Препоръчайте магазин за порцелан

  • 20 383
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 241
Аз препоръчвам да си харесаш нещо тук и да видиш цената му в Амазон например.
Харесах един комплект прибори за хранене в WMF. В амазон бяха с около 500 лв. по-евтини.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 846
От любопитство разгледах всички линкове, които сте дали, вкл. и Амазон - направо отчайваща работа. Healthi, не знам какви са ви уговорките с младоженците, ама ако на мен ми подарят такъв дървен сервиз, направо бих го ако не хвърлила, то поне подарила на някого. Освен ако не е от някакъв изключително качествен порцелан.
Все си мисля, че ако са младо семейство и им трябва сервиз за хранене, те си представят нещо по-съвременно и модерно. По-добре ги питай преди да се набуташ с много пари.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 291
Точно срещу входа на Карфур, там където са количките, на ъгъла има малко магазинче с чешки порцелан, за около 500 лв има супер сервизи. Същия магазин има в ЦУМ на етажа с кафето с лъва.

Но нямат цветя по тях като показаните, повечето са доста изчистени модели. Е, има и някакви със сребърен или златен кант, но не влизат в миялна.

# 18
  • Мнения: 2 786
Познавам жена, която работи във фабрика за производство на порцеланови изделия и тя ми каза, че хубавият порцелан в никакъв случай не се мие в съдомиялна машина  Peace Така че ако някой ви каже в магазин, че сервизът е чудесно качество и може да се мие в съдомиялна, аз бих се усъмнила във верността на едно от твърденията за конкретния сервиз  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 291
Нашият сервиз от чешки порцелан е от магазина в ЦУМ, казаха да не го мия, но аз не мисля да го завещавам на снахите след 20 години.
Слагам го в миялната, ползвам течен препарат, така че дори не може да се надраска. Какво може да му стане, Teresa?

# 20
  • Мнения: 1 167
От къде си?

Ако си от София на Патриарх Евтимии 11 има едно малко магазинче, за скандинавски стоки. Продават бял, масивен сервиз от костен порцелан. Изчистен и стилен. Е, поне на мен ми допада.

# 21
  • Мнения: 2 786
Εймими, това, което помня от нея е, че обикновения "домакински", както тя го нарече, порцелан, "търпи" миене в съдомиялна, но по-финия и декориран порцелан - не. Особено пък е забранено за ръчнодекорирани/боядисани порцеланови продукти, които са по-скъпи. Тя ме посъветва да проверявам фирмата-производител какво казва по въпроса, защото те знаят технологията на направа и дали става за съдомиялна или не. За кристалните чаши и сребърни прибори мисля, че е излишно да споменавам, там съдомиялната никак не се отразява добре. Нашият е от по-фините порцелани и го мия само на ръка по нейна препоръка. Страх ме е да пробвам в съдомиялна, за да не го разваля. Но пък с времето си промени цвета и вече не е снежнобял, както написах, та сега търся някакви специални продукти за почистване, ако има ...  Thinking

# 22
  • Мнения: 15 379
За кристалните чаши и сребърни прибори мисля, че е излишно да споменавам, там съдомиялната никак не се отразява добре.

Грешка!
Ти ползваш ли съдомиялна машина?
Всеки съвременен уред има програма за измиване на кристални съдове и фин порцелан.
Всеки съвременен препарат има в съставките си и добавка за защита на среброто. Условието е сребърните съдове/прибори да не влизат в контакт с метални такива.

# 23
  • Мнения: 4 300
Познавам жена, която работи във фабрика за производство на порцеланови изделия и тя ми каза, че хубавият порцелан в никакъв случай не се мие в съдомиялна машина  Peace Така че ако някой ви каже в магазин, че сервизът е чудесно качество и може да се мие в съдомиялна, аз бих се усъмнила във верността на едно от твърденията за конкретния сервиз  Peace
То не е сигурно, че ще се потроши, ама си е е**** играчката. Трябва да го отделяш, да го пускаш на ниска Т, да чакаш преди да го извадиш, да внимаваш много как ги подреждаш, да ползваш специален щадящ препарат  и т.н., и т.н. С чиния за 100 и кусур лв аз лично предпочитам да не рискувам, нито пък да я ползвам всеки ден.
Дженезис имаха преди и аутлет, в някоя от пресечките на Витошка към Ботев, но не помня точно коя  Rolling Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 3 291
Тоя декоративен порцелан не бих искала да го получа за сватбата си тогава. Бих искала нещо практично, не си се представям всяка вечер изпружена пред мивката до живот.

За чаши за кафе може и да направя компромис, но не и за чинии.

Моите чинии са по 18-20 лв всяка, не са чак по 100, и са си вече 2 години добре в миялната. Не знам авторката какво точно иска да купи и до каква цена, аз просто предпожих нещо по-евтино от Петра.

Между другото, в всички молове има по 1-2 магазина с чинии по-така, които стават за сватба. Някои дори дават ваучери за подарък.

# 25
  • Мнения: 120
Само да споделя със всички, които ми помагаха със съвети - че избрахме много хубав английски порцелан , който става за микровълнова и съдомиялна ,от магазин Кристал на Фр. Нансен.Благодаря за помощта  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 167
А каква е разликата между костния порцелан и обикновенния такъв?

# 27
  • София
  • Мнения: 266
Привет и от мен, разбрах, че вече си харесала порцелан, но да споделя и моето откритие. В един магазин на бул. Мадрид видях Ритценхоф и Брекер, фирмата е немска и е по-известна в ДЕ, имат много интересни модели, сега ги разгледах пак, къдравките серии са много хубави  Peace:

http://www.domakinia.com/category/produktov-katalog/2-servizi/01 … ervizi-za-hranene

ЕДИТ: Упс, моя грешка, сега видях, че си била вече във въпросния магазин  Stop

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 21:49 от malka maimunka

# 28
  • Мнения: 4
А каква е разликата между костния порцелан и обикновенния такъв?

"Костния порцелан е вид порцелан, чийто сътав е смес от прах от животински кости, фелдшпат /основен компонент за производството на стъкло и керамика/ и каолин. Костният порцелан е по-бял и по-прозрачен от другите видове порцелан. Освен с аристократичния си вид, той се отличава и с по-голяма здравина и продължителност на живота."
Цитирала съм оттук http://www.pochehli.com/search.php?phrase=%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1% … D0%BB%D0%B0%D0%BD


# 29
  • Мнения: 1 167
А каква е разликата между костния порцелан и обикновенния такъв?

"Костния порцелан е вид порцелан, чийто сътав е смес от прах от животински кости, фелдшпат /основен компонент за производството на стъкло и керамика/ и каолин. Костният порцелан е по-бял и по-прозрачен от другите видове порцелан. Освен с аристократичния си вид, той се отличава и с по-голяма здравина и продължителност на живота."
Цитирала съм оттук http://www.pochehli.com/search.php?phrase=%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1% … D0%BB%D0%B0%D0%BD



Мерси  Hug

Общи условия

Активация на акаунт