моля за съвет

  • 1 304
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 79
На преглед съм отново на 26.08. и тогава предполагам ще ми пуснат и нужните изследвания и пак ще я питам за тоя документ

# 16
  • Мнения: 644
Габи,

Флип е дала чудесни и абсолютно юридически издържани съвети, предполагам, е колежка  Peace

Недей да казваш на колеги и началници за бременността засега.
Ако имаш възможност, опитай се да не поемаш много смени, както и нощни такива - предполагам, имате възможност да се замествате или нещо подобно.
Друг вариант е, ако ЛЛ ти е разбран, да го помолиш да ти пусне болничен до следващия преглед.

Но непременно се снабди с въпросния документ, пак казвам, не съм виждала какво представлява, понеже мен Кодекса на труда не ме касае, но е логично, както казва Флип, да стане и с амбулаторен лист, в който обаче да пише, че има установена бременност или да става ясно, че такава има.
След това си направи молба и си я входирай, както бях писала в предния пост. Може да звучи малко пресилено, но в крайна сметка, е в твой интерес да имаш черно на бяло копие от входирана молба по чл. 331а КТ, ако недай боже, се стигне до някакви нелицеприятни действия от страна на работодателя.

Общи условия

Активация на акаунт