Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 163
Добро утро, как сте, момичета Wink
Windy това,което си написала за шишетата и бибероните съвпада напълно с моят избор Peace
dessy encheva надявам се да не си права с твоята теория за ускореното развитие на бебетата в утробата, щото моята докторка излиза отпуска до 20ти ooooh!

# 406
  • Мнения: 5
Добро утро мамита!

SlunchoO: Задължително да пишеш после как е минал прегледа и гледай новините да са добри  Hug Hug Simple Smile

Аз отивам на работа По-късно ще намина да ви видя  Crazy Hug

# 407
  • Мнения: 2
Съни, аз след раждането разбрах защо жените ги наричат кучки  Mr. Green Чувствах се точно така - с оголени зъби постоянно джавках всички за най-дребното нещо. Баща ми още ми натяква за едно скарване, последно преди седмица.  Настроенията са много променливи, от рев до пълно блаженство, всичко в тялото ти се променя (предполагам) и според мен най-доброто, което можеш да направиш е да се отдадеш на почивка и спокойствие заедно с бебето. Не ти е първо дете и отлично знаеш, че знаеш какво правиш. А иначе и аз си мисля за Али, Ава, Сара, но да аплодирам всяко къпане, разходка, уригване и пръцкане ми се струва безмислено и в този смисъл разбирам Деси - и аз искам да ти кажа нещо, ама какво точно, не знам, прсото нещо, което да означава - мисля за вас и най-вероятно това има предвид и тя. А за депресията - аз съм голяма депресарка, брат ми като разбрал от една негова колежка, че съществува следродилна депресия, ме пита как така не съм я хванала. Чувствата ти в момента са напълно нормални, депресията стои далеч от слънчевите момичета  Hug

# 408
  • София
  • Мнения: 1 009
Бейби кейк, в тази рецепта няма яйца наистина,но явно и така може.
За депресията-аз си я спомням много добре от предишното раждане-според мен се появи вследствие на новия режим,с който изобщо не бях свикнала-честото кърмене и ставане през нощта,невъзможността да излизам когато си поискам и се чувствах вързана за бебка.Надявам се сега да е по-леко,но съм сигурна,че ще има проблемен период...

# 409
  • варна
  • Мнения: 1 228
Аз като се знам каква съм 100% ще ме хване депресията ,горко му на моя мъж.И сега на моменти имам изблици дано тогава да не е по лошо.

# 410
  • Мнения: 499
Лека и успешна седмица на всички и дано бебоците да стоят в коремите Hug
Slunchoo, стискам палчета за прегледа и те чакаме с хубави новини Peace За тапата мисля, че съм чела, че може да пада на части, но не съм сигурна. И аз постоянно се притеснявам, че няма да разбера като се случи Rolling Eyes
Съни, не се притеснявай, че така реагираш. Нормално е  Hug Дано да е все така хубаво времето и да можете да се разхождате, че вкъщи не се стои само или поне аз не мога.
За шишетата аз съм взела 2 малки и 2 големи на NUK, пластмасови със силиконови биберони, дано бебка ги хареса. После като видя как реагира на тях ще купувам още, тъй като при нас кърменето няма да е постоянно 100 % поради факта, че и на работа ще трябва да ходя от време на време живот и здраве. Стерилизатор мисля да не купувам, може би ще вземе от течностите за студена обработка.
Ние още не сме купили количката, но може би сега почивните дни е крайно време да свършим това. Трябва и матрачето да поръчаме, последно ще е на Магнифлекс Baby Bamboo. Остана ни и скрин да купим и още дребни неща. За праха за пране мисля и аз да взема Сано лилавия, видях, чего има в Карфур.
Това е от мен за сега, отивам да работя, че нали знаете понеделнишки как е...работата се струпва направо.

# 411
  • Мнения: 93
Рая 87 и аз имах такива боли ниско в корема миналата събота. През деня имах контракции, но не болезнени, които ме държаха по около 20 сей. и бяха на 7 до 11 минути тъкмо щях да звъня на лекарката ми и те спряха и следващите две нощи точно към 6 сутрин се будих с болки доста силни и после към вторник ми слезе надолу корема.След това нищо, даже и Бразда Хикс не съм имала от тогава. Може бебето нещо да се намества, но защо в 6 сутринта  NeWS78
Яд, не знам за тапата, но успех на прегледа днес. Дано се върнеш с добри новини.
Евелина, аз съм за предбрачния договор в този случай. Наистина трябва да се дели всичко, което сте постигнали двамата през брака, но защо трябва да плащаш заемите на род ата. Или пък той да има права на наследство получено от твоите родители, ако се разведе с теб. Ако останете заедно те ще са си общи така или иначе.
За шишетата: аз мисля да си купя 2 стъклени на НУК от големия размер с каучукови накрайници. Направо даже с електрическата помпа на НУК. Мисля да кърмя и няма да купувам стерилизатор. Аз също ще ги изварявам.
Обаче ще купя овлажнител за въздух. Знам, че влажността на стаята за бебе трябва да е между 40% и 60%, а при нас дори пада на 30. Чувствам аз пресъхнал нос и гърло сутрин...Представете си как ще падне влажността през зимата.
До всички майки с котки, вие започнахте ли да ограничавате котките си да влизат в стаята, в която ще живее бебето. Аз да, от вчера и моят котарак е меко казано тъжен. Реших да го ограничавам още от сега, за да може след месец като дойде бебето да не свързва отнетата територия с него и да не го намрази. Дано свикне, засега само се навърта около вратата души и мяука дори нощем. Не ми стига, че така или иначе не мога да спя и спя на пресекулки ами и това.
И последно снощи се порязах с една белачка. Срязах си нокътя до средата на живеца, както и кожата, но най-интересното е, че грам не ме заболя. Дали организмът на жената не се подготвя за болката при раждане и естествено да се повдигна прага на чувствителност?
Забелязвам и други промени, но за тях ще ви разказвам друг път, че стана дълго.
Честитете ми от днес съм в отпуск по майчинство!!!
 

# 412
  • Мнения: 77
Ето какво открих за шишетата:

Цел на въздушната система - когато от шишето излезе част от съдържанието му, на негово място да влезе въздух. Ако шишето няма такава система в него се създава вакуум. При сукането, поради все по трудното излизане на млякото, бебето заедно с течността гълта въздух, влязъл в устата му между биберона и устните. Гълтането на въздух е една от причините за колики.
Благодарение на въздушната система бебетата се хранят без да се налага да преодоляват ефекта на вакуума и слепването на биберона.
Всички качествени шишета притежават един или друг вид въздушна система, но за да работи тя правилно, трябва да се спазват определени правила.
Видове въздушни системи:
вeнтил - прорез в долната част на биберона. Изключително опростен вид, лесна за почистване, издържа на всякакъв вид стерилизация. Друго предимство е, че не можете неволно да попречите на действието й - тя винаги работи. Недостатък според някои е, че въздухът, който влиза през вeнтила, преминава през млякото.(вижте следващите системи) За да работи правилно вeнтилът трябва да е откъм нослето на бебето при хранене. Използва се при Нук, Бейби Нова, Нуби, Канпол.
каналче - каналче в областта на контакт между биберона и шишето. Когато ползвате такъв биберон не трябва да стягате силно винта на шишето, защото каналчето се сплесква и въздушната система не действа. Ако биберона започне да се слепва при хранене, трябва да разхлабите винта. Използва се при Чико, Авент, Нуби.
издатина с прорез - намира се в областта на контакт между биберона и шишето. Това е по-новият вариант на каналчетата при някои марки. Например Чико преминаха на тази система при новите си шишета, докато други останаха на каналчетата. Предимството е, че не може да попречите неволно на действието й. Недостатък пред каналчетата е, че по-трудно се почиства. Използва се при Чико, Нуби. При Камера и при каучуковите биберони на Бейби нова няма издатина, а отворът е върху долната част на биберона.
клапа на дъното на шишето - силиконова клапа с малки прорези. Дъното на шишето има отвори за преминаване на въздух. То е съединено с винт и в него се поставя клапата. Когато бебето се храни, прорезите в клапата се отварят и позволяват на въздуха да навлезе в шишето.
За да работи правилно тази система, трябва да пълните шишето с толкова мляко, че силиконовата клапа да няма допир с него при пиене.
При изваряване клапата се деформира. Ако използвате електрически стерилизатор или стерилизатор за микровълнова печка също има вероятност това да се случи. Затова препоръчваме студена стерилизация. Този вариант на въздушна система се използва се от Чико и Нуби при шишетата им против колики.
винтилна система с тръбичка - позволява на въздуха да навлезе през пръстена за затягане на биберона, без да се смесва с млякото.После въздухът преминава през втулка и тръбичка до мястото над млякото. На шишето има белег за максималното количество мляко, което може да нелеете. Отвореният край на тръбичката трябва да е извън млякото, когато бебето се храни. Недостатък на тази система е трудното почистване. Топлинната стерилизация може да я повреди. Препоръчваме студена стерилизация. Тази система е разработена и патентована от д-р Браун под името Natural Flow.

# 413
  • Мнения: 61
Здравейте,  момичета! Simple Smile
Приятна работна седмица за мамите, които още не са излзли по майчинство Simple Smile
Значи решено[/b- ще си купя две малки стклени шишета с биберони. И аз предпочитам стъклото като материя, а какъв да е биберонът-каучуков или силилконов-още не съм го измислила.
Айде до после, пак ще се включа по някое време Hug

# 414
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Здравейте и от мен  Hug

Аз съм си в нас с болен Любомир. Почти цяла нощ не съм спала. На 2 пъти повръща през нощта, а сега лежи на диванчето в хола с темп малко над 39 Sad Дано само не е вирусно и да не прихвана и аз  Praynig Сори, че ви занимавам, но отдавна не беше боледувал и сега ми е напрегнато и притеснено (като всеки път, когато се разболее)

Тази седмица планирах да купувам разни неща за бебон, но май ще отложа за следващата.

Хубав и усмихнат ден  Hug

# 415
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте момичета! Сега бях на лекар вчерашните мерки студено и Пантенол спрей са били точно на място. Благодаря Ви! Сега вече се успокоих.  Hug

# 416
  • Мнения: 1 262
Много ме впечатли изказването на dessy encheva за ускорението на физическото развитие. Като че ли наистина се наблюдава подобно нещо - все по-често се раждат недоносени бебета, при това изобщо не изглеждат като недоносени. Има бебета, родени в 8-ми месец 3 кг и половина.  ooooh! Наистина като че ли развитието още от утробата се ускорява, а за после нямам думи - бързо порастване и достигане до полова зрялост. А специално големите бебета не знам как стават, но напоследък има много такива. Почти всички, родени преди термин, са около 3 кг и нагоре /имам предвид след 8-ми месец/, а родените в 9-ти или на термин - около 4 кг. Страшна тендендция и се чудя на какво се дължи - дали има общо с храната, която приемаме, витамините и т.н. или е един вид еволюцияnewsm78

Пак за леглото на Бертони - аз имам друг модел - който не е като люлка и т.н., става до 7-8 годишна възраст. Сестра ми има същото. Вече 4 години не е мръднало.  Peace Ако все пак не оцелее, бих се насочила към тази фирма ИРИМ.

emanuella89, в частните клиники в София цената на раждането е над 2000 лв за неосигурени. Ако имат осигуровки, цената пада до около 2000 лв  Laughing , на някои места дори повече. То по принцип не си струва, зависи какво искаш. Аз от години съм решила да раждам със секцио и съм си събирала пари за това. ИЗпитвам ужас и паника от нормално раждане. Така че съм готова да дам, каквото имам само и само да не ме обзема този ужас и страх. Разбира се, ако можех да се размина без да ги дам тези пари, бих го направила, но засега няма такъв изглед. Crossing Arms

Евелина, доколкото знам сега преди да се сключи брак винаги се избира вариант на поделяне на имуществото придобито по време на брака. Мисля че е много добре замислено, особено ако човек мисли с главата си в такъв момент. Ние с мъжа ми избрахме такова поделяне: кой каквото си купи, за него да е, а ако нещо купим двамата, вече да се дели по равно. Мисля че е справедливо.

# 417
  • Мнения: 1 262
michel7, ако мислиш да купуваш шишета Авент, се сдобий с тяхна брошурка - има навсякъде, където предлагат стоките им - можеш да попиташ за такава. Малките шишета са за новородени, по-големите от 2 месеца нагоре, още по-големите от 3 или от 6 нагоре. За всеки случай погледни в брошурите. Имат означения и на бибероните - 1,2,3 /ако не се лъжа/. Аз съм си купила 1 шише за новородено, имам и още едно от помпата за кърма и 2 за от 2 месеца нагоре.

Windy, много хубаво и идеалистично си описала брака. По принцип и аз съм "ЗА" брака, но има още нещо: че когато човек е влюбен, не мисли трезво. После влюбването минава за около 2-3 години и започват все повече пречки да се появяват. Когато човек сключва брак, никога не мисли, че ще се развежда, но факт е че голям брой бракове приключват с развод. И аз, и мъжа ми, сме имали бракове преди този, т.е., това за нас е втори брак. Надявам се да сме пораснали достатъчно и да сме си взели нужните поуки, за да не се стига и този път до раздяла и развод, но винаги си имаме едно наум. Аз не бих се поколебала да се разведа, ако нещата станат гнусни между нас. Според мен споразуменията са много добра идея.  Peace
А мисля че не е справедливо да се поделя по равно, тъй като единият ще е вложил повече от другия. Ако са вложили и двамата еднакво - ок, но обикновено не е така.

_Пепи_, дано синът ти се оправи по-скоро.  Praynig

Аз днес ходих на повторно изследване на хемоглобин след като спрях желязото за 1 седмица и след малко ще разбера какво е станало.
Днес съм на консултация след обяд. Доживях този ден, а преди 5 седмици си мислех, че няма да устискам до него.  Laughing

# 418
  • София
  • Мнения: 260
Здравейте Simple Smile
Днес съм пак усмихната Simple Smile снощи определено ме бяха тръшнали хормоните и се чувствах много отчаяна.
Ходих на преглед и видяхме, че малкият вече тежи 2200гр
Нищо чудно Деси Енчева да се окаже права за ускореното развитие на бебетата. Ще ми бъде интересно да прочета повече по този въпрос  Peace
С д-р Арабаджикова обсъдихме раждането и тя ми разказа подробно какво се случва и защо Simple Smile Тя определено още повече ми вдъхна доверие и изобщо не се притеснявам от раждането Simple Smile

Отидох да занеса документите за гражданския брак. Решихме че след като подпишем ще отидем при нотариус и ще подпишем брачен договор. Наистина е редно кой каквото е придобил преди и по време на брака да си остане за него. Така е честно и справедливо Simple Smile А и аз никога не съм възприемала нещо за свое, ако не съм го купила с лични средства Simple Smile Тази черта от характера ми определено съм я наследила от баба ми, на която съм кръстена Simple Smile

Слънчо, очакваме те с хубави новини, вероятно всеки момент ще излезеш от прегледа  Heart Eyes

# 419
  • Мнения: 5
A_H_I_L_E_A: Значи ти си като мен и мен много ме е страх и не мога да търпя на болка , аз до скоро бях за секцио също ( 750 лв) , но се запознах с нормалното раждане с епидурална упойка и сега записах това и така ще раждам. Ами струва ми се по - добре няма да я има зверската болка от нормалното раждане , но все пак ще е нормално но с упойка... и за 3 дена съм си вкъщи . Доста добре го обмислих а и разпитах познати които родиха с операция... една приятелка преди 3 месеца роди секцио преди два дена бях у тях и ми каза че адски съжелява понеже не се е заинтересовала предварително за нормално с упойка. Трудно е възтановяването , но всеки прави избора си и знае кое най-добре за него Simple Smile
Дано при всички ни да мине всичко добре и ще си разказваме после при кой как е минало. Simple Smile Flutter

Общи условия

Активация на акаунт