangela simoni, мерси за инфото за цената! Пожелавам ти детенце да е здравичко!

# 37
  • София
  • Мнения: 3 293
Аз ли не чета задълбочено или повечето деца, ваксинирани с тези ваксини, се разболяват от пневмония?
Или става въпрос за деца, които по принцип си се разболяват от пневмония, и затова ги ваксинирате за да редуцирате болестите?

И кой я предписва тази ваксина? Нашата педиатърка никога не ни е говорила за нея.

# 38
  • София
  • Мнения: 44 246
тя е задължителна вече по касата - Синфлорикс.  За новото бебе ще я чуеш така или иначе. За големите не е била още, може би за това не сте си говорили... Даже преди няколко години не се и внасяше до колкото помня.
http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm ето ти календара.

Но и аз като тебе от прочетеното се обеждавам, че не върши кой знае каква работа...

# 39
  • София
  • Мнения: 1 178
Трябва да се уточни обаче от каква пневмония са се разболявали децата, защото ако е била вирусна (по-честият случай), никоя ваксина не предпазва от усложненията след вирусни заболявания.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 293
Вирусната пневмония обаче е по-честа. Да не би да им спада имунитета на децата след тази ваксина?
Синфлорикс заменя някоя друга ваксина или е просто нова ваксина, добавена към имунизационния календар?

# 41
  • Мнения: 445
Синфлорикс е нова ваксина у нас. Имунитета спада временно да, както и след всяка друга ваксина. Моята дъщеря обаче изкара една вирусна плевмония на 5 месеца, без да й беше поставян и без да е имала никакви контакти. Баща й беше със зачервено гърло, а тя - плевмония. От както сме я сложили, не е боледувала сериозно. Не ходи на ясла, но постоянно е по площадките и от болни деца не я пазя.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 293
В градината не сме имали проблеми с болести с големия, сега нямаме с малкия. А я нямат тази ваксина. Сега ще видя третото дали ще е по-здраво с тоя Синфлорикс.

Как ли са решили да ни бодат децата допълнително за нищо. Май вече за всеки месец има ваксини, а?

# 43
  • Мнения: 9 488
Да не би да им спада имунитета на децата след тази ваксина?


Да, но това е временно. Peace

Синфлорикс заменя някоя друга ваксина или е просто нова ваксина, добавена към имунизационния календар?

Не заменя-нова е, за календара.

До 6г на децата имунитета се изгражда-т.е. те са много по-податливи на болести..причината за пНевмониите не е във ваксинирането Peace

# 44
  • Мнения: 1
Добър ден и от нас ние сме били пневмо 23 когато бяхме на 2г.В момента сме на 2г.и 9м.от тогава до момента е боледувал само един път и то беше вирус с температура.Много съм доволна Grinning

Общи условия

Активация на акаунт