Възмутена съм

  • 5 419
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 644
Ама то това са конултациите по ЗК, нали не очаквате 3Д и доплер?

Е, никой не очаква доплер и ултразвуков апарат от висок клас, макар и моята докторка от ЖК да разполага с такъв  Simple Smile
Въпросът е принципен - не може аз да идвам и да й казвам, че съм била по спешност и докторите са открили еди какви си проблеми и тя да ми казва - ами да, всъщност има нещо такова, но не е толкова страшно, ела след месец.
Как да не е страшно, като в петия месец водите ми бяха на минимума, а бебето изоставаше с повече от две седмици и другият лекар се чудеше дали ще я има моята бременност или не и трябваше да ходя на ехограф и доплер на всеки 5-7 дни и да имам готовност за преждевременно раждане??
И всичко това, защото имах наглостта да откажа ФМ при нея и да отида при специалист.
А съм сигурна, че си е изписала всички консултации, които е трябвало да ми направи през деветия месец и ще си вземе парите за тях от ЗК.
Просто това, че е ЖК по ЗК не означава, че не трябва да се интересуваш от състоянието на бременните, които следиш  Peace

Както и да е, темата е съвсем друга.

# 46
  • UK
  • Мнения: 4 311
Това обаче далеч не значи, че някой ми отказа лечение в тези седмици при 4 пъти, в които изкървях или ми отказаха да ме приемат в Шейново, когато в 12 та седмица ми изтекоха и част от околоплодните води. Лежах си 3 нощи по клинична пътека, после си ми направиха контролен преглед в Шейново в патологична бременност, принципно имах парво и на още един, ама не го ползвах и после пак си минах на консултации при моя лекар по ЗК.

Това, което си писала няма нищо общо с проследяването на бременността по ЖК. В Тина Киркова и навсякъде по другите болници е пълно с циганки влезли по спешност и лежащи за задържане- неосигурени и непроследяващи въобще бременността си. Нямат право да ги върнат, както и теб. Едното няма общо с другото. Говорим си за грижите, вниманието и прегледите, които ти се полагат като здравно осигурена, без да си на умирачка.
Иначе естествено, че като ти свършат безплатните ехографи и пр. си плащаш като поп на частно независимо дали при друг лекар или същия.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 035
Ми като здавно осигурена, без да съм на умирачка, като видях 2те чертички си взех нормално направление от личнта и отидох на гинеколог, установи наличие на ембрионален сак в матката и каза след 4 седмици на контролен по същото направление, бях в 5та седмица. След 20 и няколко дена отидох и се видя, че се развива и има сърдечна дейност. Бях в 9та седмица. Каза ми да си взема направление за ЖК и да отида след 3 седмици. Аз отидох след 2 и нещо защото прокървих и той ми стартира пакета. Това, че има лекари, които не следят състоянието на бременните,записани при тях е едно на ръка, но е факт че въпроса по темата беше, че според авторката й отказват полагащи й се прегледи и направления, а всъщност не е така.

Общи условия

Активация на акаунт