Проблем с недостиг на въздух в малък апартамент

  • 4 762
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 992
Явно жилището в момента не е удобно за двама души. При появата на бебето, ще се увеличи необходимостта от жизнено пространство. Каквото и да правите сега, всичко ще е компромис и временно решение.
Не зная колко наем плащате, но те уверявам, че наемите са паднали значително.  Предполагам, че мъжът ти ще се справи със задачата да намери ново жилище. Винаги можеш да организираш приятели, родители, които да помогнат с пакетирането и преместването. Все още времето е топло, сухо, става за местене.
Моят съвет е да смените жилището. Вентилаторът е решение до появата на бебето, после не е препоръчителен. Климатикът също няма да допринесе на усещането ти за задух.

# 16
  • Мнения: 5 979
Е за комарите и мухите има решения, примерно един райд изпарител или да се сложи мрежа на прозореца. Принципно е ужасно малка спалнята и за един възрастен човек камо ли за 2-ма. А климатик в такова малко помещение е просто излишен особено ако има бебе там, ще ви духа много и ще се простудите. По-скоро в дневната може да се сложи и да отваряте вратата.

# 17
  • Мнения: 348
Решението е лесно - разменяте мебелите в хола с тези в спалнята. На практика холът ви става спалня.Е, няма да е перфектно за гости, но пък и при малко бебе не се превървяват много хора. Важното е на бебчето и майката да е удобно, уютно и приятно.

# 18
  • Мнения: 630
60-63кв ми се вижда нормално за 2 души newsm78.Ние в момента сме в апартамент 56кв.м.,има голяма кухня,хола е колкото кухнята,не много голяма спалня и малка детска.Имаме и котка.На първи етаж сме и не мога да държа прозорците постоянно отворени,от съображения за сигурност ги отваряме само когато сме вкъщи.Явно е добре да разместите,за да се чувствате по удобно.Или да потърсите по голяма квартира,както правим и ние в момента Simple Smile

# 19
  • Мнения: 781
благодаря на всички за мненията  Peace аз също смятам, че местенето решава кардинално проблема. просто се чудех има ли друго решение.

аз не казвам, че апартаментът е малък, а че по начинът, по който е 'изпълнен' не е най-оптималният. за смяна на мебелите от хола в спалнята и дума не може да става - най-малкото няма да минат през вратата (по някаква причина двете врати - към кухничката и спалнята, където е била пусната допълнителната стена (това, което на английски е dry wall, на български шперплат ли му се вика? едно кухо такова дето и аз да му ударя един ще ми мине юмрука през него), за да ги обособи вратите са по-тесни от нормата. по-тесни разбирам не минава нито стандартна пералня/печка/хладилник. минава шкаф ш. 55см  Shocked ) а мебелит в хола са тежки и масивни Simple Smile

300лв + 20на за такси вход и т.н. плащаме за това. и аз гледам иначе, че цените сега са много нормални. даже мисля един необзаведен да намерим. по-добре от някакви вентилатори и други, които както сами казахте - са неефективно и дори нежелателно 'решение'.

# 20
  • Мнения: 175
Това е психологически проблем и аз го имам, въпреки че спалнята ни е голяма. Затова винаги спя на отворен прозорец дори през зимата. 

# 21
  • Мнения: 7 987
Има едни таквиа апарати, които произвеждат кислород. Не се сещам как се казват.
Но аз също мисля, че проблема ти е по-скоро психологически и е по-добре да се преместите.

# 22
  • Мнения: 1 174
Не разбирам как не ти достига кислород ако спиш на отворен прозорец  newsm78 Колкото и да е малко помещението, един отворен прозорец си стига за достатъчно въздух. Щом и дограмата подухва пък съвсем.
Проблемът ти е нещо на психологична основа, отколкото на физическа.
А да не би да имаш много цветя ? Те нощем дишат кислород и наистина може да ви правят проблем  Thinking

# 23
  • Мнения: 781
е не...вие ме убихте. изобщо ли не четете или по-важното е да се коментира ей така за спорта?

с риск да изглежда грандоманско ще се самоцитирам  Mr. Green

'Спим на отворена към хола врата и пак се събуждаме редовно с адско главоболие, запушени носове и пресъхнали гърла (от дишане през устата). Лятото е по-поносимо, защото спим на отворен прозорец, но отново се усеща как просто не достига кислород. Отгоре на всичко е и сух въздуха.'

на затворено към балкона всичко е у-жас-но - т.е. ако си ентусиаст или просто новодошъл и незнаещ и постоиш над 3 часа така буквално започваш да хриптиш . и хора идвали на гости са казвали, че им прилошава. на отворено е по-но-си-мо, но става течение (естествено), което поради здравословни причини не можем да търпим дълго (примерно час/два максимум, Поправете ме ако греша, но едно стабилно течение не е полезно за новородено бебе  newsm78 ). Но пак се диша трудно, с усилие (това е най-точното обяснение, което мога да дам). За сравнение - преди живеехме в друг апартамент, да, по-голям, по-просторен (с около 20кв) и там никога не съм имала дори сходни такива проблеми (това във връзка с коментара за голяма спалня и същия проблем). Големината на апартамента ми е последния проблем.

все пак благодаря за мненията  Peace

п.с. а да - никакви цветя. даже наскоро взех една голяма юка, но тя стои в хола Simple Smile

# 24
  • Мнения: 63
Възможно е да сте развили алергия!
Аз имам такава към домашен прах и въпреки, че спалнята е голяма , сутрин съм с такива симптоми:
запушен нос, пресъхнало гърло от дишането нощем през уста, главовобоие от запушени синуси...
Помислете и за такъв вариант Peace!

# 25
  • Мнения: 35
И аз смятам ,че трябва да се преместите и то сега преди да се е появил бебо.Ако искате пишете от кои град сте и може съфоромнички да ви намерят удобно жилище.Че даже и да ви помогнат да се пренесете преди важното събитие.  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 174
е не...вие ме убихте. изобщо ли не четете или по-важното е да се коментира ей така за спорта?

с риск да изглежда грандоманско ще се самоцитирам  Mr. Green

'Спим на отворена към хола врата и пак се събуждаме редовно с адско главоболие, запушени носове и пресъхнали гърла (от дишане през устата). Лятото е по-поносимо, защото спим на отворен прозорец, но отново се усеща как просто не достига кислород. Отгоре на всичко е и сух въздуха.'

на затворено към балкона всичко е у-жас-но - т.е. ако си ентусиаст или просто новодошъл и незнаещ и постоиш над 3 часа така буквално започваш да хриптиш . и хора идвали на гости са казвали, че им прилошава. на отворено е по-но-си-мо, но става течение (естествено), което поради здравословни причини не можем да търпим дълго (примерно час/два максимум, Поправете ме ако греша, но едно стабилно течение не е полезно за новородено бебе  newsm78 ). Но пак се диша трудно, с усилие (това е най-точното обяснение, което мога да дам). За сравнение - преди живеехме в друг апартамент, да, по-голям, по-просторен (с около 20кв) и там никога не съм имала дори сходни такива проблеми (това във връзка с коментара за голяма спалня и същия проблем). Големината на апартамента ми е последния проблем.

все пак благодаря за мненията  Peace

п.с. а да - никакви цветя. даже наскоро взех една голяма юка, но тя стои в хола Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 174
Бабунка, всичко прочетох, не казвам, че нямаш проблем, а че проблемът не ти е ЛИПСА на кислород. Няма как да ти липсва ако спиш на отворен прозорец, просто е против всички закони на физиката тоя кислород да не влиза през вашия прозорец, а да си стои отвън  Crazy
Вратата на хола не знам с каква идея я отваряте.
Гледали ли сте зад мебели, гардероби, да няма плесен или мухъл, от спорите му може да има такива симптоми  Thinking Ако има много дървени мебели - има плесен по дървото, от долната страна на дюшеме също може да се развива. Не усещате ли и някаква миризма, освен тези симптоми ?
Запушен нос, пресъхнало гърло, главоболие - сух въздух, малка влажност на въздуха. Не знам на какво може да се дължи. Обикновено където има отопление с радиатори е сух въздуха, но лятото  newsm78
Дали не е вариант за се обърнете към РИОСВ или РИОКОЗ с оплакване, че нещо не е наред с въздуха, който дишате. Не знам дали биха се наели да изследват въздуха и да видят има ли нещо тревожно  newsm78
Всеки случай не знам какво очакваш да ти кажем тук, какъв съвет можем да ти дадем, че отведнъж всичко да се оправи.
Съседите оплакват ли се от нещо подобно ?
И последно - цветето как се чувства, юката ? Ако си се развива чудесно, значи въздухът е добър, цветята първи залиняват ако нещо не е наред.

# 28
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Може да е заради височината. Аз със сигурност не бих я понесла, дори и без да излизам на терасата. Според мен апартамент от 60кв. е напълно достатъчен за трима, с каквото и лошо разположение.
Ако няма да се местите ето и моето предложение, базирано на личния ми опит: Спалнята е твърде малка за двама човека, пък какво остава и за бебе. Затова трябва малко да се поразместите. Предлагам таткото да си остане в спалнята, а бебето с майката да се преместят в по-голямата стая. Може и обратно, но ще е по-непрактично. Обикновено бебетата се чувстват по-спокойни, когато майка им шета и готви край тях, така че то и без това ще стои все в голямата стая. Напълно достатъчно е няколко пъти дневно да се проветрява стаята за кратко, без  разни вентилатори и климатици.
Аз бих извикала фирма основно да почисти преди появата на бебето, за да не се преуморявам, но това е лично мнение.
Мужду другото живея в къща, където има достатъчно въздух, но пак имам периоди в които се събуждам с пресъхнало гърло, главоболие и запушен нос, без никаква видима причина.  newsm78

ПП: Ако никой от съветите е неприложим, казвай да мислим за други идеи. Ще дадеш ли и точните размери на хола.

# 29
  • Мнения: 1 174
Аз имах подобни симптоми когато една зима се отоплявахме на ток с едни духалки. Не знам защо, беше целия въздух наелектризиран, като бутнех метал и имаше пукане от статично електричество.
Започнах да слагам купи с вода пред духалките и става много по - добре. Но статичното електричество си остана.
После направихме парното, въздуха пак беше сух и слагах купи с вода върху радиаторите. И вече носовете ни не бяха запушени, а гърлата пресъхнали.
Според мен при авторката просто въздухът е сух.
Всъщност 14 -ти етаж колко метра височина идва  Thinking 13 етажа по 2,50 на етаж слагам - над 30 метра е това. Дали пък заради височината не е, но пък другите съседи също щяха да се оплакват  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт