На море в Гърция - 5

  • 123 541
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 277
И нашият хотел е в Херсонисос (според описанието, а всъщност е на 2,5 км от него  Laughing). Ако можех да избирам щях да си избера градче на запад от столицата. Струва ми се, че по-интересните неща са в западната част, с изключение на Агиос Николаос.

# 61
  • Мнения: 2 652
Здравейте !Изчетох голяма част от темата ,но така и е видях инфо за Съни Бийч Клуб .Наши приятели са били там в студио със собстен басйн и са много доволни ,но аз така и не откривам нищо за такива стаи.Моля  Praynig ,ако някой е бил в такава стая да сподели впечатления ,цени ,плаж... става дума за началото на септември .Предварително Благодаря   bouquet

В Сани Ризорт, където и да отидеш, няма да сбъркаш. Плажовете са уникални - чисти, водата и пясъкът разкош. Конкретно Бийч Клубът е и в борова горичка. Само не знам защо ти е този басейн към стаята при такъв плаж.

За Тасос се интересувам аз, имало някакъв сравнително нов хубав хотел. В някакъв залив със страхотен плаж, но нещо не мога да разбера за кой точно става въпрос. Някой да е наясно?

# 62
# 63
  • Мнения: 11 261
Хора,
не става с малки деца Самария!
Крит си e съвсем добре за лек плаж октомври, особено на либийско море Simple Smile

Без преувеличение мога да кажа, че най-горещото време на море в живота ми са били двете ваканции в Кипър в края на октомври Grinning

Какво забележително има в Агиос Николаос, дето съм го пропуснала?




# 64
  • Мнения: 0
I see you   bouquet Благодаря за отговора !

# 65
  • Мнения: X


За Тасос се интересувам аз, имало някакъв сравнително нов хубав хотел. В някакъв залив със страхотен плаж, но нещо не мога да разбера за кой точно става въпрос. Някой да е наясно?


http://www.alexandragoldenhotel.com/en/index.html

# 66
  • Мнения: 3 993
Хора,
не става с малки деца Самария!
Крит си e съвсем добре за лек плаж октомври, особено на либийско море Simple Smile

Без преувеличение мога да кажа, че най-горещото време на море в живота ми са били двете ваканции в Кипър в края на октомври Grinning

Какво забележително има в Агиос Николаос, дето съм го пропуснала?

Самария не става и за някои големи.  Laughing
В Агиос Николаос не съм прочела да има нещо забележително. Не го слагам в програмата изобщо.

Таня, защо мислиш, че в западната част на острова има повече интересни неща, кои имаш предвид? От прочетеното дотук разбрах, че за посещение се препоръчват: дворецът в Кносос (в столицата), археологическия музей в Хераклион, клисурата Самария и евентуално екскурзии до острови наблизо - Санторини, Спиналонга, Криси.   

# 67
  • Мнения: 11 261
Ханя е страхотна. Просто страхотна, старата част не може да се опише с друга дума.

Ето и за другите места в западен Крит:
http://www.hidden-greece.co.uk/destinations/crete/crete_west.html

Но, да мислим реалистично, островът е толкова голям, че ако човек е отседнал в Херсон или Малия, повечето от тези места са недостъпни за отиване и връщане в рамките на един ден. Дори и с кола.

На мен не ми е позната изобщо най-източната част, полуостровът около Сития. Може би там има интересни неща, не толкова туристически.
Имайте предвид, че повечето артефакти от Кносос (както и минойските, и много други) всъщност са в Археологическия музей на Ираклио, който е затворен за обновяване от незнайно кога, уж до 2012 според този линк. Има малка експозиция в една къщичка зад музея, докато се ремонтира основната сграда.
Извън това, Ираклио е рядко тъп град (казах аз, която по принцип харесвам гръцките градове Simple Smile)


# 68
  • Мнения: 155
На мен лично Ираклио не е ми хареса - мръсен, индустриален, разпръснат и без особена атмосфера. Наистина е близо до Кносос и от там тръгваха навремето фериботите за Санторини. Но въпреки това не бих го избрала за почивка ако имам възможност за избор. Така или иначе острова е доста голям и интересните места са разпръснати и пада голямо обикаляне.

Според мен най доброто място за отсядане на Крит е Ханя. Ретимно също също ми хареса (донякъде изглежда като по-малък вариант на Ханя).

ПС Параход, писали сме едновременно

# 69
  • Мнения: 179
Някой скоро да е ходил в Лили Ан вилидж? Peace

# 70
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 874
Моля за съвет -кой хотел да избера,ако има такива ,който скоро са ги посещавали-Philoxenia Bungalows,Elea Vllige или Porfi Beach.

# 71
  • Мнения: 2 652

Мерси, дори не съм я видяла.


Гледах го, явно е този. Но ми направи впечатление при он-лайн резервация, че няма опция за деца, само "adults". После пък видях на описанието на хотела "Gay friendly hotel in Thassos".  newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 6 595
I see you, така пишеше и за "нашия" Elinotel apolamare.
http://www.letsbookhotel.com/en/greece/region/halkidiki/hotels-a … endly.aspx?fac=11 има още 28 такива на Халкидики  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 73
  • Мнения: 3 415
Да се отчета - в Неа Врасна отседнахме, на около километър-два от Аспровалта. Хотелчето е LeChokolate. Точно на плажа, от терасата ни има невероятна гледка към морето. Стаята е голяма - спалня и персон и половина, ние сме 2-ма и дете, но и с 2 деца би било достатъчно удобно. Има и диван, кухненски кът и всякакви нормални удобства - ТВ /с беден набор от програми/, климатик, интернет /макар и баааавен/. Плажът е какъвто са го описали по-напред. Тихо, чисто, спокойно... Не е луксозно, но е приятно.  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 13 277
Таня, защо мислиш, че в западната част на острова има повече интересни неща, кои имаш предвид? От прочетеното дотук разбрах, че за посещение се препоръчват: дворецът в Кносос (в столицата), археологическия музей в Хераклион, клисурата Самария и евентуално екскурзии до острови наблизо - Санторини, Спиналонга, Криси.   

Защото красивите плажове, които си бях набелязала са все от западната страна  Laughing. Става въпрос за Елафониси, Балос, Фаласарна. Ханя също е в западната част. Нагоре по издаденото към остров Грамвуса също било много красиво и ни посъветваха да се разходим с лодка. Отделно местата, които са по южната част и ни ги препоръчаха са по-скоро в западната част, отколкото в източната. Цитирам един познат грък с вила на Крит какво ни е дал: "arkadi (това са някакви живописни планински селца), sfakia, finikas, elafonisi". Честно казано в археологически музей едва ли ще вляза, но природни красоти не ми се изпускат. А колкото за Кносос четох, че е пипано доста, за да бъде в сегашния си вид. Ако искаме да видим нещо по-автентично трябва да се посетят Гортис и Фестос. 

Параход, Агиос Николаос е красиво градче. Срещу него е остров  Спиналонга с много запазена венецианска крепост. Наричат го още Островът на прокажените, защото навремето са ги заточвали там. По принцип до острова се ходи с лодки, но според нашият грък се вижда добре и от брега.

Разбира се, всичко това го говоря теоретично и много не ми се вързвайте  Mr. Green. Като се върна ще разказвам кое си е заслужавало.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт