Токуда Болница - София - 11 тема

  • 68 080
  • 726
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 3 298
Ми това че имаш право на нещо, не е достатъчно основание да заемеш един от малкото часове по ЗК и дори да не го ползваш после. После се сърдим, че чакаме по 1 месец за часове.

Jane Doe,само си помисли, че ще чакаш поне месец за тоя час , после 1 час в чакалнята, само за да ти издадат болничен и направление, които може да вземеш от ЛЛ. Аз поне по ЗК не съм чакала по-малко от час-два. Като ида на частно, винаги минавам по-бързо.

# 661
  • Мнения: X
Грешно ти е насочен гневът. На болницата трябва да се сърдиш, че има малко часове по ЗК, а не на другите пациенти.

# 662
  • София
  • Мнения: 3 298
Не се ядосвам. Единствено се чудя дали от Токуда някой ще се навие да даде болничен на жена в напреднала бременност без да я е виждал преди това. Това, че е частна болница, не значи, че не спазват правилата.

# 663
  • Мнения: 711
Грешно ти е насочен гневът. На болницата трябва да се сърдиш, че има малко часове по ЗК, а не на другите пациенти.

 Peace   

# 664
  • Мнения: 513
Алексче, мерси, почвах да си мисля, че аз нещо съм тъпа.
Следеното по ЗК ми се полага. Имам и пълното право да избера Токуда, понеже ми е близко да местоживеенето, не мога да разбера на ЕйМиМи какъв й е проблемът. На който не му се чака един час в Токуда по тая логика да ходи да се следи другаде  ooooh!
Честно, много са ми неприятни тия коментари, че едва ли не крада на някого мястото.

И не знам защо трябва някой да ме познава, че да ми издаде 45-дневния болничен, който също ми се полага. Аз не съм тръгнала да си взимам фалшиви болнични, че да се "знаем" с доктора...  newsm78
ЛЛ ми каза, че не може да ми го издаде. Ще попитам др. Илиев с удоволствие, ако изобщо някога успея да се свържа с тъпата им регистратура, че да си запазя час. Днес пак звънях преди работа, в осем, в девет пак - никакъв успех.

# 665
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
аз при Евтимова (по каса) никога не съм чакала, ходиласма на всички прегледи  Peace - прегледите са толкова предвидими и стандартни, че нбяам от какво да има забавяне

при Колева -винаги съм чакала (платено),все имаразни спешни случаи, които изместват часовете  Cry

# 666
  • Мнения: 711
Следеното по ЗК ми се полага. Имам и пълното право да избера Токуда

 Peace

Иначе, и аз като Алена, при платени приеми съм чакала повече точно защото като дойде спешен случай измества часовете от графика. Даже да ви кажа честно, преди години като ходех при д-р Илиев, и много се дразнех, че чакам. После като полежах малко там и, така да се каже, бях по близо до ежедневието му, реших че специално за чакане вече няма да се ядосвам, защото като дойде спешен случай просто нямам какво да се направи, не може да се остави спешния пациент заради някакъв си график все пак...

# 667
  • София
  • Мнения: 26
Да ви питам: прави ли се преди раждане тест за упойка (ако си заявя епидурална примерно)? Или трябва изрично да си поискам такъв тест?

# 668
  • Мнения: X
Рутинно не се прави.

# 669
  • Мнения: 57
Привет, момичета!
Връщам се от първи преглед в Токуда за ЖК. Понеже първия час за каса беше декември, си записах платен. Аз съм в самото начало на бременността(6-7гс). искаше ми се да задам един куп въпроси, дори си ги записах, но Живкова ме прегледа буквално за 5мин., след което телефона й звънна и тя приключи прегледа. Каза, че няма проблем да ми издаде документ за пред работодателя, но всъщност ми даде само амбулаторен лист, които бил достатъчен. Преди няколко дни по нейни думи ми е паднала кръвната захар, което явно за нея не означаваше, че трябва да ми каже какво се е случило и как да го избягвам. Не пожела да ми препоръча каквито и да било храни или да забрани нещо повече от алкохол и цигари. Въобще не си и помисли да ме пита за някаква здравословна информация от миналото или да иска амбулаторен картон. Не мога да си представя колко по-формален щеше да е прегледа ако бях по каса.
Ужасно съм разочарована и бясна, че въобще реших да ходя на този преглед.

Чета много хубави неща за лекарите в тази болница, но днешният преглед направо ме ужаси.
Не мога да разбера аз ли очаквам прекалено много или какво? Личният ми лекар се отнесе с подобно спокойствие към ситуацията, но поне ме разпита за един куп неща.

Казват, че първите три месеца са най-важни, а до момента тримата лекари с които съм говорила ми казват просто да отида при тях след това? Не ти дават абсолютно никакви насоки.

# 670
  • Мнения: 513
sunny2012, много съжалявам, че така са те стресирали  Hug
Нямам личен опит с въпросния лекар и не мога да ти кажа, дали това е инцидентен случай или така се процедира.
Не смятам, че докторката е длъжна да ти препоръчва или забранява храни, тя не ти е диетолог. Аз от началото на бременността съм била при 5ма доктори - 1 за потвърждение, 1 за следене, 1 случайно и двама по спешност, нито един от тях не ме подложи на кръстосан разпит за предишни заболявания, нито са ми препоръчвали храни, аз това го намирам за напълно нормално. Единствено ми се задава редовния въпрос - Имаш ли оплаквания. Ако кажа не, случаят е приключен.
Именно на личния ти лекар е присъщо да ти зададе тези въпроси, както и да е запознат с медицинската ти история  Peace

Лекарите в Токуда са добри специалисти и разполагат с чудесна апаратура, но според мен са доста претоварени, затова и да случиш на лично отношение си е въпрос на късмет.
Аз не мисля, че към е проявено такова, след месеци посещение нашият лекар още не ни помни. Въпреки това му имам доверие като специалист и затова съм решила да се следя и раждам там.

Сложи на везните какви неща са важни за теб в един преглед и какви не толкова съществени и ако не ги получаваш в Токуда, бягай да ги търсиш другаде, защото доверието към лекаря ти ще ти е важно по време на бременността. Успех.

# 671
  • Мнения: 711
Sunny2012 имай предвид, че в Токдуа има разлика дали си при док по каса (т.е. при Евтимова или Живкова) или при някой от другите. Когато не си по каса, пак бързат, но самите док са много по внимателни при прегледите, по-опитни и т.н. Ако си решила да си плащаш така или иначе, избери си друг док е моя съвет, а не Живкова или Евтимова, те самите май не очакват пациентите им да се следят само при тях и си възприемат малко или много формално нещата.

И още нещо, според мен не чакай док да те пита, а си разкажи сама до сега  какво е било, особено ако си имала някакви гинекологични притеснения, а кавито и да било други. Според мен е нормално да те разпитат и да ти дадат някои съвети от тук нататък, с какво да се съобразяваш. Но не знам дали ще намериш лекар в БГ който да го направи Laughing Така че, разчитай да се информираш предварително и при док с готови въпроси по вече прочетеното Hug

# 672
  • Мнения: 57
Благодаря за бързите отговори, момичета!

Със сигурност ще пробвам при някои от другите лекари. Освен това имам и колега много доволен татко на здраво и щастливо бебе раждано в Токуда тази година, но в офиса още не съм споделила и това ще трябва да почака.
От впечатленията във форума към момента си мисля за Илиев, Колева или Лазарова. Дано записване при някои от тях не е невъзможно.

# 673
  • Мнения: 513
Благодаря за бързите отговори, момичета!

Със сигурност ще пробвам при някои от другите лекари. Освен това имам и колега много доволен татко на здраво и щастливо бебе раждано в Токуда тази година, но в офиса още не съм споделила и това ще трябва да почака.
От впечатленията във форума към момента си мисля за Илиев, Колева или Лазарова. Дано записване при някои от тях не е невъзможно.

Ти си в ранна бременност, няма да имаш проблем със записването, но те съветвам да си запазиш час от сега, че около месец се чака за всички гореспоменати  Hug

# 674
  • Мнения: 3 248

ЛЛ ми каза, че не може да ми го издаде.

ЛЛ не иска да ти го издаде. Иначе има право. Аз се следих да друго място, на часто. В осми месец започнах да ходя при доки в Токуда, която бях избрала за раждането. ЛЛ ми издаде 45-дневния болничния без проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт