Детски конкурси за красота

  • 5 807
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 457
   
Моето мнение леко се различава. Всички знаем онзи, колкото весел, толкова и тъжен виц за онези дечица, дето пиели, пушели, подвиквали на момичетата и т. н. Някаква жана им направила забележка, че вместо да са в кръчмата, трябва да са на училище, а те я отрязали "Ти луда ли си ма! Кой ходи на даскало на 5 години." За жалост не е само виц, ами често пъти си е самата истина. Е, по-добре на модния подиум, отколкото с бирата, цигарата (която е заменила биберона), тревата, спринцовката, и не дай Боже в затвора за малолетни в Бойчинвци. Да не говорим, че някои дори изтезават животни или вършат други гнусни престъпления на тази възраст.


Че къде има таквиз деца? То да те е страх да замръкнеш в пясъчника, при това положение ...  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 14
Врели- некипели!
Все още не съм видяла дете на 3-4-5 години с цигара в уста. Те още мляко пият и спят следобед...
За по-различна ситуация, би могла да дадеш този пример, но не и за тази  Stop
Предполагам, има известна доза хипербола в изказването на колежката. Чак на 3-4-5 години и аз не съм виждал. Но е факт, че има разни шмекерчета, дето не могат да си вържат гащите, но пък са много добре запознати с изрази като "на майка му ***" и други подобни. Просто положението е "мама забравила да ме възпита". Така, че на 3-4-5 години може би не, но 3-4-5-ти клас със сигурност вече не вярват в мита за "пчеличките и сърничките"  Joy

# 17
  • Мнения: 1 174
...имам чувството че родителите реализират своите неосъществени мечти, на всяка цена...но чрез децата си...ужасно!!!!  Shocked  Naughty  Sad

Е хубаво де - всяка американска дамаджана ли е мечтала да бъде няк'ва си мис?
Макколи Кълкин не знам в какво детско предаване е участвал, но това, за което аз говоря, е специално за момиченца. Китосват ги с тонове грим, опъват им косите с преси, маши и др. и изграждат представа у мъниците, че и когато са на 30, те ще са облечени в крещящо цикламени рокли кукли барби, ще им дават долари щото са красиви и всички ще им викат: "Евала".

Направих паралел между децата модели и децата актьори. Едно и също е.
Ето виж това красиво дете:

Като го гледаш си мислиш красиво сладко момиченце, не се сещаш че косата е изрусавана примерно, изправяна на преса, гримирано е и т.н.
Все ги гримират, обличат, кипрят, използват и т.н. И резултата върху психиката често е трагичен след като детето порасне. Обаче ако не гледаш всичкото кипрене, а само крайния резултат, си казваш: "Ау, колко сладко момиченце" и не се замисляш какво му отнемат за да го превърнат в сладка принцеска.
Просто си видял нещата зад кулисите и си се погнусил. Нормално е.
То и със салама е същото - като видиш как го правят...

# 18
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Попадала съм няколко пъти на това предаване и ми е доста гадно  Sick За мен това са супер амбициозни родители, които реализират собствените си мечти експлоатирайки децата си  Close

# 19
  • Мнения: 2 050
Аз не мисля, че го правят за пари. Точно обратното, това си е истинска индустрия в щатите - един печели $1000, ама другите са дали пъти по толкова за тоалети, грим и уроци по дефилиране. Все някакви obese майки, неосъществили мечтите си. Хванах една серия, детето пищи и не иска да му скубят веждите примерно (щото е на 4), пък майката го държи да не мърда и му се кара  ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 289
Аз редовно гледам TLC и първоначално също така се втрещих като попадах на това предаване. Направо е абсурдно, граничещо с извращение понякога. 3-4 годишно веднъж го тренират да ходи с някаква кълчеща походка, при  което го карат да си върти  дупето и му казват цитирам - "Сега секси си заклати дупето" Shocked Залепват им мигли, нокти, изкуствена коса, изкуствени зъби!, пръскат ги с тен, само дето не им пъхат нещо за цици! и накрая ако не станеш кралица значи за нищо не ставаш и не си красива.... как може да се причинява такова нещо на едно дете? Какво е това възпитание не знам. Някои пък се тръшкат и буквално ги завличат насила на тия конкурси - това си е издевателство. Майките били много амбицииозни - амбицииозни за какво - да направели децата си мис Америка.  ooooh! То бива плиткомозъчност, ама толкова пък..

# 21
  • Мнения: 274
Още едно категорично: "Отврат!" Да набиеш в главата на невръстното си дете, че няма нищо по-важно от това да си красива и да знаеш как да се зъбиш на журито, за да спечелиш коронка със стъкълца и малко пари.... айде нЕма нужда!

# 22
  • Мнения: 1 289
На мене ми направи впечатление, че повечето майки са безработни и това им е един вид хоби. Едва ли не денят им минава в поготовката за следващия конкурс, пръскат се луди пари за глупости. А някои даже взимат заеми за което. Вместо да запишат детето на някакъв нормален курс или спорт, нещо градивно, те пилеят пари за собственото си его, сякаш тия деца не са личности, ами някакви кукли. Най-странното е, че не виждат капка нередност във всичко това.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 249
За мен тва е живо извращение.

И за мен. Веднъж се насилих да го гледам, ама не издържах много.

Направи ми впечатление, че повечето майки са огромни лелки - дебели и неподдържани. Та се зачудих още тогава дали пък не се опитват да проектират върху децата си стари ученически мечти - да са първи в конкурс за красота или мечтата на "всяко" момиче да е принцеса... само че едно поколение по-късно.

# 24
  • Мнения: 2 759
                             На мен пък ми обясняваха как децата на звездите (но и не само) ги бодат с ботокс от 8-9 годишни, особено когато ще участват в предаване с мама.

# 25
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Даваха едно предаване преди време - за тези конкурси точно и проследиха една от участничките. При детето идваха преподаватели по степ танци, пеене, шивачка май имаше, всичко струва хилядарки. Но майката смяташе, че детето й има невероятен талант, сценично поведение, красота... За майката това беше фикс идея, за детето донякъде развлечение...докато не се стигнеше до същинския конкурс. Дни, а може и месеци, не си спомням, започват всекидневни усилени тренировки, диети!!! На самият конкурс будят децата рано за гримове, прически, имаше деца, плачещи истерично, а майките им ги овещаваха как трябвало да продължат напред. Тези хора не мислят за децата си, за тях е важна титлата. Тези деца нямаха детство, те си бяха на пълен работен ден. Бащи почти не присъстваха, майките движеха всичко. Според мен същото е и с децата, които започват спорт, музика от съвсем малки, които са се захванали професионално. Тъжно, но няма закон за защита на детето от вманиечени и крайни в амбициите родители.

# 26
  • Мнения: 3 784
Даваха едно предаване преди време - за тези конкурси точно и проследиха една от участничките. При детето идваха преподаватели по степ танци, пеене, шивачка май имаше, всичко струва хилядарки. Но майката смяташе, че детето й има невероятен талант, сценично поведение, красота... За майката това беше фикс идея, за детето донякъде развлечение...докато не се стигнеше до същинския конкурс. Дни, а може и месеци, не си спомням, започват всекидневни усилени тренировки, диети!!! На самият конкурс будят децата рано за гримове, прически, имаше деца, плачещи истерично, а майките им ги овещаваха как трябвало да продължат напред. Тези хора не мислят за децата си, за тях е важна титлата. Тези деца нямаха детство, те си бяха на пълен работен ден. Бащи почти не присъстваха, майките движеха всичко. Според мен същото е и с децата, които започват спорт, музика от съвсем малки, които са се захванали професионално. Тъжно, но няма закон за защита на детето от вманиечени и крайни в амбициите родители.

Мисля, че говорите за едно и също предаване - въпросното по TLC е Toddlers and Tiaras и не е конкурс само по себе си, а проследява всякакви такива конкурси, като показва и подготовката на дечицата. Т.е., не то е злото, а само показва съществуващото зло - което според мен е полезно, защото поражда реакция в обществото. Само че излъчват кадрите без коментар, за да запазят неутралитет. Не че е необходим коментар - едно клипче говори достатъчно само по себе си.

http://www.youtube.com/watch?v=I8DGHwbtgT4

http://www.youtube.com/watch?v=p3wXyyE4_m0

Общи условия

Активация на акаунт