Какво се крие зад въпроса "Колко струва..."?

  • 8 134
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Или просто си чешат езиците. Понякога се пита за да върви разговора.
Абсолютно. В повечето случаи де.
Имам си една съседка-реститутка, която е квартална клюкарка и е набор на Лили Иванова...
Ма и сладолед да съм си купила, веднага стреля с въпроса "колко струва този сладолед"...(приемра е произволен де)...Да-дразнещо е, сигурно така определят кой с какви финанси горе-долу разполага...

# 16
  • Мнения: 741
И аз имам една съседка, като ни види да се връщаме от хипермаркета, наднича в чантите ни и все пита: "А-аа, това и това, колко струва?". След като й отговоря, тя: "А-аа, такива боклуци не купувам!"...
Какво друго да си помисля, освен че просто търси начин да ме унизи?!

# 17
  • Мнения: 901
Крие се нещо, но не това, което очакваш. Всъщност никой не е тръгнал да ти завижда на покупките и никой няма да се мята в кошмари, че си дала еди колко си пари за нещо си. Никой няма и толкоз да си мисли за високата ти покупателна способност.

Просто толкова ни обърнаха на маймуни с всичките брошури за прИмоции и разпродажби, а и погледни рекламите - все за пари и евтиния иде реч. Като прибавим и факта, че много затегнахме коланите напоследък, "Колко струва?" си стана въпрос като "Как си?", "Кво праиш?", че даже измести последните, струва ми се.

Сега всеки просто гледа да е много информиран за цените и събира информация по всякакви канали, включително и чрез разговори с познати...

# 18
  • Мнения: 653
Според мен, винаги си личи кой защо пита. Иска ми се да споделям последното мнение на 100%, но не мога.
Имам приятелка, която често ме взривява с въпросите си. Рядко се отнасят до този чист интерес кое на каква стойност е.
Питала ме е за цената на еднократните пелени на сина ми, за цената на храната му и ме е обявявала за луда, защото има и по-изгодни стоки, които според нея по качество не отстъпват. Или пък дори да отстъпват "едно време ние само с такива продукти сме били гледани".
Също си е позволявала да ме пита директно каква е заплатата ми и не беше задоволена от отговора ми "Доволна съм от нея.". Позволявала си е да пита и за доходите на мъжа ми.
Питала ме е дали последният мобилен телефон, който той си е купил е платен кеш или е взет на изплащане.
Често прави странни за мен констатации за квартала, в който живеем.
Разпитвала ме е за финансовото състояние на общи познати, директно с въпроса "Мъжът й богат ли е? Сигурно, защото тя винаги изглежда много добре!". 
Не винаги тези въпроси са толкова неангажиращи, колкото на някой му се иска. Или поне аз съм останала с впечатление, че някои хора обичат да преценяват другите според покупките им. Или пък само аз имам такива хора около себе си.
Не обичам да говоря в цифри. Изключително рядко си позволявам да задоволя нечие любопитство.

# 19
  • Мнения: 371
Мен този въпрос ме дразни определено, ако разговора по нпкакъв начин тръгне към подобна тема ОК, но още с влизането.. "Оооо нов телевизор, колко го взехте?".... Еееее, не каже нещо от сорта на "Ееей супер нова придобивка, със здраве да си я ползвате.."

При наши много близки напоследък ми прави впечатление изхвърлянето /дето няма с кой знае какво/, но те само гледат разговора да се върти около тази или онази им придобивка, която даже не съм сигурна че бих забелязала...

Е много ми е тъпо това! Все сам си определя харчовете и възможностите, не харесвам изхвърляне и хвалене или пък да ми смятат заплатата и похарченото! Много сметкаджийски народ се навъди, а може би около мен е така незнам?!

# 20
  • София
  • Мнения: 17 300
Стига бе, хора, не сте ли малко повечко мнителни?
Одеве питах колко е струвала една детска количка, защото ми хареса много и се зачудих дали да не купя и ме интересуваше в какъв порядък върви като цена. Никаква задна мисла не съм имала, честно Simple Smile

# 21
  • Мнения: 7 914
Бърди, а кого пита? Mr. Green

При свеки много лесно минава номерът -  само като чуе" намаление", ако ще да е  годишната заплата на мъжа ми, пак ще каже" Браво!". Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 17 300
Съфорумка питах, звездичке, ужас  Laughing Да бях прочела темата преди това и да си мълча  Laughing

# 23
  • Мнения: 2 161
За първи път ми хрумва, че е възможно да се крие нещо зад този елементарен въпрос "Колко струва"!
Мислех, че Колко струва? означава Колко струва? Не знам, според мен, вместо да гадаем над въпроса, по-добре да извикаме Поаро, за да разплете мистерията. Даже Поаро плюс Марлоу.

# 24
  • Мнения: 7 914
Съфорумка питах, звездичке, ужас  Laughing Да бях прочела темата преди това и да си мълча  Laughing

Следи отблизо Клюкарника тогава. Mr. Green

Шегувам се, разбира се.

Според мен всичко зависи колко са близки хората за подобен въпрос, но винаги има и изключение...

# 25
  • Мнения: 4 916
Търсите драми там, където няма.

# 26
  • София
  • Мнения: 23 098
Имам познати, пред които ако се изтъпанча с някаква по-така джаджа, знам, че първият им въпрос ще бъде "Колко струва?"  Mr. Green

По време на отпуската ходихме на рожден ден на приятел на мъжа ми. Бяхме в една нова разкошна беседка в двора му. През цялото време ме глождеше любопитство колко ли струва тази красота, но не попитах много ясно. Добре, че една мацка не се стърпя и попита, та да задоволи и моето любопитство   Laughing

Цени и размер на заплати коментирам само с най-близките си хора. Но много често ми се е случвало съвсем случайни хора да ме питат калко пари взимам като заплата и направо са ме шашкали с наглостта си. Всъщност, убедена съм, че някои хора идея нямат, че да питаш за заплатата, е проява на простотия.

# 27
  • Мнения: 64


По време на отпуската ходихме на рожден ден на приятел на мъжа ми. Бяхме в една нова разкошна беседка в двора му. През цялото време ме глождеше любопитство колко ли струва тази красота, но не попитах много ясно. Добре, че една мацка не се стърпя и попита, та да задоволи и моето любопитство   Laughing

 


Е, та  колко  струва  всъщност  беседката.  Mr. Green Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 23 098
Е, та  колко  струва  всъщност  беседката.  Mr. Green Joy
3 бона  Laughing Но между нас да си остане!

# 29
  • Мнения: 64
Е, та  колко  струва  всъщност  беседката.  Mr. Green Joy
3 бона  Laughing Но между нас да си остане!

 Money Money Money
Естествено, ти  какво  си  помисли, аз  да  не  съм клюкарка.  Rolling Eyes
 Joy

Общи условия

Активация на акаунт