Отговори
# 315
  • Мнения: 1 262
Много са ни сладички нашите бебенца - Сара и Алина. Сега видях новите им снимки - да ги изядеш направо.  Laughing   bouquet

Seengirl, ако не успееш да излекуваш гъбичките предполагам, че няма да има проблем да родиш вагинално като преди това трябва да ползваш някакви свещички /но пак се допитай до лекаря си/. Аз сега пак имам някакви проблеми, та ще видим дали съм развъдила гъбички.  Laughing Предните 2 пъти се оказа фалшива тревога, ще видим сега как ще е.
Крем за зърна има не само в аптеките. Аз си взех един от ДМ - много съм доволна - Babylove - евтин и ефективен. Моите зърна за адски чувствителни и се мажа отдавна. Напоследък като че ли пак са станали доста чувствителни и си викам, ако е така, май ще се откажа от кърменето.  Laughing Дано ми станат по-малко чувствителни, че ужас.
Днес пускам поредната - 5-та пералня бебешки неща за тази седмица и имам да пускам поне още 3 или 4.  ooooh! Не съм си давала сметка до сега колко много неща имам за пране и то само за първите месеци.  ooooh!

Baby Cakes, такава реклама си дръпнала за количката, че замалко да ме изкушиш.  Laughing Е, ако моята се счупи, може и да се възползвам от офертата. Струва ми се добра.  Wink

мари_84, ама и ти си оправила твоята докторка.  Laughing Моята също отбеляза, че съм качила повече кг, но не ме е карала да се ограничавам или нещо подобно, въпреки че съм вече около 17 или 18 кг отгоре. А сестра ми беше качила само 11 кг и нейната лекарка като твоята - взела да й се кара да не дебелее повече.  Laughing Ама то си е индивидуален процес. Примерно аз преди да забременея се хранех супер нездравословно и бях слаба. Сега наблягам на плодовете и зеленчуците и дебелея.  Laughing Пък може и на мен всичко наобратно да ми действа.  Laughing

Sunny_Girl, внимавай да не те налегне следродилната депресия сега. Моите приятелки дето родиха все това ми казват - "какво си се забързала да раждаш? Да не мислиш че е толкова хубаво? От нашата тема всички сме в депресия".  Confused А като се сетя сестра ми в каква депресия изпадна след като роди...  ooooh! Държа я цели 2 години. Дано не се случва на нас.

Хаха, като четох поста на Деси за хората дето се гнусят от домашни животни, все едно за себе си четох. Мен не че толкова ме е страх, колкото ме е гнус. Не случайно мъжа ми ми казва "МОнк".  Laughing
Проблемът на Деси с кучетата ми изглежда като този, който ние имахме преди години със съседите отгоре. В 12 през нощта или 1-2 почваха да купонясват като пускат силна музика - кючеци и чалги. Ходихме и им правихме забележки няколко пъти и те дори се караха с нас и като че ли нарочно го правеха. Така една хубава нощ като надуха музиката в 2 часа през нощта и ме събудиха, аз се обадих на полицията, те дойдоха с 2 часа закъснение - вече тамън бяха спрели музиката около 4 часа, но полицията се качи до тях, взеха им данни, не знам дали са ги глобили, но от тогава никаква музика не съм чула през нощта.  Peace Когато не става с добро и с думи, става с лошо.

Колкото до физическия спорт и таласемията смея да се похваля, че постиженията ми по лека ателика бяха много високи и влизах дори в нормата на момчетата - просто бях много силна и много бърза /на кратки разстояния  Laughing/. До ден днешен това е така - в началото тръгвам със страшна скорост и после почвам да се задъхвам и да изоставам.  Laughing Това обаче не ми попречи като идваха някаква спортна комисия в училище да избират деца за спортно училище, да изберат и мен за бягане /и то на дълги разстояния/ - финиширах 3-та, макар и да имах чувството, че ще ми се пръсне сърцето докато бягах и едвам успявах. Това ми беше най-мъчителното от всичко - да бягам на дълги разстояния - правеха се по 3 обиколки на големия стадион с размери на футболно игрище и след като ги пробягвах, падах почти в несвяст. Е, родителите ми не ме пуснаха да уча в спортно училище понеже според тях там ходели само тъпи ученици.  Laughing Да не се обиди, ако има някой спортист. Сега като се замисля е било много рисковано щото като нищо е можело наистина сърцето да не ми издържи на такова натоварване.  Confused Майка ми и до ден днешен си спортува по домашному - 1 час преди ядене скача и танцува и прави упражнения.  Laughing Нищо че хемоглобинът й е около 90. Ц-ц-ц...
Шансът, ако партньорът също има таласемия /е носител/ е 1:4 детето да е напълно здраво или болно с най-тежката форма и 1:2 да е носител.

el_bozhko, много интересни ми станаха стиховете на майка ти.  Simple Smile

# 316
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!

Относно за какво най-обичаме да си харчим парите
-мног охубава тема Simple Smile -ние с мъжа ми мнооого обичаме да пътуваме.За сега сме ходили в Испания, Франция, Египет, Мароко, Чехия, Гърция, но ни се иска да отидем и на мноого други места, живот и здраве вече с принцесата.

Днес след обед ще ходим в Джъмбо на разузнаване Simple SmileВече сме ходили веднъж, но с наближаване на великлата дата пак ни се ходи.

Искам да ви питам
- може би по-точен отговор могат да ми дадат мамите, които чакат второ детенце: колко на броий ританки, камизолки, пижамки и други дрешки са необходим за самото началото. Бодитата не са ли малко неудобни?

# 317
  • Мнения: 22
Здравейте ! Аз съм малко по-добре , нямам температура  , благодаря на всички за съветите за сливиците , дано бързо ги оправя и тях !

# 318
  • Мнения: 35
Toni - май всеки ще ти каже различно...но на мен бодитата ми бяха много удобни. Бебешорите са толкова едни такива малки и беззащитни - ако им сложиш камизолка с ританки, аз поне имах чувството, че й убиват на кръстчето...затова слагах боди и гащеризон. Много са удобни бодитата със закопчаване тип "прегърни ме" - демек, закопчават се отпред. Първо слагах бодито разкопчано на поставката, слафгам отгоре бебето и тогава обичам ръкавите. На второ място по удобство са бодитата, които се пъхат през главичката (застъпени или с копчета) - след 1-2 месец, когато са им по-стабилни главите тези бодита са си ОК. И на последно място слагам бодита със закопчаване отзад - срещат се, макар и рядко. За гащеризони - същата работа. Избягвай тези, които са с копчета отзад - дори скоро гледах едни с истински копчета, а не с тик-так...представи си ти цял ден да лежиш и на гърба ти да има големи копчета...Аз избягвах и гащеризони с цип, защото някои нямат предпазители горе, на вратлето и има опасност ципчета да ощипе вратлето...А колко ан брой са необходими...нямам спомен, май е хубаво да иамш повечко, че да не ти се налага да переш и да гладиш като луда, докато не си в настроение...но пък наистина много бързо ги израстват...азс ега имам около 7-8 бодита с дълъг и 7-8 с къс ръкав, 7-8 ританки, 6-7 гащеризона... и аз всеки ден се чудя дали ще ми стигнат...
Тази нощ пък се чудих дали предния път, като раждах, си бях мяхнала лещите или раждах с тях newsm78
Електра Peace

# 319
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Добро утро, сладурки  Hug
Мари, ще се радвам да се видим в сряда  Grinning Преди, след...когато кажеш  Grinning Аз мислех да взимам милото, ама в такъв случай май няма  Mr. Green
Съни, само звънкаш и ще се возим, ей го къде е Пловдив-Ловеч  Mr. Green
електра, радвам се, че се оправяш  Hug
Ние правим сега сок от боровинки с милото и като сме готови ще ходим на шопинг за бебо  Heart Eyes Да купим вече, всичко, че нещо ме гони шубето бебо да не дойде по-рано  Rolling Eyes Снощи преди да заспя гледах един филм, в който  една жена раждаше, е, казвам ви как можах просто  Mr. Green Цяла нощ сънувах, че раждам, по едно време се чудех дали не е наистина  Joy Повече няма да гледам такива работи преди да заспя  hahaha
Хубав уикенд от мен  Hug

# 320
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета!
Аз реших да се разпиша че бях се умълчала малко. То спорове ли не бяха тука... изнервих се за доста неща но не исках да се намесвам че щеше да има засегнати доста Simple Smile
Почивните дни много бавно се изписват страниците Simple Smile
Ох хайде да идва септември средата примерно или края и да се започва раждането тука! Аз нямам търпение кой знае тогава все под напрежение ще бъда. Незнам дали ви казах но ще кажа пак дано не се повтарям. Попълних заявлението ми за раждане и записах нормално с епидурална упоика Simple Smile
Чао за сега от мен отивам на работа Simple Smile

# 321
  • Мнения: 77
Здравейте момичета и от мен  Hug
Аз рядко се включвам,понеже още работя ама ви чета редовно.
Сега съм в болницата и по-често ще се включвам.Вчера паднах и си ударих малко коремчето,че сега съм под наблюдение.Казаха,че бебето е добре,но се притесняват да не тръгнат контракции заради стреса - бият ми инжекции но шпа и следят тоновете,за сега за 3-4 дни ще е това пък да видим.
Лек ден на всички и да се пазите  bouquet

# 322
  • Мнения: 15
michel7 - дано всичко е наред....Колкото и да се пазим, все нещо ще се случи:(. Важното е, че бебчо е добре сега. А и щом от вчера няма следа от контракции, едва ли ще се появят. Почивай си и е хубаво, че си под наблюдение.

Аз чистих до сега 2 часа и половина и малко се поизморих. Сега ще почвам заслужено:), толкова ми е приятно след като изчистя - чисто, свежо, сякаш въздуха се сменя:)Simple SmileSimple Smile)

# 323
  • Мнения: 1 262
emanuella89, какво е това заявление за раждане?  newsm78

michel7, дано няма нищо страшно нито за теб, нито за бебето и скоро да те пратят по живо, по здраво вкъщи. Оправяй се бързо.  Hug

За какво бих си дала последните пари и за какво обичам да харча - всъщност не обичам да харча, макар че често го правя.  Laughing Ако наистина имам ПОСЛЕДНИ пари, вероятно бих се опитала да ги удвоя, утроя и т.н. Надали бих ги харчила за нещо и после да остана без пари.  Sad

# 324
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
michel7 дано всичко е наред с вас и да нямаш поводи за притеснения.


Искам да ви питам
- може би по-точен отговор могат да ми дадат мамите, които чакат второ детенце: колко на броий ританки, камизолки, пижамки и други дрешки са необходим за самото началото. Бодитата не са ли малко неудобни?


Нула ританки и нула камизолки. Десетина бодита част от тях с дълъг и част от тях с къс ръкав (може и повече), 5-6 гащиризончета (със или без ръкав). Другите дрешки са по твой вкус - аз лично ще ползвам основно (90%) гащиризончета и бодита. Чорапчета също и ръкавички за да не се драска бебето.

Ританки и камизолки може да са били удобни при ползването на пелени за да не се мокри и горната дрешка като се намокри долната ама на мен ми бяха изключително неудобни и така и не ги ползвах - като вдигнеш бебето се разгащва следва борба за загащването му таман пак го загащиш и трябва пак да го вдигнеш и така става малко омагьосан кръг.

# 325
  • варна
  • Мнения: 1 228
A_H_I_L_E_A- направо ме изуми с броя на пералните  Crazy ти може магазин да отвориш с толкова неща  Hug
Като бройки засега имам 7-8 бодита , 5 гащеризона ,2 камизолки , 4 ританки.

# 326
  • Мнения: 5
A_H_I_L_E_A: Ами това заявление го попълвам какво искам от болницата тоест както аз записах избор на екип, епидурална упойка ( тя се плаща) и т.н давам им го  правят ксерокопие а на за мен си остава оригинала и те вече ме вкарват в списъка на родилките в Болницата. Записана съм че ще раждам там Simple Smile

# 327
  • Мнения: 0
Toni 77   и аз се присъединявам към el bozhko i shemet - бодита със закопчаване отпред и гащеризони - за първите месеци. Новородените са твърде крехки и хич не им е приятно да ги тръшлявиш и да им обличаш някакви неща през главата. Бодитата поддържат памперса, а гащеризончето няма ластици, които да им стягат през коремчето, както и няма нужда от чорапки (които също стягат). el bozhko много добре е описала как става обличнето, за да си спестиш рев и тормоз върху бебето. За рокли, блузи, ризи и дънки аз не бих се замислила преди 6-ия месец  Peace

# 328
  • София
  • Мнения: 1 163
електра браво че се оправяш, няма да се разболяваме на края я.
el_bozhko наскоро гледах точно тези книжки/аз от интернет купувам/, но останаха за по-нататък за добавка към някоя по-голяма поръчка Peace.
michel7 всичко ще е наред, ще видиш и аз имах едно подхлъзване и падане до банята с предната бременност.
Видях снимките  от албумчето, много са ни сладки бебчетата, и каките и батковците не отстъпват, сигурно търпението на повечето вече се е изчерпало и нямат търпение да видят бъдещите си подчинени Mr. Green

# 329
  • Мнения: 22
michel7 радвам се ,че са ти казали , че бебето е добре  Simple Smile , една приятелка два пъти пада по корем в 9 месец и слава богу и тя и бебенцето си бяха добре ! Дано по-скоро те изпишат и всичко да е ок .
Утре се надявам вече да съм много по-добре и с мъжа ми мислим да отидем до Джъмбо да купим някой неща , че още нищо не съм взимала за бебето , и като ви слушам вас колко сте напреднали с покупките мисля да наваксам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт