Токуда Болница - София - 11 тема

  • 68 013
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 723
Аз сега се замислих пак за схемата на плащане точно, т.к. ми е малко объркано.
Аз съм здравно осигурена, но в момента се следя на частно в Токуда. За раждането трябва ли специално направление от личната лекарка или мога да си отида директно, както досега за всички прегледи? И има ли разлика в цената ако имам направление за раждане и ако нямам?
Т.е. тези 1500 за избор на екип са цената ако просто съм здравно осигурена или ако съм занесла направление?

# 61
  • Мнения: 40
Т.е. тези 1500 за избор на екип са цената ако просто съм здравно осигурена или ако съм занесла направление?

Ако си здравно осигурена с непрекъснати здравноосигурнителни права,а за направлението могат и от там да ти издадат в момента на постъпване.

ИрПуц за себе си съм убедена,че всичко беше на психическа основа,защото изпаднах в шок. Въпреки дългата подготовка за това,че трябва да е секцио,че това е единствения вариант и т.н. Дори преди това като ме връзваха им казвах,че няма смисъл.Но после по време на операцията наистина се опитах да си тръгна  Joy hahaha Представете си какъв ми е бил акъла тогава при положение че съм "разпорена" да се опитвам да стана  Joy

# 62
  • Мнения: 3 736
 Mr. Green Ами като не усещаш разрязаното, що да не пробваш да скочиш.

Така е най-гадно, от стрес, щото няма как да ти помогнат, освен да те приспят.

# 63
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
A_vagabоnd   Hug вече са ти отгооврили - но само да допълня, че по отношение на бременността - всички направления се издават от лекаря, който те следи по каса

а ЛЛ издава само първичното направление, с което отиваш да се регистрираш за ЖК  Peace

# 64
  • Мнения: 34
Таничка, много ценна информация, има ли я някъде на сайта? Ще трябва да се записваме сигурно, ограничрни ли са местата, плаща ли се?

Аз все се каня да ходя съд списък, иначе все нещо забравям...


не виждам в сайта да са го качили още , но със сигурност Илиев каза че ще има на 20.09 от 17:00часа , но е само за татковци да си говорели по мъжки , майките не се допускали  Simple Smile не знам дали го каза на майтап или на сериозно , че не може и майките да идат  Simple Smile на тела на АГ регистратура става записването " Лекция за бъдещи бащи" или нещо такова се води и е безплатно

# 65
  • Мнения: 723
A_vagabоnd   Hug вече са ти отгооврили - но само да допълня, че по отношение на бременността - всички направления се издават от лекаря, който те следи по каса

а ЛЛ издава само първичното направление, с което отиваш да се регистрираш за ЖК  Peace
Ей тази част точно ми е много объркана.. Аз не съм си изкарвала първично направление, с което да се регистрирам за ЖК при Кирякова. Всеки път съм си ходила директно при нея. Реално не знам дали има лекар, който ме след по касата - единствено Кирякова ме следи от самото начало, а при нея съм на частно. При ЛЛ не съм ходила нито веднъж от началото на бременността та затова не ми е ясна тази част с направленията и дали ще се налага да ходя при ЛЛ за направление за раждане.
Това, което разбрах е, че и Кирякова може да ми издаде такова направление явно.

# 66
  • Мнения: 3 248
Jane Doe, ВИП-стаята и присъствието на таткото нямат нищо общо. При мен таткото присъства на раждането, но после си бях в общите стаи, там си ми беше достатъчно комфортно. Във ВИП-а посетители могат да идват при теб, когато си искаш, бебето също си е при теб толкова, колкото ти си искаш. За теб се плаща 125 лв. на ден, а май има такса 40 лв ако таткото ще преспива при теб и той. ВИП не се резервира. Ако са заети, а искаш да си там, могат да те преместят, когато се освободи. Аз исках да съм във ВИП, но беше заета като родих и можеше на следващия ден на обяд да ме преместят, но ми беше толкова добре с другото момиче в стаята, че вече не исках да ме местят.

A_vagabоnd, щом се следиш в Токуда, направлението за хоспитализация може да ти го издаде и твоя си лекар (Кирякова). Мен Кръстанова (при коята започнах да се следя от към средата на 8ми месец някъде) ми го издаде около 2 седмици май преди термина. Като ме приемаха мъжо го занесе на регистртурата и от там изкараха извадка, че съм с непрекъснати здравноосигурителни права. Платих 1500 лв за мен, което включваше всичко, и още 500 лв за бебчо (нормално раждане без упойка).

# 67
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
A_vagabоnd   Hug най-вероятно не се следиш по каса, но не ти и трябва - губенеан време инерви, рядко лекарите покаса са сред най-любезните и внимателни  newsm78

ако си имаш добър лекар, на когото вярваш - това е най-важно   Peace

за направлението изобщо не се тревожи - ниой няма да те върне, че го нямаш  Laughing нито някой ще ти го иска, при приема ти се таксува преглед и направление за хоспитализация и готово  Peace

изобщо ...тези формални документи не ги мисили  Hug

# 68
  • Мнения: 723
Идеално! Мерси много за отговорите, сега вече ми е по-ясно и по-спокойно.  Hug

# 69
  • Мнения: 711
Момичета, който е раждал при д-р Колева, моля ви кажете нали няма такова нещо, че да е по-позитивна към секциото. Питам, защото се оказа, че имам познат в Токуда, и ми препоръчаха да се следя и родя при нея (без нищо лошо за д-р Илиев да са казали), и си мисля че мога и с двамата да се видя... newsm78 Но, ако тя е по принцип "за" секциото, ще остане вариант 1

# 70
  • Мнения: 1 404
Така, това за Колева, че е фен на секциото идва оттам, че тя е специалист по рискова бременност и повечето й пациентки раждат със секцио, поради рискова бременност, а не защото Колева обича да размахва скалпела.
Аз родих секцио при нея, защото имам тежък проблем с ретината и очните лекари бяха повече от категорични.
Тя до последно съжаляваше, защото ми казваше, че имам страхотен таз и бебчето е с идеални размери......

# 71
  • Мнения: 513
Таничка, много ми харесва тази идея за лекциите за татковци, но нашия татко за съжаление няма как да го пратим сам - не говори добре български и само ще се лута и нищо няма да разбере. Жалко. Ако мога да отида с него ще помагам, ама и ако няма да има др жени на мен ще ми е странно. Та така де, той сигурно няма да иска да ходи.

Значи присъствието на таткото просто се плаща? Аз мислех, че парите са за ВИП, много тъпо. Тва е просто кожодерство 200 лв само за да има още един човек в стаята!!! Как не ги е срам, нали за вс друго си плащаме и то не малко!

# 72
  • Мнения: 261
ЕйМиМи, едното от бебета за момента е седалищно и ако не се завърти, което разбира се може и да се случи, ще трябва да сме секцио. Или поне така ми каза доктора. Ама кога се завърта и кога е "правилно" разположено хич на ми е ясно.
Относно раните....., това е нещо ужасно! От лепенките дори като ми ги свалят се обривам и имам възпаления от запарването. Отделно очевидно имам много нисък праг на болка, защото преди години ми правиха една лапароскопия и поне 2 седмици след това, като ставах до тоалетна ми падаше кръвното от болка и припадах. От друга страна ако ме боли много и ме карат да напъвам... как ще стане номера не знам. Ще се старая много де, но.... Rolling Eyes
Това, което ми харесва в тази Токуда е, че очевидно са ви помагали много - с къпането, кърменето и изобщо ако имате нужда от нещо, леглата явно са удобни.
Беше ми се наложило да вляза в болница, понеже имах кафеникаво течение преди време и попаднах в Шейново. Като ме изписваха имах синки по бутовете и ме боляха страшно много - от обезболяващите инжекции. Тоалетната беше 1 за целия етаж, а храната..... не искам и да си спомням. Та там с къпането на детето и кърменето очевидно си е твой проблем как точно ще се справиш  newsm78. Леглата бяха нещо като кожени, супер много скърцаха и запарваха, освен че се пързаляха.

Последна редакция: ср, 24 авг 2011, 17:27 от margolina

# 73
  • София
  • Мнения: 3 296
Леглата в Токуда са си супер, особено за оперирани. Всички са много разбрани и наистина помагат. Дори мен ме викаха да ме учат да къпя бебето, хем ми е второ.

А това с напъването май още не ти е ясно, при нормално раждане (особено такова в Токуда без екстри) напъваш само, когато имаш напъни, така че не е точно болка.

Няма да съжаляваш, персонала е супер.

# 74
  • Мнения: 40
Ето стаята


Ето ни нас минути след секциото

Ето го и таткото при нас - да види бебето след секциото

Общи условия

Активация на акаунт