Купувате ли вестници?

  • 4 633
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Обичам рано сабахлем да си пийна кафето с някакво четиво, най-често пресен вестник.  През определен период, обаче ги сменям.  Последната ми надежда за нормални новини се гътна днес, след като до шеста страница не видях нищо друго освен тенденциозни и поръчкови  боклуци. 
Чудя им се, докога си мислят, че могат да я карат по този начин.  Простоватите и бедни хорица, които очевидно са им таргета  едва ли имат желание и пари да им купуват тъпотиите (кенеф хартията отдавна вече е по-евтина).  Или смятат, че  целия български народ влиза в таргета? 

# 1
  • Мнения: 4 300
Не, не купувам вестници. От години.

# 2
  • Мнения: 170
Може да е странно, но вестници и списания не купувам и не чета, не знам защо, но вниманието ми не може да се задържи дори до края на една статия, камо ли да прочета целия вестник или цялото списание, вече дори кръстословиците в каря на тия издания, когато са ми попаднали под ръка не ми представляват интерес, отдавна всъщност, от многооо отдавна. Не обичам никакви вестници и никави списания, ама като казвам никакви, та баш никакви. Целия ми интерес се изчерпва с бързото им прелистване, ако случайно има наблизо такива и точка. Инак книги чета като луда, гледам телевизия-новини, чета в нета, по форуми, учебници, но вестници и списания-НЕ и това е откак се помня!

# 3
  • Мнения: 326
 Купувам само когато ми предстои пътуване, да си чета в самолета. Иначе не купувам, или почти никога. Понякога инцидентно.

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Откакто една неделя си купих вестник и в него имаше 4 страници обяви, 3 с некролози и 2 с кръстословица от общ обем 16...
Да е било преди 3 години, може и повече.

Кафето си го пия с милото, не с вестник.

# 5
  • Мнения: 4 965
Не купувам вестници и списания - няма смисъл - основно са пълни с реклами и статии, писани в поза "партер".
Ако ми трябва информация или забавление - в нета мога и новини да разбера /и новини гледам изключително рядко/, и да се забавлявам.
Купувам и чета книги - много. Художествена литература.
Дори се чудя изобщо някой купува ли платените издания. Има достатъчно безплатни и не виждам смисъл да се дават пари.
Понякога си вземам сутрин някой безплатен вестник - да има по някоя клюка и судоку. Всичко друго вътре е боклук.

# 6
  • Мнения: 326
 Обичам да релаксирам във ваната с нещо за четене, и тъй като не искам да си мокря книгите, вестниците, които си купувам преди път, са идеални за тази цел.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 997
От любопитство бях си направила 1-месечен абонамент за един вестник. Идваше в офиса, не го четях и накрая не поднових абонамента.

# 8
  • Мнения: 5 710
Не, с Интернет вече нямам нужда да прелиствам вестници, а ако ми се четат сутрин в кафето има - чета. Дядо ми доскоро беше абониран за Дневник, купува и Капитал.

# 9
  • Мнения: 2 401
E, и Дневник и Капитал си имат своята политика, но поне е на доста по-високо ниво, и манупулациите заемат една прилична част от общото съдържание.   

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
Не, не си купувам и не смятам да го правя,
особено след една публикация в парцала, наречен "Стандарт"  Naughty
Имам интернет, плащам си го всеки месец и не смятам за нужно
да пълня нечия гуша, като си купувам вестници.

Последна редакция: пн, 15 авг 2011, 21:15 от jullianna

# 11
  • Мнения: 4 275
Купувам само когато ми предстои пътуване, да си чета в самолета. Иначе не купувам, или почти никога. Понякога инцидентно.

И аз купувам вестници, когато ми предстои пътуване. По новините казват абсолютно същите неща. Примерно вечерта гледам новини, а вестникът на следващия ден съдържа всичко от предната вечерна емисия.

Татко ми преди време си купуваше по 3 вестника - Труд, 24 часа и Стандарт. Но вече и той не купува вестници. Свидят му парите.

# 12
  • Мнения: 5 370
Само списания, от сорта на Л'Еуропео и понякога Нешънъл джиографик.
Нооо, чета много и непрекъснато следя темата за новите книги в литературния.

# 13
  • Мнения: 1
Купувам си само в случаи когато ме чака дълъг път и трябва да си уплътня времето с някакво четиво, иначе в ежедневието много рядко, това разбира се не означава, че не се информирам по други начини Sunglasses

# 14
  • София
  • Мнения: 16 103
Купувам по 1 седмичник заради програмата на ТВ. Скъпия е свикнал да си я гледа и да знае кога са му мачовете. Обикновенно прочитм заглавията и до там.
Сутрин с кафето си чета вестници в интернета.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 273
От години не съм купувала. Ако ми трябват новини - в нета има достатъчно. Не че там не са пак интелектуална помия, ама...

# 16
  • Мнения: 1 210
Не чета вестници, нито гледам новини. Мразя да бъда манипулирана, затова.
Купувам книги. Мнооооого книги.

# 17
  • Мнения: 3 634
Не купувам и не разглеждам тъй като не съдържат интересна за мен информация. 1-2 пъти в годината купувам списания и никога жълти издания.

Преди година ми бяха много странни съфорумки, които не гледат новини. Пробвах и ми хареса, особено предизборно.

# 18
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Не , не купувам. В интернет има достатъчно информация. Гледам новини ,чета мнооого книги. Grinning Heart Eyes

Последна редакция: вт, 16 авг 2011, 01:54 от rumibumy

# 19
  • Мнения: X
Вестници не купувам. Само "Позвънете" ако ми трябва нещо конкретно по обявите. В онлайн изданието вървят с един ден закъснение. Виж списания си вземам редовно за плажа или за пътуване.

# 20
  • Мнения: 326
 Всички пишете/пишем, че не купуваме вестници, или го правим рядко. Кой тогава ги купува? Все някой го прави, щом излизат.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не купувам вестници.
Не ги чета, дори и на компа.
От известно време и новини не гледам.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не.
Преди бяхме абонирани от службата/Труд, Дневник и някакви специализирани/, и тогава не ги четях, само заглавията от първа страница и ако нещо ми привлече вниманието, го търсех в Гугъл.
За път чета книга, но рядко, а сутрин с кафето чета форуми.

# 23
  • Мнения: 9 487
Не Naughty
Чета новини от нета  Peace

# 24
  • Мнения: 15 619
Не, отдавна не купувам.  Плащам за интернет.

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Всички пишете/пишем, че не купуваме вестници, или го правим рядко. Кой тогава ги купува? Все някой го прави, щом излизат.

Много хора го правят.
Това, че на две страници списващи тук са казали "не, не купувам вестници/правя го рядко", не е представителна извадка за форума, още по-малко за България.

Самият факт, че наскоро се появиха 2 нови вестника, които се разграбват всяка сутрин като топъл хляб, е показателен за пазара на пресата в БГ.
Хората, които търсят реалните новини, четат онлайн издания (в повечето случаи дори и не на български език).
Няма особена разлика между "Галерия", "Уикенд", "24 часа", "Труд"....

Моят мъж купува "24 часа" в събота и неделя (особено в неделя е яко жълт този вестник)

# 26
  • Мнения: 852
Аз също от години не съм купувала вестници, много рядко вземам по някое списанийце.
Иначе  ползвам редовно Интернет и се осведомявам за всичко от което се интересувам.

# 27
  • софия
  • Мнения: 3 409
Да!

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Тъкмо да напиша, че нито телевизия гледам, нито вестници чета...
Обаче си купувам вестник, седмичник, от много години насам. Първо беше "Вестник за жената", после май беше "Всичко за жената", от известно време стана "Всичко за семейството".  Grinning

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Само списания и то нередовно- Нешънъл Джиографик и разни кулинарни.
Вестници не- много ми е неприятно да си цапам ръцете с нискокачественото им мастило.

# 30
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
гнус.

# 31
  • Мнения: 198
Купувам вестници с основна цел програмата на телевизията и кръстословицата. Като цяло прехвърлям съдържанието, но се е случвало да изхвърля вестник и без да съм го погледнала. Всички новини, анализи и статии, които ме интересуват чета онлайн вече.
Единствено смятам Капитал за смислен вестник и понякога, когато ми се дочете на хартия го взимам. От списанията купувам L'Europeo и някои модни, но в последните месеци българските издания на модните списания се превърнаха в клюкарски - пълни с интервюта, статии за абсолютно безинтересни хора. Ако реша да купя търся чуждестранни.
Когато съм на почивка обаче си купувам много вестници и списания, голям кеф ми е да си пия кафето на някоя морска веранда с вестник в ръка.

# 32
  • Мнения: X
За съжаление не знам да продават програмата на тв само,така че се налага по един седмично...
Никой не го чете....
И новини не гледам вече....
Както каза една докторка преди време "Добре,де,ако чуеш по новините ,че 6-годишно дете е паднало от 10-я етаж,това с какво ще те обогати?Освен да ти разстрои нервите и съня?"
И е много права....
А и тук,в Клюкарника ,ако искам,научавам новините дори преди централната емисия на повечето тв....   Mr. Green

На рекламите не вярвам,дали по тв или вестници,а и не ме вълнува кой кого заклал, кого измамил, на кого изневерил...а това са основните "новини" в пресата.

# 33
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не. В света на книгите ми е далеч по-добре.... Peace

# 34
  • Мнения: 441
Не. Това, което го пише във вестниците, мога да го прочета и в интернет.
Преди години си пиех кафето, преглеждайки пресата, сега си го пия пред компа.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Всички пишете/пишем, че не купуваме вестници, или го правим рядко. Кой тогава ги купува? Все някой го прави, щом излизат.

Аз ги купувам. В някои дни по два, че и по три. И аз не знам защо го правя още...Обикновено си оставам с прочитането на заглавията. Но пък ми е приятно.
Преди купувах и много списания, знаех кое кога трябва да излезе. Поне тях успях да откажа...

# 36
  • Мнения: 61
Леле...като чета коментарите до тук, се чудя журналистите как си изкарват парите и с какво им плащат, щом никой не купува вестници?

# 37
  • Мнения: 150
Леле...като чета коментарите до тук, се чудя журналистите как си изкарват парите и с какво им плащат, щом никой не купува вестници?
Нали не мислиш, че 20 отговора тук в темата са актуална представителна извадка.
Чета книги и форума, тук новините достигат понякога по - бързо и от пресата.  Simple Smile
Напоследък и новини не гледам.

# 38
  • Мнения: 198
Леле...като чета коментарите до тук, се чудя журналистите как си изкарват парите и с какво им плащат, щом никой не купува вестници?

То тук са се изказали 20-30 човека, които все пак явно ползват интернет. Много се купуват вестници и от по-възрастни хора и от хора, чиято работа изисква стоене на едно място и чакане...при пътуване, заради програмата...купуват се:)
Също всички политици, депутати, общественици, рекламисти, журналисти, големи фирми купуват или са абонирани за най-различни издания, вкл. еждневници. 

# 39
  • Мнения: 5 710
Ами реално имат ужасно ниски тиражи и крият истината зад 'търговска тайна'.Със сигурност има някакви купувачи, както и абонаменти, но всички подозират че са силно преувеличени.
Това не е приятно на рекламодателите и съответно се изтеглят лека полека, а и са принудени да търсят някакви странични източниции да се информират за тиражите. Докато има игра на мишка и котка ще е така. После в един момент ще лъсне истината и ще има здраво свиване.

# 40
  • София
  • Мнения: 15 485
    Много отдавна не купувам.Сигурно повече от 10 години, от миналия век още.

# 41
  • Мнения: 61
Леле...като чета коментарите до тук, се чудя журналистите как си изкарват парите и с какво им плащат, щом никой не купува вестници?
Нали не мислиш, че 20 отговора тук в темата са актуална представителна извадка.
Чета книги и форума, тук новините достигат понякога по - бързо и от пресата.  Simple Smile
Напоследък и новини не гледам.
Естествено, но по стечение на обстоятелствата имам и от другаде инфо, та за това.....

# 42
  • София
  • Мнения: 971
Не! Не купувам. Печатат ги с отровно мастило. А като знам колко хора си облизват пръстите за да прелистят страниците ....  Confused Тези, които четат в-ци трябва да си мият ръцете задължително!
Може така да възникват грипове и епидемии.  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 170
Това за цапането с мастило е отврат, като съм прелиствала вестник, после ръцете ми са били, като все едно съм пренасяла кюмюр(въглища) с голи ръце, много е гадно. ooooh! Tired

ПП И да си кажа честно, изобщо не ме интересува как това, че не купувам вестници се отразява на журналистическата гилдия, щом има вестници и списания, значи все пак има кой да ги купува. Peace

# 44
  • Мнения: 121
Купувам две месечни списания, защото едното не е с пълна версия в сайта, а другото все още няма бг сайт.Вестници отдавна не купувам, всичко си чета в Днес, Вести или Дарик.

# 45
  • Мнения: 6 417
Доста медии са си харесали цифрата 100 000 за тираж. Да се чуди човек какво ги правят останалите 90 000 бройки.  Thinking

# 46
  • Мнения: 3 634
Доста медии са си харесали цифрата 100 000 за тираж. Да се чуди човек какво ги правят останалите 90 000 бройки.  Thinking

 hahaha

# 47
  • Мнения: 170
Доста медии са си харесали цифрата 100 000 за тираж. Да се чуди човек какво ги правят останалите 90 000 бройки.  Thinking

Едно време се ползваха за тоалетна хартия, но предвид цената, отровното и цапащо мастило и лошото качество на хартията(мнооо твърда, бе Whistling Mr. Green) започна да излиза икономически нерентабилно... Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 1 762
Като една примерна съпруга на печатар, печатащ голяма част от жълтините, но и някои да кажем мало више по- сериозни, да внеса малко светлина  Laughing
Мастилото отдавна не е това, което е било. Тоест не е отровно и не може да умрете или да се разболеете от него.
Тиражите наистина са завишени, но не чак толкова. В тази бройка, разбира се влизат и тези предназначени за брак.
И накрая да отговоря на въпроса по темата: въпреки, че ми се носят топли вестници  Joy аз и купувам. Хем чета всяка сутрин в метрото/ че съм от едното село до другото/ хем в края на седмицата ги нося на вилата на родителите ми. От което баща ми е неимоверно щастлив  Joy
Факт е обаче, че няма какво да се чете в тях  Joy

# 49
  • София
  • Мнения: 337
Вестници не купувам от много години.
Сутрин кафето си го пия, заедно с някой сутрешен блок по телевизията и компа. По много пъти на ден се информирам за новините през нета.
Имам абонамент за он-лайн изданието на едно българско месечно списание.

Единствено на дълъг път с колата, купувам от бензиностанцията шарени списания и вестници с клюки. По време на почивка освен книги, разлиствам и някое списание.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 23 770
Не! Не купувам. Печатат ги с отровно мастило. А като знам колко хора си облизват пръстите за да прелистят страниците ....  Confused Тези, които четат в-ци трябва да си мият ръцете задължително!
Може така да възникват грипове и епидемии.  Rolling Eyes
Няма как да възникват епидемии, един неизползван вестник на практика е стерилен на вътрешните страници, не го докосва човешка ръка освен при разпространението. Печатарските машини за встници са напълно автоматизирани.

# 51
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 504
Не, преди четях в."Пари", но вече и него не.
Списания чета понякога, "Усури" и "Йога за всеки"

# 52
  • Мнения: X
Вестници?  Shocked Неее... от години не купувам. Единственото периодично печатно издание, което си купувам е l`Europeo. Правя го редовно - веднъж на два месеца. Ама и то нещо затъпя...  Confused

# 53
  • София
  • Мнения: 971
Аз понеже прочетох някои нещица от сорта на:

Сажди



Преди повече от 200 години, в годините на началната индустриализация в Англия, в комините на големите предприятия са спускали голи 5 - 6 годишни момченца за да ги почистват. Саждите, попаднали в гънките на мъдната торбичка оставали там години наред дори и след най-старателно измиване. Продължителното дразнене на кожата от саждите в началото е предизвиквало едно хронично възпаление, а по-късно, след един скрит период от около 15-20 години младежите се разболявали от рак. След прекратяване на този метод на почистване на комините ракът на мъдната торбичка у коминочистачи намалял и честотата му се изравнила с тази на останалите хора. Експериментално потвърждение на този рак е направено едва към 1915 год. от двама японски учени. В продължение на 6 месеца те ежедневно са мазали ухото на домашен заек със сажди, в резултат на което той развил рак на кожата.



Понастоящем САЖДИТЕ СЕ ИЗПОЛЗУВАТ като черен пигмент ПРИ ПРОИЗВОДСТВОТО НА ПЕЧАТАРСКИ МАСТИЛА, блажни бои, емайллакове и др. Предимството им като пигмент е голямата им устойчивост на светлина, висока температура и свързващи вещества.



# Най-важното им преимущество обаче, е абсолютно сигурното им ракообразуващо действие, в което можете лично да се убедите, като използувате вестници вместо тоалетна хартия ежедневно в продължение поне на 6 месеца!



НЕ ПЕСТЕТЕ ПАРИ ОТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЯ И НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗУВАЙТЕ ВЕСТНИЦИ ВМЕСТО НЕЯ, ОСВЕН АКО "НЯМАТЕ ЗЪБ" НА СОБСТВЕНИЯ СИ ЗАДНИК.

от тук http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=68&WorkID=1183&Level=2

Може и да е конспиративно, но си е плашещо.  Blush

# 54
  • София
  • Мнения: 1 762
Ляля, ти сама си написала, че преди 200 години е било еди как си. Повярвай ми във въпросните сажди, които се използват за черен цвят при печат, няма абсолютно нищо токсично. Ако беше така мъжът ми и свекър ми отдавна да са със здравословни проблеми. Преди години печатарите са се разболявали от оловото, което се е използвало при производството на букви. Сега технологията е друга. Черното, което остава по ръцете ни от вестниците е от възможността на хартията при поемането на мастилото. Останалите цветове се правят от синтетични минерали.
Пиша всичко това точно, за да не се стряска някой. Няма нищо опасно.
Да не си насаждаме излишни тревоги от типа- вестниците са опасни, ще ни уморят  hahaha
Единственият им проблем е, че наистина няма за какво да ги купуваме  Joy

# 55
  • Мнения: 322
За последно купих вестник миналото лято - бях на море без интернет и телевизия и не издържах на информационното затъмнение  Blush Сигурно е бил единственият за последните пет години...  Rolling Eyes

От списанията купувам само L'europeo  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 971
abet не го приемай като заяждане.  Simple Smile  Имам приятели печатари и знам, че използват задължително предпазни маски и ръкавици. Щото използват киселини, химикали, разредители...  Confused Всички тези химии попадат в малки дози върху вестниците и така... Освен и аз да чета вестниците с маска и ръкавици.  Mr. Green

# 57
  • София
  • Мнения: 1 762
ляля , не в никакъв случай не го приемам за заяждане. Дано и ти не го приемаш така  Laughing Просто исках да дам малко инфо, за да не се шашкат хората. Не съм чула за маски, ръкавици и разредители. Може би твоите познати работят нещо по- специфично, за да ползват това. Мъжът ми само слага гащеризон, защото се цапат, нищо повече  Peace
Той работи в ИПК Родина, доста голяма печатница  newsm78

Както и да е, темата е за друго. Извинете ме , моля  Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 971
Абет - моите хора печатат луксозни списания и календари.  Simple Smile На тях също не им дават маски и ръкавици - те си ги купуват сами...

# 59
  • Мнения: 2 154
Купувам в."Тема Спорт" - малкият ми син го чете + всички списания на спортна тематика.
За себе си - НЕ и не виждам смисъл.

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 23 770
Абет - моите хора печатат луксозни списания и календари.  Simple Smile На тях също не им дават маски и ръкавици - те си ги купуват сами...
О,  мастилата за гланцова и за вестникарска хартия са много различни Simple Smile

# 61
  • Мнения: 328
Купувам Телеграф и Спорт за майка ми

# 62
  • Мнения: 47
Предпочитам оналйн издания като всетник Дневник. Не ми се вижда нужно да си давам парите, за нещо, което го има безплатно. Понякога си взимам Телеграф Simple Smile

# 63
  • Мнения: 660
Силно се старая да не купувам и се радвам , че вече успях да се спася от вредния навик , насаден повече или по-малко от друг член на семейството , а именно всеки ден да има поне 3 вестника на масата .

Всеки път , когато се изкуша да купя се чувствам ... излъгана и с пропиляно време . Дори нерядко омърсена от вулгарни статии , вулгарни теми и още по-вулгарни "личности" в тях . Езикът във вестниците е обидно елементарен и откровено неграмотен , а това е недопустимо да минава пред очите ми .

Гледам , в обявите на много информационни агенции и вестници в това число , вече преди езиците и комп. грамотност изискват добра езикова култура и правопис . Е , разбирам ги напълно , представям си с какво се сблъскват ежедневно .

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 557
Да . Купувам си и вестници и списания ./ имам време да ги чета на работа / Embarassed

# 65
  • Мнения: 2 759
                        Никакви, от много години. Дори да ми трябват (за опаковане например) взимам стари от някого или минавам през някое кафе.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 217
Не, не купувам вестници. От години.

И аз.

# 67
  • Мнения: 94
Много рядко купувам.
За 5 години да съм взела най - много 2 вестника.
Не са необходими - цялата вярна/невярна информация я има в интернет.

# 68
  • Мнения: 76
"Уикенд" - стои в тоалетната, че като вляза в там и да има да чета нещо.  Laughing Laughing Laughing

# 69
  • Мнения: 147
Купувам съботния " 24 часа ".

# 70
  • Мнения: 0
Много харесвам вестник "Всичко за семейството". Стилът на писане ми допада, статиите са леки, неангажиращи, а малкото "хайлайф"  Wink новини не само, че не са жълти, а са добронамерени и свежо написани. Има статии за всичко - за пътуване до екзотични дестинации, за култура, препоръчани книги и филми, които наистина си заслужават, съвети за красота, интересни рецепти, от които съм пробвала доста вече и са много идейни. Материали, които могат да задоволят любопитството на хора с различни хобита, от рисуване, през шев, кройка, бродерии, плетене, до как се отглеждат китки и куп други дребни съвети, който страшно ме отморяват.
Интервютата обикновено са от интересни персони, които биват питани за проектите им, в повечето случаи и по-рядко за по-безинтересните за мен лични неща.
Има и огромна кръстословица, судоку, някои и друг тест...Идеално за релакс и всичко, което влагам в тази дума.
За да се информирам през седмицата, обикновено чета Новинар, но не всеки ден за жалост имам време. А и през новинарските сайтове е по-бързо. Обичам Зловинар - пародията на последната страница, в която понякога има доста добри попадения и е забавна.

# 71
  • Мнения: 2
Да и то редовно.Интересно ми е да ги чета.

# 72
  • Мнения: 0
май аз съм от малкото хора, които още четат вестници Simple Smile Обичам да четя жълтата преса за разтоварване, обикновено неделя сутрин Simple Smile

# 73
  • Мнения: 130
Преди време на един семинар едно американско светило ни каза, че хартиените вестници ще изчезнат в близките години. ежедневниците, имам предвид. всичко ще бъде заместено от интернет варианти. евентуално, само специализираните издания ще имат бъдеще. и аз не купувам вестници, въпреки, че работя във вестник. но, шефа ми, който е от старото поколение всяка сутрин ичита от кора до кора абсолютно всички вестници. всъщност мен ме вълнува въпроса дали с изчезване на поколението, което не ползва интернет, хартиените вестници наистина ще изчезнат.

# 74
  • Мнения: 61
От време на време!

# 75
  • Мнения: 2 241
Не купувам вестници. Имам интернет  Mr. Green
Сутринта в автобуса обаче се замислих за вестникарските журналисти.
Толкова противни заглавия, че тотално да те откажат да купуваш "Изродът убил детето, не знам си кво", "Еди кой си бере душа", "Някой си корми за 30 лв."
Толкова брутален и просташки език, че да се чуди човек журналист ли е писал заглавията или някое мекотело  Tired

# 76
  • Мнения: 0
Не купувам вестници. Имам интернет  Mr. Green
Сутринта в автобуса обаче се замислих за вестникарските журналисти.
Толкова противни заглавия, че тотално да те откажат да купуваш "Изродът убил детето, не знам си кво", "Еди кой си бере душа", "Някой си корми за 30 лв."
Толкова брутален и просташки език, че да се чуди човек журналист ли е писал заглавията или някое мекотело  Tired
хахаха!имат си цял набор от похвати да привличат хорското внимание...да изкарват първичните инстинкти и подсъзнанието.Но го правят толкова очевадно,че предизвикват присмех.Но хората пак ги купуват...

# 77
  • София
  • Мнения: 2 840
Майка си купува вестници, преглеждам понякога, когато минавам покрай нея, иначе ползвам електронните издания.
Купувам си списания.

# 78
  • Мнения: 660
Не купувам вестници. Имам интернет  Mr. Green
Сутринта в автобуса обаче се замислих за вестникарските журналисти.
Толкова противни заглавия, че тотално да те откажат да купуваш "Изродът убил детето, не знам си кво", "Еди кой си бере душа", "Някой си корми за 30 лв."
Толкова брутален и просташки език, че да се чуди човек журналист ли е писал заглавията или някое мекотело  Tired

Скоро някой беше споменал , че този подход широко използван и  в телевизионните медии е не информиране , а терор .

# 79
  • Мнения: 477
Рядко купувам по някое списание, но моята "преса" сутрин е бг мамма Wink

# 80
  • Мнения: 1
не. не пишат информацията, който ме интересува. Доста години се интересувах, пробвах различни издания Но уви не намерих моето и се отказах Simple Smile

Сега както сме и без телевизор съм си без информация и си ми е екстра.
Пък и се "запознах" със семейството - остана ни свободно време и да се "видим" Simple Smile

# 81
  • Мнения: 814
Купувах , но вече не.Родителите ми си купуват, особено баща ми и от време на време им хвърлям по едно око.

# 82
  • Мнения: 0
Преди години (много) купувах, но сега, при наличието на интернет, просто не виждам нужда. Нито са по-грамотни, нито по-сериозни от сайтовете...

# 83
  • Мнения: 120
Не, чета новините в интернет. И телевизор нямаме, ама това е друга тема.
Въпреки че понякога ми идва желание събота сутрин с кафето да направя един "преглед на печата", но бързо ми минава мерака, поради причините, които Диамантче изброи.

# 84
  • Мнения: 4
Не!Достатъчно негативни новини бълват другите медии.Даже съм забранила вестници вкъщи Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 165
Не, чета ги в нета.

# 86
  • Мнения: 0
Не съм давала пари за вестник от поне 4-5 години. Имам си телевизор  hahaha

# 87
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 119
Не купувам,нито държа стари в къщи.Нямам и кьорав вестник,на който да си обеля картофите ,примерно.  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 10
купувам от време на време някой за майка ми, пета възраст ли , так какво беше

# 89
  • Мнения: 121
 #CrazyСегашните вестници са просто преписки на новини,гледам ги същите вечер и  по телевизията.Според мен това не е журналистика с позиции ,а пълнене на страници.Така,че - не, не ги купувам.Чета от компа.

# 90
  • Мнения: 2 482
Само "Стършел" и "Капитал".

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 372
Не, не купувам вестници. Не виждам смисъл. Ако нещо ме интересува, чета в интернет. Купувам си само едно списание, но не всеки месец, защото понякога забравям Laughing.

# 92
  • Мнения: 1 175
Никога не съм купувала вестници. Преди гледах новините, сега и телевизия не гледам. Чета The New York Times всеки ден, но в интернет. Там новините са пресни до минутата, включително текущи събития, докато хартиения вестник докато го отпечатаааат... и то вече не е новина.


Само "Стършел" и "Капитал".
Я, още ли има Стършел? Като бях малка дядо ми го взимаше и много му се радвах  Laughing

# 93
  • Мнения: 13 512
От години не съм купувала

# 94
  • Мнения: 8 999
Не, не купувам. Дразни ме неграмотността и тъй като така или иначе ми се налага да се сблъсквам ежеминутно с такава, гледам поне пари да не давам.
Дори и на път предпочитам да си чета книга, отколкото да листя тая помия.

# 95
  • Мнения: 2 482
Никога не съм купувала вестници. Преди гледах новините, сега и телевизия не гледам. Чета The New York Times всеки ден, но в интернет. Там новините са пресни до минутата, включително текущи събития, докато хартиения вестник докато го отпечатаааат... и то вече не е новина.


Само "Стършел" и "Капитал".
Я, още ли има Стършел? Като бях малка дядо ми го взимаше и много му се радвах  Laughing

Никога не е спирал да излиза. Ето го, но тук е в непълен вариант:

http://www.starshel.bg/

# 96
  • Мнения: 2
Купувам всеки ден вестник Телеграф.А в сряда и петък  Шоу и Уйкенд.Малко за клюки и разнообразие от сивото и напрегнато ежедневие.

Общи условия

Активация на акаунт