Грижи за косата - 85 - място за всякакви въпроси

  • 70 269
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Направих си след шампоана маска със затопляне и май има ефект Wink.Смесих две маски(Форс Вектор и Матрикс) и около половин час загрявах периодично косата, ще го правя няколко пъти и дано се оправи положението, че от седмица ми стана сухичка Sad

# 16
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
определено - при мен този подход има силно изявено саниращо действие  Peace

от какво се е дехидратирала  newsm78

# 17
  • Мнения: 2
Мисля си, че може би се получи от няколкото плажа които направих, а не я предпазвам с нищо.Не я мокря с морска вода, но силното слънце, а и съм постоянно на климатик, та ми се струва, че е от това.

# 18
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
при това положение пробвай с еластисайзер (преди шампоана, не се затопля), ако имаш под ръка и след шампоана със затпляне хидратираща маска  Peace

маската с какаово масло на ева профешънъл е много добра за целта - или друга подходяща - каквато имаш  Peace

форс вектор не е най-подходящата в случая  Peace

# 19
  • Мнения: 2
Алена, благодаря ти, мисля да поръчвам тези дни и ми даваш  добра идея.Мисля за Лакме и задължително еластисайзер, че всички много го похвалихте Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 5 476

*Bubble*  Hug ходи отдавна и е малък производител на големи бели  Laughing

опиши косата си - за да се ориентирам  Peace
Иначе косата ми е ... кофти-тънък косъм (перушинест го наричам) ген си ми е,взела съм на баща ми косата,съответно всички недостатъци на тънката коса са на лице при мен омазнява се бързо,няма обем,лесно се изтощава.Искам малко повече животец да има в нея и някак си да не ми е толкова мек косъма,като памук е на пипане,ето снимка:
http://prikachi.com/images/366/3666366E.jpg

Сега си чакам маската и шампоана на Форс Вектор,иначе ползвам шампоана и балсама на Лореал Професионел за обем

Сладур е малкия,много да ти е здравичък!Той сега ти първа започва с белите Wink

# 21
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
това е естественият цвят и не я боядисваш?

добре ще ти дойдат сериите за обем тип бустер (серията на лакме е добра - тъкмо ти пък ще споделиш за лореал  Peace), също текстуриращи продукти - вкл. спрея на пол мичел (екстра боди дейли бууст)

също протеинова терапия на милк шейк с ултрасоник уред Peace (ще уплътни косъма)  Peace

elinor1985 еластисайзер е дора идея  Peace какво ще вземаш на лакме  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 5 476
това е естественият цвят и не я боядисваш?

добре ще ти дойдат сериите за обем тип бустер (серията на лакме е добра - тъкмо ти пък ще споделиш за лореал  Peace), също текстуриращи продукти - вкл. спрея на пол мичел (екстра боди дейли бууст)

също протеинова терапия на милк шейк с ултрасоник уред Peace (ще уплътни косъма)  Peace

Естествения ми е,а за този Форс Вектор където си го поръчах какво мислиш?

Тази терапия може ли да ми кажеш в кой салон си я прави и колко горе долу излезна като цена.

Аз Лореал много съм ги хвалила,шампоана специално ми е любим,заедно с този за обем на Керастаз са ми любими,а Лакме ще си ги взема 100 %,но като свърша моите

# 23
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
аааа , щом си имаш за обем - не бързай с лакме - когато ползвм серията - косата ми става напоена и тежка, уплътнена, пяната леко балансира в схемата да е и леко подсушено  Hug



ами форс вектор е по-скоро за третирани коси, но е лека, така, че няма да ти навреди, за мен е по-скоро поддържаща, не и терапевтична; мисля, че няма да я усетиш много   newsm78 но пък няма да ти утежнява и сплесква косата  Hug



според мен ти липсва само текстуриращ финиш - вземи спрея на пол мичел и няма да сбъркаш - ще останеш очарована  Peace можеш да го пробваш в някой салон - за да видиш ефекта  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 5 476
Последно досаждам  Hug Много ти благодаря за изчерпателните отговори,страхотна си!  bouquet
Нещо от рода на тази офертичка ли е този Милк Шейк? (съжалявам за дългия линк,ама така излиза)
http://great.bg/%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0 … %D1%81%D0%B0.html

# 25
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
горе долу  newsm78 ама не съвсем

MIDOLLO DI BAMBOO - по памет е продукт на алфапарф - не съм разглеждала - как действа

милк шейк имат проф. продукти  - според типа коса - млечен (условно казано) за суха или увредена коса и йогурт - за боядисвана или нормална коса, те са на прах, смесват се с база и сместа се нанася на косата - важен е продуктът - да има протеин, който да уплътни; след това се минава с ултрасоник уреда (няколко пъти през опр. интервал от време),  който спомага продуктът да проникне в косъма; от лъчите - продуктът се хидролизира - раздробява се на много фини частички и прониква без да уврежда косата, както боята - отваря косъма

преди това - терапевтично се ползва маслен шампоан за блясък (shampoo glistening oil)  - за възстановяване на липидния слой и баланс (защото само протеин - пресушава и вдървява)

ако решиш - мога да те насоча към салони, които работят с продуктите  Peace

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 22:29 от a.l.e.n.a

# 26
  • Мнения: 2
a.l.e.n.a, мисля за шампоан и маска Deep Care, не съм използвала нищо на тази марка и ще ми е интересно да видя как ще ми повлияе.Изрусена ми е косата+кичури, тънка, но гъста, подстригвам я на три седмици или месец най-много.Не съм възхитена от Форс Вектор имах малко накъсано на кичурите, но не се повлия много, но пък Витамино Колор много ми харесва като продукт.Използвала съм и Абсолют Рипер и Лис Ултим, на май още не съм открила най-доброто и искам да изпробвам и друга марка продукти.Мислиш ли, че добре съм се насочила?

# 27
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
добре си се насочила  Peace

абсолют рипеър е тежка възстановителна терапия за много разлюспен косъм, съдържа вакса и приглажда, закрепва положението, но не е терапевтична  Peace затова се води за "много увредена коса"  Peace именно - заради ваксата и приглажда много бухнали коси - отнема обема - затова - не я виждам, като особено подходяща за теб (както описа косата)  Peace

лис ултим - също изглажда, но силиконово  Peace полека е - но основно, ако косата се заплита  Peace можеш да я ползваш в редуване с друг продукт, като почивка от терапия - колкото да изглади и няма уплитане

витамино колор и на мен ми е много любим, лек, ефирен продукт

пробвай дийп кеър - с еластисайзер - ще ти е супер; също - като за третирана коса - може и фиберсютик, но товари финансово - ампули, запечатка, маска ......

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 22:56 от a.l.e.n.a

# 28
  • Мнения: 2
a.l.e.n.a, благодаря ти  bouquet
Много си личи, че познаваш продуктите за АР и ЛУ си напълно права PeaceЩе поръчам това което писах и се надявам косата ми да стане още по-хубава.

# 29
  • Мнения: 0
здравейте Hug от много време не съм влизала тук и направо мн ме е яд  Crossing Arms исках да попитам за някакъв съвет за косата ми.по принцип  bouquet  bouquet  bouquet съм с тънък косъм,но косата ми не беше суха или накъсана.аз се боядисвам руса и от едно известно време краищата ми са мн зле,макар че се подстригвам всеки месец и ползвам маска и балсам за коса.сигурно няма още какво да направя,но ще съм благодарна на някакъв съвет

Общи условия

Активация на акаунт