Януарки 2011 Тема 20

  • 24 687
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 561
Жоржи, да си жива и здрава, много щастлива и обичана! Нека се сбъднат мечтите ти!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Клече да ти е жива и здрава сладката Никол!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ноеми,  Hug моля, напиши за сирената от къде. Много благодаря! И нали трябва да е краве сирене, а не козе??? newsm78

# 691
  • Мнения: 499

 И нали трябва да е краве сирене, а не козе???[/b][/i] newsm78

Педи каза краве, но не съм питала дали може козе.

# 692
  • София
  • Мнения: 273
Здравейте и от мен Simple Smile
Жоржи,Честит Рожед Ден,много здраве,семейно щастие и успехи във всичко  bouquet
Честита месечинка на Никол,да е здравичка и послушна Heart Eyes
Благодаря за отговорите за рибката Hug
Попара още недавам,но като почна ще я правя с обикновени сухари,не бебешки.
Масло още не слагам,но слагам по 1ч.л. зехтин в зеленчуковите пюрета.
Давам и козе сирене,пак обезсолено.
След като спрях да кърмя синът ми първия път много дълго време,може би поне година и отгоре ми потичаха по 1-2 капки отвреме навреме и после си спряха сами,не съм имала никакви проблеми произхождащи от това.
Друго забравих какво беше.
Хубав ден на всички Hug

# 693
  • София
  • Мнения: 273
Момичета,виждат ли ми се линийките Thinking

# 694
  • София
  • Мнения: 561
Момичета,виждат ли ми се линийките Thinking
В момента аз не ги виждам...

# 695
  • София
  • Мнения: 273
Момичета,виждат ли ми се линийките Thinking
В момента аз не ги виждам...
Благодаря,явно наистина нещо не им е в ред.

# 696
  • Мнения: 93
Гъбче, не се виждат

аз вече се почудих какво да правя, Емата си има постоянно сополки някви, все си търка носа и това е вече от 3 месеца. Взехме секрет от носа, но всичко е нормално  newsm78, тъпа работа...

# 697
  • София
  • Мнения: 128
Честит рожден ден Жоржи   bouquet

Болните да оздравяват бързо

Отчет от вчерашната консултация - 9250 (+150) 68 (+0 ама допускам, че миналия път не е премерен добре). Биха последния синфлорикс, другия месец хепатитната и край с тия ваксини засега.

Педи каза да прави повече упражнения с крачетата, че нито седи, нито пълзи, нито пружинира като го хванеш под мишници и да съм отишла след 2 седмици да види има ли напредък..... аз вече почвам сериозно да се притеснявам, та той другата седмица прави 8 месеца,  а нищо не прави, други като нас?

# 698
  • Мнения: 499
бимбим и ние преди месец бяхме така, но педи ми показа как да му правя масаж на крачетата, за да стимулирам мускулите. Най-добрата стимулация обаче, за да се научи да си стои на крачетата беше следната:
оставях му играчки на масата, така че можеше да ги стигне само, ако си стъпи на крачетата (естествено аз като го държа. аз съм седнала на стола, а него го оставям да стъпи и той на стола). Ако клекне - няма играчки, ако стои прав - има играчки. Така много бързо се научи какво може да прави с краката си Simple Smile
Също така като го оставяш седнал, му постави играчките извън малко извън обсега му, за да може да се протяга за тях.

Засега само седи седнал, и си стои на крачетата като го придържам. Не лази.

# 699
  • София
  • Мнения: 416
Жоржи, ха и тук да ти честитя рождения ден   bouquet Жива, здрава и много щастлива  Hug

И тази нощ беше дъга и мъчителна... пак вдигна 39... дадох нурофен и я свалихме. През деня почти няма или е много ниска, но вечер и през нощта качва...
И аз съм чела, най-вече по форуми, че от зъби не се вдига температура, но при положение, че нищо друго му няма, храни се прекрасно, в добро настроение е. А пък и голямо съвпадение е, че за първи път вдига температура и то точно като пробива горно зъбче  Thinking
Педиатърката ми каза, че и ако днес вдигне толкова висока температура пак да ходиме на преглед, така че ще изчакам и евентуално пак ще се замъкнем към нея.

bimbim, Виктор от няколко дни вече стои по-стъбилно, а е вече на 8 месеца и нещо. Иначе много подскача. Не пълзи, прави някакви отчаяни опити, прилича на куче граничар  Mr. Green

И аз не съм вкарала още масло, но мисля като почна да взема Президент.

Бубе, какво стана с Влади, как е?

# 700
  • Мнения: 180
Жоржи,ЧРД и тук! PartyДа си жива и здрава!  bouquet
Пате,хомеоплазмин или олио,не вършат ли същата работа?Арниката не е ли по-скоро за задравяване на големи рани....Има я и на гранулки с високо разреждане-30 ch например...!гранулка във 20-30 мл вода и така... PeaceВико като се извъртя рязко в количката и си буман главата в слепоочието на сенника,нищо му нямаше уж,а оченцето направи червено петънце от удара(в бялото на окото)Мина му за 1 семица.
Всяко бебе,(дете) все някога има първо падане. Peace
Моя го следя изкъсо(не го пускам фактически....докато е буден)защото е много тежък и ако падне ще се удари силно.А това си е доста трудоемко,защото той си е голямо диване и повече от секунда не стой на едно място,предпочита да се катери,блъска,руши,троши... Tired
Пожелавам всички болни деца да се излекуват.

# 701
  • Мнения: 1 687
адис, все забравям да дам отчет по дрискавия ни въпрос. от вчера давам на дара да яде както преди и спрях всички лекарства и лечебни млека. досега няма проблем, дано така да е, че утре ще мръднем малко към велико търново. браво за чистата МБ и за мамолога!

ноеми, мерси, че пусна линкче, ама за днес вече направих програмата. много сте импулсивни Simple Smile

нашият педиатър каза за попарата козе сирене и думите му бяха, че максимално ще отлагаме кравето.

# 702
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Привет !!!

Жоржи  newsm51 newsm59

Бебеш как е днес Тея?Мила как са  и твоите бонбони?След двудневен прием на Коризалия (да не дръпна дявола за опашката)имаме голямо подобрение,Бейби Вака също помага,но го ползвам само по един път на ден,какво излиза не е истина.
Инака ,като се рових из нета за нашите сополи,прочетох и за такива месечни-на алергична основа.Помагало масло от пшеничен зародиш (бадемово масло),5- 6 пъти по 3- 4 капки.
Какче дано повече не вдига температура,това да е било Praynig
бимбим ,аз все правих Нели мързелива, и от горе долу две седмици да видиш какво прави,нямам време да се изненадам ,че прави нов номер.Вчера се изправила сама в кошарата и ми маха за здравей ,а аз  оправям стаята и като я видях и аз и махнах за здравей като продължих с подредбата,в този момент осъзнах ,че е права  Shocked

Исках и друго да пиша ,ама много съм разпиляна нещо.

# 703
  • Мнения: 493
Жоржи ЧРД   bouquet Пожелавам ти всички мечти да ти се изпълнят  Hug

Калифорния, моля те пише ако знаеш какви са нормални стойности на желязо и калции при 2г дете. Питам защото от лабораторията са написали референтни стойности за възрастни  ooooh! а педи ще е в отпуск до октомври  Tired

Направиха ни консултацията- 8600 +200гр и 67см +1см.

Започвам да научавам все нови и нови неща, които трябвало да са ми казани още в началото като открихме болесста, но явно са решили да ми ги спестят  Tired Оказа се, че Тея до сега е правила няколко хипогликемични кризи, но тъй като не ни е казано с какво се характеризират-не сме ги разпознали(преледняване, учестено дишане). Лекарката каза и как да реагираме в такива ситуации. Слава богу че попаднахме на нея, че софийските специалисти  ooooh!
Също така не ни е казано че имаме голям рискот развиване на туберколоза, заради високото съдържание на кислород в дробовете  Tired та сега ще трябва да направим БЦЖ.

Резултатите на Тея не са готови още и не говорихме за хемоглобина.
Иначе според кардиоложката, имаме вирусна инфекция + никненето на зъбите допринася (имаме 5 зъба и растат още 2 в момента) и щом повръща АБ , ще се лекуваме с кърма  Mr. Green (много ми харесва тая докторка).

# 704
  • Мнения: 6 443

Пате,хомеоплазмин или олио,не вършат ли същата работа?Арниката не е ли по-скоро за задравяване на големи рани....

Не, дават я и за натъртвания  Peace
2-3 пъти го мацнах и вече почти няма нищо.

Какче, скоро слагали ли сте ваксина? Да не е от нея Т?

Дани от около 2 седмици се изправя.Направо ме узумява.Алекс стоеше стабилно седнал на 7,5, а изправянето беше по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт