Санторини

  • 152 659
  • 826
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 943
Била съм на всички Но не може да се сравняват коренно различни несравними места

# 781
  • Мнения: 11 094
Didiela,
ако си ги посетила островите с круиз за няколко часа... това обяснява нещата. Те са малки парчета земя. Като се изсипят тълпи хуни от един-единствен круизен кораб и удвояват броя на населението... Освен че за толкова кратко време и без собствен транспорт нищо не може да се види от острова, нито да се усети духът му.

Санторини си е доста натоварен лятото де, и без да има кораб Simple Smile

# 782
  • Мнения: 3 021
Имам въпросче относно морето при Камари - за плажа знам как изглежда, но влизането в морето какво е - с камъчета/камъни или нормално - т.е. има ли нужда от аква обувки?

# 783
  • София
  • Мнения: 3 771
Имам въпросче относно морето при Камари - за плажа знам как изглежда, но влизането в морето какво е - с камъчета/камъни или нормално - т.е. има ли нужда от аква обувки?

Да, необходими са...
Когато вълните са по-големи се образува пясъчна ивица след брега.
Ако е спокойно камъчетата продължават и след тези на брега, където са много.
На места има и по-големи скали.
Чувствителни ли сте относно камъчета са задължителни.

# 784
  • Мнения: 3 021
Благодаря за бързия отговор, не очаквах и питах и в другата гръцка тема. За съжаление съм с чувствителни ходила, така че ще ги взема, макар че ми се искаше да намаля багажа.

# 785
  • Мнения: 263
Благодаря за бързия отговор, не очаквах и питах и в другата гръцка тема. За съжаление съм с чувствителни ходила, така че ще ги взема, макар че ми се искаше да намаля багажа.

По мое мнение дъното е със ситни камъчета, а не камъни, освен ако не е различно в различните части на плажа (доста е дълъг). Не знам какво се има предвид под чуствителност на стъпалата, но не видях никой около мен да носи аква обувки, а имаше и доста деца. Повече ме впечатли студената вода, отколкото морското дъно. Самият плаж също е пясъчен, вярно, че малко едър пясък и черен на цвят, но пак нищо каменисто не съм запомнила.

И за да съм по-конкретна, ние бяхме в онази част на плажа, която е по-близо до голямата скала. В другия край не знам какво е.

# 786
  • Мнения: 3 021
Сега разгледах плажа по сателит - тази скала е на около 1+ км. от нашия хотел. Аз също по разни снимки не съм виждала хора с аква обувки, нито в отзиви от Трип-адвайзъра или Букинг съм прочела отзиви за това, ама за хората може да не е важно. А чувствителност - не знам, 2 пъти съм си чупила пръсти на краката и може би психически се притеснявам, ако пак се ударя. Но, да, по-важно е каква ще бъде температурата на водата след 1 седмица, защото не си падам по студената, ама каквато е такава.

В Трип-а намерих сайт за метео прогноза, може да е от полза за някого. Даже дават опасността от комари - странно ми е, защото е ветровит остров, но щом казват.... А ММ е алергичен към тях, но съм се подготвила с мазила и машинка за стаята.

http://www.meteo.gr/cf-en.cfm?city_id=20

# 787
  • София
  • Мнения: 862
Здравейте!
Преди около седмица се завърнахме от Санторини. Беше страхотно! Споделям с вас едно кратко клипче със снимки, което направих. За желаещите да пътуват до там може би ще е интересно, а за останалите, които вече са били-да се върнат в спомените назад. Simple Smile

# 788
  • Мнения: 2 957
Mira_X, чудесно изглежда! Екскурзията с агенция ли беше или сами си я организирахте?

# 789
  • София
  • Мнения: 862
Mira_X, чудесно изглежда! Екскурзията с агенция ли беше или сами си я организирахте?
Благодаря! Бяхме с агенция. Сега, след като видяхме всичко, следващия път, вероятно сами ще отидем Wink

# 790
  • Мнения: 12
Здравейте. Имаме билети за Санторини през септември ( 16 -19.09). Не сме си запазили хотел. Малко съм раздвоена и бих се радвала на съвет от вас. Искаме да си починем и не толкова да обикаляме. Естествено да посетим и най-интересните забележителности. Та въпроса ми е за 3 дни какво може да се посети? Моята идея е вулкана, залеза и някоя винарна. А другия въпрос къде да търсим хотел? Искаме да е оживено, не ми се иска да наемаме кола под наем. Като бюджет 150 -200 лв на вечер сме определили за нощувка. Благодаря за съветите.

# 791
  • Мнения: 1 206
В Периса мисля, че е най-евтино. Обаче ако сте без кола, рейса до Фира е ок. 30мин и от там до Ия - също толкова. Иначе по ок 2 евро са билетите. Вулкана, Ия, Фира най-ме впечатлиха.

# 792
  • София
  • Мнения: 938
Здравейте! Имам желание да се омъжа в Санторини като никога досега не съм ходила там. Искам да сме аз, мъжа ми, бебе на годинка, кумовете и тяхното бебе пак на годинка. Без гости, без семейства и прочие. Само ние за 7-10 дни. Хотел с гледка. Ще имам нужда от агенция може би за евентуална малка украса и подготовка, както и фотограф, кетъринг или вечеря от хотела. Церемонията искам да е на открито (на тераска примерно) Нямам идея как да организирам всичко от тук и честно казано колкото пъти седна да се ровя за информация накрая просто се отказвам. Някакви идеи, съвети? Или просто да идем и на място на момента всичко. То всъщност не ни трябва кой знае каква организация де, но друго си е да тръгнеш с мисълта, че вече всичко е уредено.

Ако не си избрала още нищо, погледни този сайт - http://www.myblue.gr/index.php

Била съм в 3 от 5-те вили, прекрасни са, особено двете на калдерата, точно под емблематичните сини кубета. За вас май най-подходяща ще е Captain blue, защото е голяма, с огромен двор, в центъра на Ия, равно и безопасно  за бебетата, и залеза е право в задния ви двор. Собственичката е страхотна, няма нещо, което да поискаш, и да не ти уреди. Отделно организира и сватби. Препоръчвам горещо! И да се похвалиш!

# 793
  • Мнения: 147
Благодаря за предложенията. Само да кажа, че за някои места, които гледах.. има да въведе дати за резервация, колко възрастни и брой деца. После след като разгледам подробно даденото място, което ми излиза някъде измежду всичките им лукс изреждания изведнъж изтипосали, че не се приемат деца?! Ъъъ? Тогава защо трябва да въвеждам дали ще водя дете 😁

# 794
  • Мнения: 4 329
грешка при въвеждането на данните от хотелиера

Общи условия

Активация на акаунт