Банков превод

  • 32 111
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 325
Такси за входящ превод има или няма според това с какви разноски е нареден от подателя, дали всичко ще е за негова сметка или са споделени с получателя.
Таксите бяха за моя сметка. Искането ми беше получателя да изтегли точната сума която изпращам, но се оказа че банката в България също си е удържала пари. Интересно ми е защо се случи това и дали всички банки го правят или само конкретната.

# 16
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Вмъкни Цитат
Няма как да са изпратени на 16.08, и да са тук на 17.08, освен ако не е експресен


Не е вярно.При мен ако са пратени до 10 сутринта,в 16,или 17 часа са в Бг.И не са експресни.Ако са пратени към обед,на другия де най- късно до следобед са тук.От 2 години получавам пари ,и само 2 пъти бяха преведени нА третия работен ден.Първите няколко месеца ми се удържаха такси,след това не.За коя банка става въпрос

# 17
  • Мнения: 7 325
Юнион банк. Проблема не е толкова в парите, колкото в излагането ( за моя сметка ).

# 18
  • Мнения: 186
Благодаря ви,за съжаление няма как да питам италианката за вальора,защото едвам се разбрахме на англ език,поне установихме,че са наредили парите.

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Юнион банк. Проблема не е толкова в парите, колкото в излагането ( за моя сметка ).
Преводите до 5000 евро на ФЛ са без такса, над 5000 е 0,1% от сумата максимум 150 евро.
За портови разноски 5 евро при заверка на сметка.

Всъщност е възможно като са пристигнали парите в сметката на получателя, той да е дължал такси на банката, които нямат нищо общо с валутния превод и като си е проверил салдото да е имал по-малко пари в сметката, отколкото действително са пристигнали.

Но и в двата случая ти не си се изложила, тъй като ти си си платила таксите в банката наредител. Няма как ти да носиш отговорност за това получателя на коя банка е клиент и по каква тарифа го таксуват.

# 20
  • Мнения: 7 325
Много благодаря за разяснението.

# 21
  • Мнения: 2 241
На 24.08 наредих 200 евра по италианска сметка. От получателя още нямам отговор, че са получени.
Иначе от Райфайзен ми взеха още 25 евро за превода! Така като ви чета, май много са ме оскубали с тази такса...

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 12
Един въпрос и от мен  Embarassed
Знаете ли колко време би отнел междубанков превод от ОББ към ДСК? Превода е направен вчера около 11 сутринта и не го получих до края на работния ден, което доста ме притеснява. Сега са почивни дни - ще трябва да чакам до вторник. Каква може да е причината за забавяне? Опасявам се от сгрешена банкова сметка...

Общи условия

Активация на акаунт