Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Става въпрос за соево мляко http://www.myfelicitas.com/parent/component/content/article/67-b … erioda-na-karmene но нека всеки сам си прочете инфо по въпроса и да си прецени аз казвам как процедират в Португалия

# 691
  • Мнения: 0
Пропуснах да напиша, че е силен алерген ако се дава соево адаптирано мляко на детето, а аз бях писала, че се пие от кърмачката

# 692
  • Мнения: 1
Съни, браво че наддавате и че консултацията е минала добре. За гроздето , четох някъде из библиотеката на кърмаческия , че не се препоръчва . Въпреки че както момичета са казали, ако махаш семките и люспите , едва ли ще има проблем .
Флучия Честита ви кола , леко и безаварийно шофиране.
evkal Аз бях писала, че от началото на Август си седя на +16 и не съм мърдала.

Изчезвам да правя вечеря   chef Лека вечер от мен  Hug

# 693
  • Мнения: 35
Привет, момичета!!!
Ееее, какви прекрасни новини - честита ни нова принцеса Калина в отбора! Дано всичко с тях е ОК, да расте здрава и палава!!!
Минах ви набързо, че съм доста изморена - днес цял ден се разправям с издаване на рецептурни книжки...Елица от днес е на Сингулер  Sad След 3 месеца упорито отлагане от моя страна ходене на алерголог и след 3 месечна мъчителна спастична кашлица се стигна до това...изморена съм и имам контракции и мисля да лежа до края на света.
Секс - не, от поне 2 месеца. Нооо - с причина, след 2 контакта имах съвсем леко кървене...плюс скъсена шийка - няма начин  Sad
Хемороид - Ахилеа, ама как така ти се е прибрал? Браво! Peace Чуууудо! Аз все си мисля, че като расте тумбакът и няма начин...Иначе аз имам от 2 дни, появи се мигновено, утрои се за 2 дни и сега очаквам утре да се събудя с обърнато някак си дупе, ша ма извините за липсата на деликатност...Мажа с Проктогливенол крем, днес си купих Масту...мисля, че нищо няма да помогне...
За козметика - мисля да използвам само зехтин и да не ползвам никакви измиващи...толкова съм наплашена от атопичния дерматит на Елица...
Зелда - значи все пак сме на един термин, колкото и да се прикриваш  Mr. Green
Целууувки!

Последна редакция: пт, 02 сеп 2011, 22:03 от el_bozhko

# 694
  • Мнения: 22
elibeli_83 благодаря ти за успокоението   bouquet
Съни радвам се , че всичко върви добре  Simple Smile
Флучия честита кола Simple Smile , леко и безаварийно Simple Smile

# 695
  • Мнения: 447
Добра вечер, коремчета и свежи мамчета!  Hug

Напоследък ремонтът у дома тече с пълна сила и затова нямам много време да пиша. Днес си харесахме и поръчахме душ кабина за банята, а утре ще ни вземат размери за мебелите в детската стая. Разделихме се със старата си вана, защото преценихме, че не е много удобно. Искахме само да преградим част от помещението с параван, за да не се мокри цялата баня, но се оказа, че при лепенето на плочките майсторите ни са предвидили, че на това място ще има вана и не са направили наклон към канализацията, поради което водата не се оттича добре. Наложи се все пак да изберем душ-кабина, но поне намерихме такава с по-големи размери. Тези дни ще си поръчаме и новички шкафчета за баня, като съм предвидила и едно по-голямо, за да мога да си прибирам бебешката ваничка.   bath1
Вчера сглобихме креватчето на беб и сега час по час отскачам до детската стая да му се радвам. Много мислих дали ще пристигне здраво от Англия до тук, но писах на Amazon и те се бяха погрижили да го опаковат наистина здраво, така че пристигна без драскотинка.  Peace

Поради проблемите с разсеяността напоследък, и аз като повечето от вас забравям какво и на кого исках да пиша. Затова прибягнах до една малка хитрост - отварям си темата два пъти. В единия прозорец пиша, а от другия чета, за да не пропусна някого.  Wink

Linea nigra имам много отдавна, може би още от четвърти месец. Става все по-ярка и забележима. preggo

Болки в тазобедрените стави също ме спохождат - не постоянно, но от време на време. Доста са неприятни, но като се пораздвижа (в началото е трудно), отшумяват. Има няколко упражнения, които помагат за раздвижване на тазовото дъно - правехме ги на гимнастиката за бременни. Първото представлява кръгове в тазовата част с ръце на кръста, все едно въртите обръч, само че бавно. Другото се изпълнява от седнало положение. Сядате на пода почти по турски, но долепяте стъпалата едно до друго, а не както при типичния седеж по турски краката да са един върху друг. После си помагате с ръце, за да ги придърпате колкото се може по близо към себе си, както са събрани. След това поставяте дланите на пода зад себе си и се повдигате колкото можете, така че дупето да остане във въздуха. След това започвате да движите дупето напред и назад, докато ръцете ви издържат. Имаше и още едно, сега се сетих - сядате на пода със събрани и изпънати крачета. После се стараете да се придвижите напред без да отлепяте краката и дупето от пода, като премествате последователно с по няколко сантиметра всяко краче - с други думи, влачите дупето по пода. Упражненията са комични, погледнати отстрани, но пък помагат - поне аз така си мисля (и си вярвам). Дано съм била полезна и на още някого!  jump

martinito, обезателно ще споделя отзиви за сушилнята. Днес моето момче ми донесе разклонител, обаче откакто сме купили машинката, се заредиха все едни горещи дни и гледам да ползвам слънчицето, защото дрешките ми изсъхват за броени часове. Тези дни обаче синоптиците прогнозират захлаждане, така че май ще дойде ред и на сушилнята.  Peace

Размерите на коремчето и аз трудно ги преценявам, по-точно ми е трудно са свикна с габаритите. За радост, не съм имала сериозни контузии все още и се надявам да е така до края. Имах обаче един навик преди - когато се прибирам с колата и преди да сляза от нея, да си сложа чантата на коленете между корема и волана и на спокойствие да си поровя в търсене на ключа за вкъщи, за да не ровичкам пред вратата (много ме изнервя, защото трудно ги намирам). Е, от известно време насам констатирам, че чантата просто не се побира там...   hahaha

Относно бебешката козметика, аз все още не съм взела окончателно решение. Пуснах и тема по този въпрос, така че всеки който има желание да сподели своя опит, нека се чувства поканен да го направи: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=603517.0

Относно миризмите, забелязвам че напоследък съвсем мазохистично се кефя на силни такива - на химикали, кожа, лепила, дървесина и пр. Сега, като обикаляме магазини за мебели и бани, съм в стихията си.  Mr. Green

endira, благодаря за споделеното относно течния перилен препарат на Бочко - от дълго време търся някой, който го е тествал. Аз също се бях засилила към него, но беше свършил и взех Sano Maxima. Като свърши обаче ще купя Бочко-то. Нямам търпение да изпера дрешките на бебето! Тази седмица получих почти всичко, което бях поръчала - бодита, гащеризончета, пижамки, дори чифт дънки и една прекрасна жилетчица, както и обувки. Сега съм наслагала дрешките в зимния кош на количката и чакам мебелите, за да мога да наредя всичко в скринчето на бебето.  Heart Eyes

Относно секса, на мен ми се прави, но моето момче се страхува да не навреди на бебето. Все пак си мисля да си извоювам още един или два пъти преди да родя...  Flutter

Twinkle, честита годишнина! Винаги се радвам на подобни празници, защото подкрепям решенията за сериозно обвързване. Бъдете живи и здрави, подкрепяйте се и се обичайте все така, както в деня, в който се сгодихте! И понеже от няколко седмици открих Somersby (ябълковия сайдер, който рекламират в последно време) и много го харесах, ти казвам Наздраве! с една бутилчица!  Drunk

Флучия, честито возило! Да си го карате дълги години, но само по пътищата, а не по сервизи! И нека ви отвежда все на хубави места!   car003

lightstarter, ще се радвам да пием по нещо, когато дойдеш в Търново! Обади се, ако имаш време! Ще ти пратя телефона си на ЛС.  callme

И сега, не защото няма и друго, за което да пиша, но просто прекалих, мисля да ви оставя да ми изчетете безкрайния пост и да пожелая спокойна нощ и прекрасни сънища на всички!  Hug

Последна редакция: пт, 02 сеп 2011, 22:07 от Windy

# 696
  • Мнения: 15
С риск да сана малко досадна с моите хемороиди Sad, така, както не бяха болезнени, пуста му и лакомия - изядох няколко люти чушки и сега място не мога да си намеря. Не е честно SadSadSadSad.
el_bozhko - утре ще пиша как ми влияят свещичките, които така горещо ми препоръчаха.

Относно храните по време на бременост - има разминаване със статията и лекцията на която бях:
 - зелето не се препоръчва
 - консумация на цитрусови плодове да е ограничена до минимум, особено киви
 - соята, соевите продукти, вкл. соевото мляко са силни алергени и не са полезни
 - да внимаваме с билковите чайове
 - наблегнаха многократно, че суровите орехи,бадеми, лешници са от изключително важно значение по време на бременност и кърмене, защото осигуряват важните и необходими омега 3 мазнини
 
И все пак - може да си хапваме от всичко, което ни се прияде, но в умерени количества.
Като най-важни храни са: РИБА (без акула, тон и сладководните), ЯДКИ (сурови), МЕСО, МЛЯКО, СИРЕНЕ, ЗЕЛЕНЧУЦИ, ПЛОДОВЕ (ограничение за цитросови), ПЪЛНОЗЪРНЕНИ ХРАНИ, ОВЕСЕНИ ЯДКИ.

Мит е, че има храни и напитки, които да стимулират кърмата. Накратко това научих.
 Simple Smile

Съни - попитах специално за гроздето. Казаха, че не е сред плодовете, които образуват колики, но се препоръчват да се консумира месести плодове. Строго индивидуално било и според това как на майката влияе дадена храна, се отразява и на бебето, т.е. аз грозде със сигурност не трябва да ям, докато кърмя. Категоричен отговор обче не ми дадоха. Само казаха, че няма да има колики бебето, ако изядеш 5-6 зрънца. Важно е количеството да не е 0,5-1 кг. напр. и това се отнася за всяка храна.

# 697
  • София
  • Мнения: 15
Тони, честита рожба!   bouquet

Флучия, честито возило! Леко и безаварийно ползване!

Деси, офертата много ми хареса и сега ще закупя един ваучер за 10 септември. Мерси, че я сподели!

# 698
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте на всички!
Аз отдавна не съм писала,но се опитвам да ви следя.
Най-напред честито на всички мамчета и на всички с други поводи!


Мит е, че има храни и напитки, които да стимулират кърмата. Накратко това научих.
 Simple Smile
С това не съм съгласна... но всеки си има мнение. Аз пиех едни чайове на Хип за кърмачки и после теквах яко.

# 699
  • Мнения: 35
Silvi-85, аз като кърмех и бях стигнала само до картофи и ориз и ...ми спря кърмата...та почнах всичко да си хапвам...Списъкът, който ти препоръчваш е доста оптимистичен...На мен ми бяха забранили всякакво мляко, сирене (съдържало тирамин), боб, леща, грах, зеле, марули и листни зеленчуци, домати (заради серотонина), банани (заради триптофана, който се превръщал в серотонин), всякакви мъхести плодове (праскови, кайсии...), всякакви тип горски плодове (ягоди, малини)...шоколад, газирано, изкуствени неща (демек всякакви колбаси, сокове и сладкарски изделия, освен ако не са домашни, ама да не съдържат мляко...)., морски деликатеси...маслините ги оцветявали, цвеклото и морковите били с много нитрати (а те имат най-вече гастротоксичен ефект, вредни са за стомаха, а канцерогенният се явява мноооого по-късно при продължително действие на големи дози и не е доказан)...та така, спря ми кърмата, почнах да си хапвам пак (бях озверяла от глад) и пак ми тръгна кърмата...Тъкмо щях да си садя домашни зеленчуци в сандъчета вместо сакъзчета : )
Чакам отзиви за билковите свещички!

Лееееека нощ!

# 700
  • София
  • Мнения: 2 082
Ел Божко и аз бях така - на картофи и ориз, заради атопичния дермати, но не ми спря кърмата, слава богу. Пиех в промишлени количества от българският лактогонен чай, на мен много добре ми влияеше на кърмата, за разлика от този на Хип-при всеки си е различно  Peace

Мишока, радвам се че се появи  Hug

# 701
  • Мнения: 19
Добро утро момичета , аз тази нощ имах страшни болки и тъкмо си мислех , че големия ден дойде те спряха.
Флучия -честита нова кола и аз чакам да ми купят но не знам кога моята също е с две врати и ще ми е доста трудно да се справям с две деца и голяма количка ММ само гледа обявите и се чуди коя марка да избере  newsm78.

# 702
  • Мнения: 1 262
Флучия, честита ви кола! ЛЕко и безаварийно каране.  Wink

el_bozhko, бързо да се оправя дъщеричката ти, за да не се притеснявате излишно.
За хемороида и аз не знам как  е станало. Докато се къпех веднъж с опипване отбелязах, че ми е излязъл такъв външен. След известно време започнах да не го опипвам и усещам. Когато отидох на лекар да го види, каза че нямам - т.е., прибрал се е. Доколкото знам външните хемороиди могат и да се прибират и това е по-добрият вариант.  Wink А плюс това не съм го мазала с нищо. Чаках да видя какво ще ми каже лекарят. Доколкото четох, за хемороидите най-важното е да се отслабне, т.е., след раждането със сигурност ще олекнем с поне 7 кг. и може да се махнат от самосебе си. Само че аз не само не съм свалила, ами съм качила драстично и пак се прибра. И на мен ми е чудно. МОже би защото консумирам в огромни количества плодове и зеленчуци. Вероятно заради тях нямам и киселини.  newsm78

Тая хитрост с отварянето на 2 прозореца аз я прилагам отдавна - чета и пиша едновременно.  Laughing
Windy, браво за ремонта. Нашата баня е много малка и аз не знам как ще се оправяме с къпането. Може би ще го правим в стаята.  newsm78

Това с кърменето ми се вижда много досадно - да следиш по списък какво може и какво не може да се яде. Аз мисля да си хапвам всичко и ако видя, че нещо не се отразява добре на бебето, тогава да го изключа от менюто си. Надали нашите родители са следели такива списъци.  newsm78

Напоследък и при мен болките се усилват - тези ниско долу и в кръста, но бързо утихват. И сега да тръгна да раждам, няма да ме върнат, но се надявам да изкарам и другата седмица. Поне последните изследвания да минат.  Wink

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Добро утро, момичета!

Хайде и аз да пусна нещо за кърменето. http://www.az-jenata.bg/article/10112/Dobra-hrana-za-karma/

Флучия, честита кола и от мен! Безаварийно шофиране!

Аз от днес съм в 9-ти месец.  Grinning Не вярвах, че ще стигна до тук...

# 704
  • Мнения: 0
Alter Ego честит рожден ден!! Мн здраве, щастие, късмет, едно хубаво и пухкаво бебченце! Весело изкарване на празника!!!

Общи условия

Активация на акаунт