Игли си имаме, ала не сме плетачки, наричаме се храбрите шивачки-тегел номер 9

  • 92 951
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green да не ви изпусна Peace

# 46
  • около ВАРНА
  • Мнения: 6
хайде и аз да се запиша в новата тема

# 47
  • Мнения: 1 883
Момичета,здравейте!
Имам едно детско столче много старо и искам да му направя калъф, като тези с панделките където ги слагат по столовете на сватбите.Нещо да ми препоръчате, че много е грозно столчето но е здраво и стабилно и ми се иска да си го ползваме.
 Hug

Намерих нещо подобно:
http://www.3suisses.bg/bg/shop/produkti/tekstil-za-doma/kalfi-za … 0147-61-6292.html
Ако някой може да помогне с кройка.То столчено е малко ,но аз ще си оправя кройката ако трябва.Надявам се да се справя ,като ученичка си шиех якета ,поли и панталони.Свалях кройки от Бурда и ми беше лесно. Flutter
Май ще трябва да избърша прахта от машината!

Последна редакция: сб, 27 авг 2011, 16:28 от Тя

# 48
  • Мнения: 2 369
мерси мама барба! супер е! сега остава и д ауспея да го направя Sunglasses

# 49
  • Egypt
  • Мнения: 132
mama Barba, трябва да действаш бързо, просто да докосваш с върха на пламъка края на плата, като го държиш опънат с другата ръка и постепенно обработваш малки участъци. Аз ползвам винаги запалки, от тези с автоамтично палене, не с камъче, понеже загрява доста и пари.

Тя, постарах се да покажа как ще стане номера, дано стане ясно. Първо измерваш твоето столче както е на снимка 1. Послед режеш частите каkто е на снимка 2, като към измерените стойности прибавяш 1,5 см резерва за шев и още малко за хлабавина, за да може лесно да се облича калъфа. Съединяваш първо трите висящи парчета (две странични и едно отпред) за страните С, след това ги съедиянваш в горната част към парчето за седалката, после към задната страна на седалищното парче пришиваш предната част на облегалката, после към нея и задната част (която е най- дълга), и накрая съединяваш задната част на облегалката към предната и към двете странични парчета. Минаваш подгъва отдолу. Ако искаш панделка я прикачаш още на суровите парчета.  


poulini , страхотен линк!

Последна редакция: нд, 28 авг 2011, 04:54 от faima

# 50
  • Мнения: 1 883
faima Много ти благодаря! Hug

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Здравейте момичета! От известно време се каня да си купя машина  и да започна да се занимавам съвсем любителски с шиене - баба ми е била шивачка по професия и ме понаучи като малка, но чак сега ми идва вдъхновението, може би покрай малките. С удоволствие ще се разровя в старите темички - доколкото виждам имам много да уча , а и нещата които правите са направо страхотни, усещам , че ще се запаля и аз.  Hug
Като начинаеща обаче първото с което трябва да се сдобия все пак е машина. Искам да ви попитам конкретно за Diana 417 Luchnik - моля за отзиви за нея, има ли някоя от вас впечатления?!?  Praynig
Благодаря предварително за съдействието - отивам да ви чета назад!   bouquet

# 52
# 53
  • София
  • Мнения: 3 789
Таничка, прекрасна си се справила, поне по моите стандарти Peace Flutter Със здраве да си я носиш и само по хубави места и сбирки да я "разхождаш" Hug
Фаима, очарована съм и ти правя "евала" за това как всеки път се включваш с мнение, съвет, помощ! Дай Боже повече такива отзивчиви и добронамерени хора като теб да има! Hug

# 54
  • Мнения: 15
Гаца Баца, ето за пеленките. http://www.diapersewing.com/ Има чудни неща.

Фаима, по повод цветенцето, как изгаряш краищата на плата, така че да не почернява? Винаги ми става черно.  Confused

Акуанна, видях играчки в блога ти! Любимо.  Heart Eyes А от къде се снабдяваш с платове?

mama Barba  Благодаря ти! Платове имам доста от приятели, баби, кумшии и тн. Simple Smile Знаят че аз шия и носят на мен нови парчета, които намират в къщи. А тези, които за чанти исползвам, купувала в Москва. Понякога намирам нещо интересно в Какаду. Искам да пробвам  от немски магазини поръча платове, колко красоти там имаааа, обаче нямам опит и ми е страх да не купя нещо странно:)

# 55
  • Мнения: 15
tani_4_ka Чудесна е! Супер! Simple Smile Много изящна рокля!

# 56
  • София
  • Мнения: 458
 Embarassed Благодаря!
Някой обаче може ли да ми каже какво трябва да си взема за подплата? Оказа се че полата прозира доста  Confused

# 57
  • Мнения: 13
Запис и от мен! Ужас не ви чета от 1 седмица и сте изписали толкова много. И Файма е тук. И аз да пожелая само с хубави неща да напълним темичката

# 58
  • Мнения: 318
Здравейте момичета   bouquet
Казвам се Лили.. Не съм шивачка ,нямам и понятие от шев и кройка.. Пиша ви с една огромна молба - дъщерричката Дарина ми от новородена има  една кукла ,с която не се разделя и е ужасно привързана към нея. Нария я Апа,а всъщност куклата е фея Фауна от Спящата Красавица. Зелена, мека кукла фея. Купена е от магазина на Дисни в Англия, от много време следя да ги пуснат пак,но няма. Дари тръгна на ясла и много се притеснявам да не загуби куклата си( да не я скъсат, и т.н) Молбата ми е .. дали някой би се наел да я ушие,разбира се,ще платя колкото е нужно. Прилагам линк към обявата си в Продавалник,че търся такава.
http://prodavalnik.com/tarsya-tochno-tazi-kukla-zelenata-feya-i2424996
Ако някой реши да се отзове ще изпратя и допълнителни снимки на куклата,също размери и т.н.
Имейла ми е lili_sf@gbg.bg , скайп lili_3107 , а може и на лични .
Миме maria_tsvet ,радвам се да те срещна тук,надявам се всички вкъщи да сте добре и да се радвате на Силвия  Hug

Наистина ще бъда безкрайно благодарна ...   bouquet
Хуба ден и много усмивки !!!

# 59
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
   Лили,опитай тук,може да успеят да повторят куклата:http://www.facebook.com/?ref=home#!/pages/%D0%A8%D0%B8%D0%B2%D0% … 0/246710522027336

Общи условия

Активация на акаунт