Точици са те сега, а през МАРТ ще станат малки чудеса 2012

  • 26 272
  • 723
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 199
Позволявам си и аз да се изкажа за токсоплазмозата тъй като цял живот живея с котки и кучета, макар сега да пратихме малкия бандит при майка ми. И преди да забременея съм питала опасно ли е с котка, отговора е, че след като съм живяла с животното преди забременяването, вероятността да съм изградила антитела е голяма и риска е занижен за бебето. Обратно, ако за първи път взема коте след като разбера, че съм бременна, според мен е опасно, тъй като бременната няма да има имунитет срещу токсоплазмозата. Другата седмица ще поискам от Папукчиев да пусна и такова изследване и се надявам при положение че цял живот съм била коткарка и кучкарка Laughingда имам антитела. При мен зора е че имам и стафилококова инфекция на кожата, а антибиограмата показа, че съм резистентна към всякакво антибиотично лечение, та ще видим и нея какво ще я правим. Надявам се да съм била поне малко полезна Hug
http://zadecata.com/sb/index.php?page=0_1_3_3 ето един полезен линк за токсоплазмозата и вида изследване за нея, знам че се прави в Центъра по заразни и паразитни болести.

Последна редакция: пт, 02 сеп 2011, 12:05 от Julia_21

# 646
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 744
И аз при първата си бременност си направих изследване за токсоплазмоза, защото често сме имали котета, и по това време имахме.
Имах положителна стойност на  IgM, което означава, че по някакъв начин съм се сблъскала с токсоплазмозата някога, и съм изградила имунитет. По-лошият  вариант е да има високи стойности на имуноглобулин Е - IgE, което означава, че ифекцията се развива в момента, което всъщност е опасното.

Nikitto  Hug


Ние още сме в Созопол, и въобще не ми се прибира, както всяка година.
Ходим от три години в едно и също хотелче, и съм предупредила хората, че другата година ще сме в разширен състав, живот и здраве  Grinning

# 647
  • София
  • Мнения: 1 676
Аз също да се изкажа за токсоплазмозата - аз имам котка и си пуснах теста, имам антитела, отпреди да си взема котето, но се съмнявам, че котката ми дори никога не е боледувала, защото тя е домашна и никъде не излиза, както и да е.Според лекаря щом имам вече не мога да се заразя.Но е много погрешно мнението, че котките са основните източници на тази болест, опасността дебне много повече от не добре измити зеленчуци и сурово месо, както и не добре изпечено такова.Но изследването е хубаво, аз отидох по мое желание, не съм минавала през лични лекари и т.н.
LemonDesi при мен пък изследваха IgG i IgM като точно IgM си е показателя за активна инфекция, а IgG за антитела (т.е. стара инфекция), не знам откъде идват тези разлики  newsm78
Аз моето го правих в Национален център по заразни и паразитни болести, намира се на ул.Кра кра 3, мисля беше и беше около 50лв, не помня с точност, а в Бодимед примерно ми искаха 120лв, защото го били пращали в Германия да го изследват, нямали техника, а пък отнемаше 2-3 седмици, а иначе ми стана готова за 4-5 дни Simple Smile

Последна редакция: пт, 02 сеп 2011, 12:12 от insane

# 648
  • Мнения: 1
Здравейте мили майчета и малки бебчета Simple Smile
Относно токсоплазмозата ще се повторя с горните мнения. Доки каза, че 4 месец ще го направим. Принципно аз искам ако няма проблем след теста да си запазим котето. Имаме го от 3 години, но тати не иска. Нашето коте е персийка и има мн. косми и ще е доста трудничко дори и да нямаме алергии. Не знам как ще се разделим, но...
Не ми се говори. Болна ми е тази тема!

Да Ви разкажа малко и за вчера. Тати за 1 път видя бебчо и само стоеше до доки и повтаряше "АХА Simple Smile АХА Simple Smile АХА Simple Smile " беше толкова смешен  Hug душичките ми златни.
Бебчо е добре. Няма никакви аномалии нито при мен нито при него. Но вече почнаха да ме плашат защото втори доктор директно ми каза " Приготви се психически за операция" Бебето е много голямо а аз съм мъничка. Бебчо сега е 13с. а расте с размери за 15г.с. тежи 103гр. и е 14см. а аз нямам метър и 60 и съм 54кг.
И вече наистина почвам да се плаша като повтарят само ... много е голямо много е голямо.
Пола не видяхме Sad вероятно др.месец
Но да  ни е живо и здраво. Вече го обичам повече от всичко на света Simple Smile

# 649
  • Мнения: 182
Ехооо здравейте и от мен.
Напоследък почна пак да ми се гади, беше поспряло  #2gunfire и хич не съм в кондиция нещо  Sad

За болничните - аз също си взех болничен от 9г.с и като смятам ще превиша тези 180 дни с 14 дни точно  Sad Доки каза, че няма проблем щял да ме прати на ТЕЛК и готово.Малко хамалогия било, но няма невъзмовни неща нали знаете  Peace

Какво готвите - дайте да си разменим някои рецепти.Аз като си седя по цял ден в къщи и се чудя какво да ям или готвя - ужас дано не стана 100 кила.Още съм само 47, но съм и дста височка.
Но с това залежаванеееееее и само пред компа не  едобре работата хахаха

Много ви моля споделете за добавки какви приемате.Аз до скоро взимах Прегнакеър, но като почнах да повръщам бая ги спрях.Ще ги почна пак, даже мисля да взема тези с Омега 3 капсулите.
Нооооо много ме претиснява калция - може ли на добавки да се взима ?Имам нужда от допълнителен калции, надали мога да го добавя само със сирене, извара....
Даже днес съм решила да купувам сусамов тахан да взимам всяка сутрин, но искам и добавка да приемам.
Имам една опаковка Остеол + , но незнам мога ли да го взимам или не?
/ http://www.medicopharmkk.com/index.php?option=com_content&vi … mid=9&lang=bg /
Претиснявам се, защото взимам Преднизолон, а той измуква калция от костите, а сега и бременна и бебето измуква и да не стана стъкло накрая....Дайте идеииии моляяяяяя.

Nikitto Много съжалявам за случилото се бебето. Скоро ти пожелавам да влезнеш в следващата тема за мами  Hug

Последна редакция: пт, 02 сеп 2011, 12:33 от boggy

# 650
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 744
insane, абсолютно права си, аз ги обърках  Embarassed
Точно така беше, но имам спомен, че единия имуноглобулин беше IgE, а не IgG

# 651
  • София
  • Мнения: 1 676
Ами може да е бил различен в тази лаборатория. В паразитологията са си тези, той листа е пред мен, аз оттам гледах.Както и да е, то не е толкова важно, пък и после се обяснява кое какво и как.
Аз лично моята котка няма да я махна, дори не съм си я помисляла, толкова го обичам, все едно ми е детенце също.Слагам му всички ваксини, всеки месец го обезпаразитявам външно, а на 2месеца и вътрешно.Космите са проблем да, но моят е късокосмет и ги чистя уж с една четка от него почти всеки ден, така се събират много, и по -малко има на земята.Но се притеснявам живот и здраве като се роди бебо, котака си е ревнив, как ще приеме идеята да го отделим и ще трябва по-рано да започна да го затварям сам в стаята.
Сибила, не че нещо, ама не одобрявам това в лекарите да определят в един толкова ранен момент дали си за операция или не.Казвам го, защото първия път като отидох на преглед това в 5г.с. и лекаря ми вика, лелееее колко си тясна, ще раждаш с операция.Не мисля, че точно в такъв ранен етап може да се определи.Аз живот и здраве и без това си мисля за операция, ама как да кажа, тия неща не се определят толкова рано.Пък и на една моя приятелка бебчето и докрая казаха, че ще е над 4 кила и затова и направиха секцио, пък то се оказа, че е 3200.
boggy аз пия само фолиева киселина.Питах лекарката и ми каза само нея да пия, а чак на следващия преглед (29.09) ще ми предложи витамини.И аз съм притеснена за калция и мен много ме е страх, защото те сега зъбите ми са с тънък емайл, пък занапред не знам.Мисля да започна да вземам допълнително, но това на прегледа ще го обсъдя.Колкото до яденето, ям каквото ми се прияде, гледам да не прекалявам в количествата.Избягвам опасните храни и така.За съжаление ми се ядат повечко тестяни храни, отколкото здравословни.Особено банички със сирене, ами направо мога само това да ям  Embarassed

Последна редакция: пт, 02 сеп 2011, 12:48 от insane

# 652
  • Мнения: 1
boggi
на мен също много ми прилошаваше като пия хапчетата и на мъжа ми сестрата, която има 2 деца ме посъветва да ги пия само вечер преди да си легна. Така и почнах, много по- добре съм. Пробвай ако искаш.

# 653
  • Мнения: 0
Върнахме се доки, цели 14 см сме и тежим 83 грама Simple Smile мъдаме, позираме, чешем се по главичката и не даваме се види пола...пъпната връв ни е между крачетата и нищо не може да се види...ще чакаме до октоври май на 4D-то...Simple Smile няма значение, важното е че всичко си е наред и за кървенето лекарката каза, че просто няма причина, дано да не се повтаря никога и да не се случва на никой Simple Smile сега повечко лежане в къщи и забравяме вече за работата...малко раничко, но щом се налага така ще е Simple Smile
целувки на всички и само хубави новини и прекрасни емоции на всички прегледи, който предстоят..Simple Smile Hug

# 654
  • Мнения: 182
Сега звъннах на производителите на Остеол + и казаха, че е абсоютно препоръчителен за бременни. Няма никакви странични ефекти и бил много хубав.

Аз съм го пила преди и се чувствах много добре от него, но сега бях длъжна да попитам, ще питам и лекарката какво мисли по въпроса.

# 655
  • Мнения: 571
Да разбирам ли,че право на болничен имаме в рамките на 180 дни И вече от държавата ни се дават 45дни преди термина newsm78

# 656
  • Мнения: 182
Да 180 дни, а 45 дни преди термин са отделно !

# 657
  • Мнения: 571
Да 180 дни, а 45 дни преди термин са отделно !
Благодаря.Значи се вписвам

# 658
  • Мнения: 1 895
Гледам за котки сте се разговорили - да се включа и аз - имам две Mr. Green Женска персийка на 6 години и мъжки британски късокосмест на 2.

http://farm6.static.flickr.com/5213/5477021285_e842c0b39c.jpg

 Днес си пуснах кръв за токсоплазмоза единствено заради спокойствието на бабите. Не очаквам някакви изненади - котките ми живеят в апартамент, ваксинирани, кастрирани, вътрешно обезпаразитени. Таткото е поел чистенето на тоалетната откакто разбрахме, че сме в очакване и не мисля да си създавам повече емоции по темата. Котките са част от семейството ни и не мисля, че ще навредят на бебето с нещо. Персийката я подстригах заради космите, сега ще походи като лъв известно време Grinning
В началото мисля да не ги пускам в спалнята, а после приемам, че едно редовно чистене е достатъчно, а и деца в саксия не се гледат. Съжителството с животно дава повече плюсове, отколкото минуси Peace

# 659
  • Мнения: 1 092
 Double with Cream прекрасни са ти писаните.
И аз съм с котка. Трябва ли да правя това изследване? И може ли някой да ми каже ориентировъчна цена?

Общи условия

Активация на акаунт