АВГУСТинчето голямо вече стана,бяга, за да хване мама

  • 30 978
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 5 762
Gretta-честит празник.

Госпожите в яслата казват,че сяда на гърне,но незнам дали върши нещо в него.В къщи сядаме двете на тоалетната.Почти винаги нещо свършва там,но има и пишкано в памперса понякога.

# 721
  • Мнения: 4 841
Грета, честит празник на малката ти госпожица и на майка ти също. Нека са живи и здрави   bouquet

Аз доста късно вкарах гърнето в екщън, но мога да се похваля с доста успешни попадения. Не съм съгласна, че не могат да стискат децата. Питайте ме колко време кибичих с чашката за урина да събера малко за изследванията... това беше веднага след сън....накрая отиде в ъгъла на стаята, изпъчи дупе и се изпика като мъж. И Златозар не искаше да стои на гърнето, но аз започнах да го храня сутрин там. Не е правилно, но се получи. След това за да отменя този навик, слагах уокъра на фишър прайс пред цукала и той стоеше по един час докато се сетеше, че трябва да става. Сега вече използваме цукала след всяко спане и около него винаги е заринато с някакви играчки, та се занимава. Става само когато е готов. Това беше моята тактика и не казвам, че при всеки може да мине номера.
Имам приятелка, чиято хубавица е 7-8кг някъде, фиданка, а девойката е с нашите деца раждана. Та те и до ден днешен не могат да използват гърне понеже дупето пада в дупката.

# 722
  • Мнения: 429
Това за 7-8 г, не е ли малко под въпрос? В смисъл то мома, мома, но пък изключително малко си е някак си мисля. Но пък за гърнето, дупката и дупето ми стана забавно. А лекарите какво казват, нормално е така ли?

# 723
  • Мнения: 4 841
Това за 7-8 г, не е ли малко под въпрос? В смисъл то мома, мома, но пък изключително малко си е някак си мисля. Но пък за гърнето, дупката и дупето ми стана забавно. А лекарите какво казват, нормално е така ли?

7-8кг да те поправя. Тя девойката си хапва качествено. Лекарите казват, че детето си е здраво и всичко си му е наред. Жизнена е, вече ходи... просто е по нежна, мъничка.   А аз така завиждам на майка и, че не и се налага да вдига по 15кг гюле всеки ден  Mr. Green

# 724
  • Мнения: 776
  Грета, честити рожденички! Да са живи и здрави и много да ви радват.
 За гърнето-  В началото плачеше и все ставаше. Крих гърнето после пак същата работа и така няколко пъти. Един ден плаче и става, аз обратно го слагах и след няколко пъти спря.

# 725
  • Мнения: 60
И аз нямах успех с гърнето, изобщо не мога да я накарам да седне там, реве и веднага иска да стане. И спрях да се опитвам, но тя скоро тръгва на ясла, така че там ще я научат, предполагам. Само се надявам да попадне на добри "лелички" Simple Smile

# 726
  • в рaя
  • Мнения: 233
Gretta честит празник! ТЯ е прекрасна!
Ха, и Мими няма още 9 кг., а даже има бузи Simple Smile) Фина мадама е, да не мяза на майка си и баща си!
При нас пък стана няколко пъти сама си носи гърнето и сяда и като я събуя си върши работата. Понякога също отказва да седне и я държа на ръце, за да се изпишка, понякога пиша и в тоалетната, но пак като я държа. Като е на кеф сяда и не мърмори, но понякога е ад. Все пак гледаме максимално да сме без памперс и често се случва само вечер за спането да го слагаме.

# 727
  • Мнения: 68
Gretta, Честит ти рожденнички!

И аз нямам успех с Миро на гърнето и тактиките, които прилагах с каката не подействаха. Тя беше страшна - от 6м. акаше почти само на гърне, а от към 1г започна да си казва сама. Но Миро не мога да го задържа с нищо на гърнето, а напоследък даже започна да реве и аз престанах да го натискам. Сега в яслата го слагат на гърне редовно и там си седял на гърнето. Дори и да не върши нищо, ще свикне с времето. Важното е, че седи. Той явно гледа от другите деца и затова се получава там. В нашата ясла се стараят да ги учат на гърне и даже си имат режим на слагане - след закуска, след извеждане на двора, след обяд, след сън и разбира се по-големите, които си казват - когато им се пишка. Много съм доволна от цялата тази работа.

Миро вече се усети и започна да плаче сутрин, като го оставям на ясла. Но хубавото е, че плаче 30 секунди и като влезе вътре, го виждам през една витрина, че е спрял вече и обикаля масата със закуските Simple Smile. Казват, че на обяд спи дълго, което е добре и че е спокоен през цялото време. Лошото е, че вечер постоянно ни търси за компания, не е като преди да си играе сам. Но това е разбираемо, сестра му беше така 6 месеца, докато се успокои напълно.

# 728
  • София
  • Мнения: 5 762
След като ме подсетихте за гърнето.Вчера го извадих пак за проба.Даже си го искаше сама, за да се изака.Явно наистина гледайки в яслата от другите деца се получават нещата.
Аз имам ядове в яслата,опитаха се да ме убедят даже,че сама се наранява.Едно дете "побойничка" напада децата.За 1 седмица 2 пъти нападна малката,като нападението се състои в издраскване на очите. В понеделник беше едното,вчера другото око.Наясно съм ,че са деца и ще се нараняват,но това с очите не мога да го приема.Мисълта,че може да стане нещо по сериозно ме ужасява. наранен е и глепча,има одрано почти до слъзния канал.Сега като се сетя направя откачам.

# 729
  • Ямбол
  • Мнения: 1 692
Е, много е неприятно това с "побойничката", дано се намери решение.
За гърнето - за да задържа Маги, я затрупвах с играчки. Но само дотам, не сме се отучвали отпамперса.
Грета, честити рожденички! Да са ти здрави, много щастливи и много да се обичате!

Последна редакция: пт, 14 окт 2011, 09:37 от Майола Бени

# 730
  • Мнения: 676
Грета, честита ти рожденички! Да са ти живи и здрави и много да те радват   bouquet

Ох, това гърне. Като е при свекърва ми много добре си ходи на него.
Честно казано аз не съм много постоянна в слагането на гърнето, просто защото виждам, че тя изобщо не осъзнава какво прави на него. Като я сложа повтарям - тук се сяда като имаш пиш или ти се ака, повтарям пиш пиш пиш и тем подобни, но ми се струва малка да ме разбере.
Не съм привърженик на теорията, че децата трябва да се учат след 2 или даже 3 години. Но пък и гледам да не я притискам ако не й се стои. Дори да си стои мирно на гърнето, ако до 5 минути не е направила нищо я вдигам. Няма смисъл да виси по цял ден на това гърне.

mikimik, това е наистина ужасно, как няма да откачаш. Не знам какво точно е станало, само мога да кажа, че е напълно възможно и сама да го е направила - Софи много често се дере по лицето, понякога доста сериозно. Сега е на етап да си бърка в очите нарочно и страшно ме изнервя това.
Но ти си познаваш детето най-добре и ако наистина причината е, че друго дете го наранява ми се струва, че трябва да си доста твърда с възпитателките и да им кажеш, че такова нещо няма да търпиш. Ясно е, че са деца, ясно е, че още не разбират много много, ясно е, че учителките дори да ги гледат непрекъснато не могат да реагират винаги на секундата, но е важно да си знаят, да внимават повече, че има и такива дето малко неглижират нещата.

# 731
  • Мнения: 60
mikimik, ужасна ситуация. Надявам се възпитателките да подходят сериозно към проблема и да се опитат да го разрешат. Дечицата на тази възраст са още малки и не разбират, но се надявам всичко да се оправи!  Hug Hug Hug

# 732
  • Ямбол
  • Мнения: 1 692
Стоя и се чудя какво още щях да пиша, ама се сетих най-накрая - давате ли цитруси? Вкъщи има няколко грейпфрута и Маги снощи много настоятелно си поиска и изяде с удоволствие 4-5 тънки резенчета.
Либи, вие май бяхте във Варна? Как мина? Доволна ли си?

# 733
  • София
  • Мнения: 5 762
Давам цитруси,стига да поиска.До сега само сок портокал(фреш) е уважила,другото се хвърля "зад борда".

# 734
  • Мнения: 676
Не заминахме Sad Аз се разболях от някакъв стомашно-чревен вирус с температура и пр. екстри и не успяхме. Сега ще заминаваме последната седмица на октомври.

И аз давам цитруси, те са вече големи и няма проблеми според мен. Даже си е полезно.

Общи условия

Активация на акаунт