Купувате ли вестници?

  • 4 637
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 417
Доста медии са си харесали цифрата 100 000 за тираж. Да се чуди човек какво ги правят останалите 90 000 бройки.  Thinking

# 46
  • Мнения: 3 634
Доста медии са си харесали цифрата 100 000 за тираж. Да се чуди човек какво ги правят останалите 90 000 бройки.  Thinking

 hahaha

# 47
  • Мнения: 170
Доста медии са си харесали цифрата 100 000 за тираж. Да се чуди човек какво ги правят останалите 90 000 бройки.  Thinking

Едно време се ползваха за тоалетна хартия, но предвид цената, отровното и цапащо мастило и лошото качество на хартията(мнооо твърда, бе Whistling Mr. Green) започна да излиза икономически нерентабилно... Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 1 762
Като една примерна съпруга на печатар, печатащ голяма част от жълтините, но и някои да кажем мало више по- сериозни, да внеса малко светлина  Laughing
Мастилото отдавна не е това, което е било. Тоест не е отровно и не може да умрете или да се разболеете от него.
Тиражите наистина са завишени, но не чак толкова. В тази бройка, разбира се влизат и тези предназначени за брак.
И накрая да отговоря на въпроса по темата: въпреки, че ми се носят топли вестници  Joy аз и купувам. Хем чета всяка сутрин в метрото/ че съм от едното село до другото/ хем в края на седмицата ги нося на вилата на родителите ми. От което баща ми е неимоверно щастлив  Joy
Факт е обаче, че няма какво да се чете в тях  Joy

# 49
  • София
  • Мнения: 337
Вестници не купувам от много години.
Сутрин кафето си го пия, заедно с някой сутрешен блок по телевизията и компа. По много пъти на ден се информирам за новините през нета.
Имам абонамент за он-лайн изданието на едно българско месечно списание.

Единствено на дълъг път с колата, купувам от бензиностанцията шарени списания и вестници с клюки. По време на почивка освен книги, разлиствам и някое списание.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Не! Не купувам. Печатат ги с отровно мастило. А като знам колко хора си облизват пръстите за да прелистят страниците ....  Confused Тези, които четат в-ци трябва да си мият ръцете задължително!
Може така да възникват грипове и епидемии.  Rolling Eyes
Няма как да възникват епидемии, един неизползван вестник на практика е стерилен на вътрешните страници, не го докосва човешка ръка освен при разпространението. Печатарските машини за встници са напълно автоматизирани.

# 51
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 508
Не, преди четях в."Пари", но вече и него не.
Списания чета понякога, "Усури" и "Йога за всеки"

# 52
  • Мнения: X
Вестници?  Shocked Неее... от години не купувам. Единственото периодично печатно издание, което си купувам е l`Europeo. Правя го редовно - веднъж на два месеца. Ама и то нещо затъпя...  Confused

# 53
  • София
  • Мнения: 971
Аз понеже прочетох някои нещица от сорта на:

Сажди



Преди повече от 200 години, в годините на началната индустриализация в Англия, в комините на големите предприятия са спускали голи 5 - 6 годишни момченца за да ги почистват. Саждите, попаднали в гънките на мъдната торбичка оставали там години наред дори и след най-старателно измиване. Продължителното дразнене на кожата от саждите в началото е предизвиквало едно хронично възпаление, а по-късно, след един скрит период от около 15-20 години младежите се разболявали от рак. След прекратяване на този метод на почистване на комините ракът на мъдната торбичка у коминочистачи намалял и честотата му се изравнила с тази на останалите хора. Експериментално потвърждение на този рак е направено едва към 1915 год. от двама японски учени. В продължение на 6 месеца те ежедневно са мазали ухото на домашен заек със сажди, в резултат на което той развил рак на кожата.



Понастоящем САЖДИТЕ СЕ ИЗПОЛЗУВАТ като черен пигмент ПРИ ПРОИЗВОДСТВОТО НА ПЕЧАТАРСКИ МАСТИЛА, блажни бои, емайллакове и др. Предимството им като пигмент е голямата им устойчивост на светлина, висока температура и свързващи вещества.



# Най-важното им преимущество обаче, е абсолютно сигурното им ракообразуващо действие, в което можете лично да се убедите, като използувате вестници вместо тоалетна хартия ежедневно в продължение поне на 6 месеца!



НЕ ПЕСТЕТЕ ПАРИ ОТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЯ И НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗУВАЙТЕ ВЕСТНИЦИ ВМЕСТО НЕЯ, ОСВЕН АКО "НЯМАТЕ ЗЪБ" НА СОБСТВЕНИЯ СИ ЗАДНИК.

от тук http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=68&WorkID=1183&Level=2

Може и да е конспиративно, но си е плашещо.  Blush

# 54
  • София
  • Мнения: 1 762
Ляля, ти сама си написала, че преди 200 години е било еди как си. Повярвай ми във въпросните сажди, които се използват за черен цвят при печат, няма абсолютно нищо токсично. Ако беше така мъжът ми и свекър ми отдавна да са със здравословни проблеми. Преди години печатарите са се разболявали от оловото, което се е използвало при производството на букви. Сега технологията е друга. Черното, което остава по ръцете ни от вестниците е от възможността на хартията при поемането на мастилото. Останалите цветове се правят от синтетични минерали.
Пиша всичко това точно, за да не се стряска някой. Няма нищо опасно.
Да не си насаждаме излишни тревоги от типа- вестниците са опасни, ще ни уморят  hahaha
Единственият им проблем е, че наистина няма за какво да ги купуваме  Joy

# 55
  • Мнения: 322
За последно купих вестник миналото лято - бях на море без интернет и телевизия и не издържах на информационното затъмнение  Blush Сигурно е бил единственият за последните пет години...  Rolling Eyes

От списанията купувам само L'europeo  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 971
abet не го приемай като заяждане.  Simple Smile  Имам приятели печатари и знам, че използват задължително предпазни маски и ръкавици. Щото използват киселини, химикали, разредители...  Confused Всички тези химии попадат в малки дози върху вестниците и така... Освен и аз да чета вестниците с маска и ръкавици.  Mr. Green

# 57
  • София
  • Мнения: 1 762
ляля , не в никакъв случай не го приемам за заяждане. Дано и ти не го приемаш така  Laughing Просто исках да дам малко инфо, за да не се шашкат хората. Не съм чула за маски, ръкавици и разредители. Може би твоите познати работят нещо по- специфично, за да ползват това. Мъжът ми само слага гащеризон, защото се цапат, нищо повече  Peace
Той работи в ИПК Родина, доста голяма печатница  newsm78

Както и да е, темата е за друго. Извинете ме , моля  Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 971
Абет - моите хора печатат луксозни списания и календари.  Simple Smile На тях също не им дават маски и ръкавици - те си ги купуват сами...

# 59
  • Мнения: 2 158
Купувам в."Тема Спорт" - малкият ми син го чете + всички списания на спортна тематика.
За себе си - НЕ и не виждам смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт