Най - непоносимият персонаж от книга

  • 5 846
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 322
В темата за любимците видях, че са коментирали Кати от На изток от рая и аз меко казано се опулих!  Grinning

Коментирахме като интересен и забележителен персонаж, не като любим  Wink

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Напоследък - Ксавиера от "Гостенката" на Симон Дьо Бовоар. Първо Ксавиера, а после ти "поднасят" и Пиер и Франсоаз.  Laughing
Много добра книга, дълбока, на пръв поглед странни взаимотношения... Наистина много въздействаща.

П.П. Има ли по-голяма патка от Жюстин в световната литература?  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 161
Ема Бовари

# 18
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Що бе, Жюстин ми е симпатична на мен. Патка, но достоверна, не е непоносима.

Напоследък най-неприятна ми беше Белла от Здрач и продължения (да, чела съм ги всичките  Embarassed). То бива, ама такава безхарактерност...

Доста ми беше неприятен и Микаел Бломквист от Момичето с драконовата татуировка и т.н. Толкова пък желан от жените - защо?

# 19
  • Мнения: 994
Чак непоносими не мога да кажа, но някои много са ме дразнили.
Скарлет О'Хара ми беше много неприятна, то цялата книга въобще не ми хареса.

Дразнеше ме майката (забравих й името) от "Споделен живот" на Джоди Пико. Прекалена ми идваше.

Сещам се и за Клеър от "Принцът на крадците" на Чък Хоган, не че Криста ми беше по-симпатична, но поне не ме дразнеше толкова много.

И напоследък много ми ходеше по нервите Джулия от "Ключът на Сара".



# 20
  • София
  • Мнения: 255
Юрая Хийп от “Дейвид Копърфийлд“ на Дикенс.
По-лигав, мазен, долен и мразен от мен герой - няма!

# 21
  • Мнения: 337
Главният герой от "Хроника на птицата с пружина". Абсолютен мухльо( поне аз останах с такова впечатление, де.)

# 22
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Джеймс Броуди от "Замъкът на шапкаря". Самовлюбен, тираничен и зъл...

# 23
  • Мнения: 382
Сигурно е възмутително, но аз никога не успях да харесам Дон Кихот. Не че съм го чела след ученическите години, не че са ми чужди идеите за преследване на идеалите, борбата срещу неправдите, вярата в чудеса, но никога не съм се възхищавала на самия герой, никога не съм считала за комплимент да наречеш накой "Дон Кихот"...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 744
 svet65, съгласна  Peace
Абсолютен дементен идиот! Това е дон Кихот.

# 25
  • Мнения: 1 387
Защо пък Вронски, стана ми интересно?
За Кати и аз се сетих, това всъщност е единственият герой, поне който аз съм срещала, който е описан от автора си като изцяло отрицателен, без нито една положителна черта. Не че аз лично съм я намразила или ме е дразнила, но все пак авторът я е нарочил.
Иначе втори ден мисля, но единствената, която евентуално мога да поставя в тази категория, е Катерина от Железния светилник.
На мен пък ми стана интересно- защо Катерина?

# 26
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Защо Вронски ли? Ами защото е един егоцентричен лигльо, който направи всичко възможно да подкрепи Анна да заживее с него, да му роди дете, да я направи персона нон грата, но без да променя собствените си социални ангажименти и когато й се насити, се прехвърли на свежо "месце". И всички го оправдаха.

+ 1. Право в десятката, Богиня!   bouquet
Този, ако ми падне, бих го опухала с удоволствие.
Но й законният й съпруг не беше много стока, другият Алексей ...

Последна редакция: пт, 02 сеп 2011, 15:03 от Saule

# 27
  • Мнения: 2 161
Не съм съгласна за Вронски. Анна Каренина е леко непоносим персонаж за мен. Защото е престъпление, да привлечеш такъв мъж със своята обаятелност, различност, загадъчност, а после да го отблъснеш с обикновените си женски истерии. Ако Анна Каренина беше премислила събитията по-задълбочено, ако беше си претеглила възможностите, щеше да доживее до дълбока старост. Който се страхува от лъвове, да не ходи в Кения! Вронски според мен си е екстра, даде на една жена повече, отколкото са му възможностите и най-вече желанията. Симпатична ми е Каренина, но е малко гъска.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Шанел, ами как няма да стане непоносима Анна, след като цялото общество стана затворено за нея. Целият й свят се концентрира върху Вронски, който от своя страна започна да се задушава. Което си е обяснимо, де.
Ако бяха просто любовници, като повечето във висшето общество, без да хвърлят ръкавицата на "правдата", честността и искрените отношения, щяха да се изконсумират насита, без да оставят толкова много опустошение след себе си.
Въпреки, че нашият младеж не беше кой знае колко съсипан, отиде си на бал и започна да крои планове за бъдещето. Обаче си запази романтичния ореол на герой-любовник.

# 29
  • Мнения: 2 161
Богиня, а кой й е виновен затова? Защо си концентрира света върху него? Винаги трябва да оставиш нещо за себе си, когато си решил да се раздаваш. Любов, любов, но все пак е просто любов! Има куп други причини, заради които да живееш и да си щастлив. Не харесвам крайностите и спонтанните решения, освен ако не са в шопинг сферата. Анна Каренина не ми е неприятна, но изтръгва едно съжаление от мен. А много мразя да съжалявам красиви и дълбоки хора. Вронски си е чисто и просто задник. В една такава история, задникът никога няма да е потърпевш и щетите, които ще понесе, ще бъдат минимални. Кой се сърди на задник? Но една жена, която има всичко... о, тя ще бъде погълната, сдъвкана и изплюта от едно общество, защото така й се пада! Защото е прекрасно да смачкаш всичко това, което ти не си.
Ето какво не мога да приема в Анна - това, че тя позволи на себе си  да бъде евтина. Но след като не си евтина, а сама се превръщаш доброволно в такава, какво ти остава, освен да се хвърлиш под влака?

Общи условия

Активация на акаунт