ракия при температура на бебе ???

  • 12 944
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
то аз на 3-4 макс да съм била.

# 16
  • Мнения: 1 354
За този метод с ракията не бях чувала до сега, но не бих и го изпробвала, на себе си съм прилагала при 38.и... температура чаршаф напоен с ледена вода и оцет, да чувството беше не беше никак приятно, но доста бързо спадна температурата.

# 17
  • Мнения: 27 524
ние и вчера вдигнахме 38,5 ,питах само дали ракията е добра алтернатива Simple Smile ,а междодругото имам чувството че температурата ни е от забките,но няма как да сам сигурна Simple Smile

39° не се вдигат от зъбки. Който ти е предложил да мажеш с ракия да ходи да се гръмне  #2gunfire

Нурофен сваля по-бързо от панадола, поне при Криско  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 39 771
Блонди, щерката вдигаше еднократно по 39 при избиване на зъбите.  #Cussing out Беше (мноо' голяма цензура) Проблеми нямаше само с първите четири зъба.

# 19
  • Мнения: 940
И дребния при 4 от 8те зъба вдигна еднократно м/у 38.5 и 39. Последния път 39 и малко (с помощта на баща му удари 40, но това е друга тема  #Cussing out ). По принцип не давам нищо, но последния път се уплаших и дадох еднократно Нурофен - свали до нормална телесна Т за един час. Панадол не съм давала. Ефералган са ми препоръчвали лекари. Слагала съм и хомеопатични свещички Вибуркол Н (може и да бъркам името), но е било по-скоро след ваксина, не при температурни състояния. Съседка ми каза за много ефикасен метод - смесване на яйчен белтък, малко сода, малко оцет и се маже от периферията към тялото, след това детето се увива в чаршаф за 1-2 часа (но не мокър или студен, просто чаршаф). Сваляло бавно, но много ефикасно и с продължително действие. Нейното дете е правело много гърчове, та затова й вярвам за тези методи, но аз лично не съм пробвала. Аз от малка имам спомен за компреси с оцет на челото и по сгъвките, слава Богу с леден чаршаф не са ме увивали... Знам за сладко/компот или просто малини че също понижават Т, сминдух и др. За алтернативните методи съм, но при действително висока и опасна Т не бих си направила експеримент и искам не искам -  Peaceдавам лекарство.

# 20
  • Мнения: 2 401
rika, а какво точно е правил таткото, че се е покачила температурата, ако искаш кажи, че да не правим и ние такива грешки?

# 21
  • Мнения: 472
Не ползвай ракия, пробвай с разбит белтък да намажеш ходилата- при найс действаше.

# 22
  • Мнения: 808
Не смятам, че е удачно да се използва ракия при сваляне на температура. Та нали някои се разтриват с ракия, за да се сгреят?!

# 23
  • Мнения: 6 713
Не ползвайте ракия!!!! На едни стари чорапи режеш при пръстите и намокряш във вода, и слагаш на крачето да обхване прасците и към бедрата. Трябва да се охладят големите кръвоносни съдове.

# 24
  • Мнения: 3 932
Искрено се надяваm, че не лекар ви е препоръчал mазането с ракия...

# 25
  • София
  • Мнения: 139
Като чуя за мазане с ракия, осоляване, мазане с мас и аспирин и т.н. направо лошо ми става.

Може ли човек да ползва компютър, мобилен телефон,  а същевремнно да прилага на детето си "бабини деветини" от преди 100 години...Знам, че авторката на темата не го е приложила и пита и се консултира, ама има много, които изобщо и не им хрумва да питат. ooooh!
Никога не бих си намазала бебето с ракия.


Малко off-topic, ама как разбирате, че бебето има температура? В смисъл, профилактично ли я мерите? Аз на Йоана никога не съм и мерила Т, предполагам , че ако има, ще има някакви признаци, по които да рабера, нали? Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 44 122
ми например детето ти е по-топло, по-нервно, ревливо, неядящо и т.н. еле пък при 39...то надали е и само Т тогава.

# 27
  • Мнения: 15 379
Висока температура или дори такава от 37.0 нагоре познавам по блесналият поглед.
Някак очите стават зачервени и мътни, а в същото време блестят.
Може детето да започне да усеща студ, да го тресе.

# 28
  • София
  • Мнения: 39 771
Меря ако се усъмня за температура, т.е. ако го гушкам и усетя, че е по-топъл, ако го целуна и усетя, че е по-топъл и т.н. Става дума за дребния.
Каката си казва, но обикновено с думите "лошо ми е".

Sourcherry е права за погледа. И двете ми деца така познавам когато тръгват да се разболяват.

# 29
  • Мнения: 39
Нурофена сваля повече температурата от панадола при нас поне. Панадол помага само при по-ниски градуси. И аз не смятам, че ракията е добър вариант.

Общи условия

Активация на акаунт