Търся име

  • 3 305
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 291
Евгени ми допада най - много.

# 16
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Eрик - чуждо, изкуствено и нетипично, навява лековатост на родителите, липса на интелигентност и вкус.
Joy
Ако по имената на децата, правим квалификации на родителите, ще стане страшно  Wink

Е, чак пък страшно...
Но какво ще си помислиш за родители, кръстили си детето Йоан-Дако или Петронел.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 115
Мда, Ерик е баш Петронел Simple Smile
За Йоан Дако ще си помисля само , че не съм фен на двойните имена независимо дали са Иван-Асен или Йоаким-Ерос.

# 18
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Мда, Ерик е баш Петронел Simple Smile
За Йоан Дако ще си помисля само , че не съм фен на двойните имена независимо дали са Иван-Асен или Йоаким-Ерос.
Да, но колко по-"модерно" е Йоан-Дако от Йордан, Петър или Георги...

# 19
  • София
  • Мнения: 44 115
колко?

# 20
  • София
  • Мнения: 23 096
Но какво ще си помислиш за родители, кръстили си детето Йоан-Дако или Петронел.
Ще си помисля, че хора всякакви. Нищо повече.
Йоан Дако знам чий син е. Вярно, че майката я пере сачмата и се омъжи за 17 год. по-млад от нея, но какво от това.
Виж, ако детето е Кикимора, ВерсачИ и прочее, може и да си направя някои изводи  Grinning

# 21
  • Мнения: 4 555
Аз си правя изводи за родителите според имената на децата. Не съм съгласна, че по никакъв начин не е показателно. Напротив, според мен е показателно.

Как си представяте мимина със син Петър или нарцис с дъщеря Дженифър?

# 22
  • Мнения: 0
Аз съм за Емилиян или Емил,като и на двете умалително ЕМО!!!

# 23
  • Мнения: 1 207
Как си представяте мимина със син Петър или нарцис с дъщеря Дженифър?

 Joy Joy Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 23 096
Аз си правя изводи за родителите според имената на децата. Не съм съгласна, че по никакъв начин не е показателно. Напротив, според мен е показателно.
Е, за мен е пък абсурдно.
Моето дете като се казва Катерина. Какъв извод можеш да си направиш за мен на базата на тази оскъдна информация?

Имаме семейни приятели. Едното им дете е с българско име. Второто го кръстиха с изкилиферчено чужбинско, което даже не се връзва изобщо с фамилията и звучи смешно. Ами не съм си помислила нищо за тях. Посмяхме им се с мъжа ми и толкоз.

По темата - На Емил харесвам само умалителното - Емо.

# 25
  • Мнения: 1 092
А авторката ще каже ли още някакви критерии за името - българско ли, чужбинско ли ....

# 26
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Аз си правя изводи за родителите според имената на децата. Не съм съгласна, че по никакъв начин не е показателно. Напротив, според мен е показателно.
Е, за мен е пък абсурдно.
Моето дете като се казва Катерина. Какъв извод можеш да си направиш за мен на базата на тази оскъдна информация?

Имаме семейни приятели. Едното им дете е с българско име. Второто го кръстиха с изкилиферчено чужбинско, което даже не се връзва изобщо с фамилията и звучи смешно. Ами не съм си помислила нищо за тях. Посмяхме им се с мъжа ми и толкоз.


По темата - На Емил харесвам само умалителното - Емо.




Най-малкото, ще си помисля, че мислиш доброто на детето си Simple Smile

Ако се казваше Катрин или Кортни.....

# 27
  • София
  • Мнения: 291
За родители, които са кръстили едното си дете с нормално име, а другото с някакво супер изкилифенчено ще си помисля, че са непоследователни и неправолинейни.   Laughing

# 28
  • Мнения: 4 555
Е, за мен е пък абсурдно.
Моето дете като се казва Катерина. Какъв извод можеш да си направиш за мен на базата на тази оскъдна информация?
Че харесваш Железния светилник  Mr. Green А също и че имаш отличен вкус за имена  Laughing

Аз не деля имената на български и чужбински. Напоследък срещам деца с особени имена - Зоар, Амрита... Много добре говорят за същността на родителите. И не странното им звучене, а точно конкретното значение.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 481
Емил, Евтим, Евгени, Емануил. Последното не ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт