Потресена съм

  • 7 055
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
На такова "нещо" с най-голям кеф да му отвъртиш един, ама циганската, че да те помни до девето коляно. Изпадам не в бяс, ами ....не знам. Добре, че не съм ставала свидетел на подобна гледка, със сигурност ще си изям боя Crossing Arms

Няма смисъл да се влиза в преки разпри с подобни "субекти".
Ако службите за деца бяха с правата на тези в САЩ, щеше да знаеш как да постъпиш.

# 16
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Не се учудвам на нищо вече. Tired

Само не знам нормален родител как ще му се събере такова нещо в устата.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Според мен сте чули грешно.Струва ми се  абсурдно някой да нарича 3г. дете курва.
Аз също често чувам съвсем различно от казаното.

# 18
  • Мнения: 3 405
Според мен сте чули грешно.Струва ми се  абсурдно някой да нарича 3г. дете курва.

И на мен. Но има такива хора.
За описания случай няма как да знаем, освен ако не питаме бащата. Иска ми се авторката просто да е чула погрешно.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 762
На такова "нещо" с най-голям кеф да му отвъртиш един, ама циганската, че да те помни до девето коляно. Изпадам не в бяс, ами ....не знам. Добре, че не съм ставала свидетел на подобна гледка, със сигурност ще си изям боя Crossing Arms

Смарти, както започнаха да се стрелят и да се намушкват, като нищо тоя изтрещял посмял да си нарече така детето, е способен на същото. Да пази Господ. Ама в такива случаи и аз бих подминала. Савсем друго е, ако видя насилие над дете. Тогава ще изтрещя и аз.

И все пак ми се струва невъзможно да наречеш детето си така. Как изглеждаше това семейство? Изпаднали ли бяха, зле облечени, мръсни  newsm78

# 20
  • Мнения: 8 534
Преди седмица и аз чух един баща да се обръща към тичащото си дете с:" Спри бе Л*НО!" Shocked, нарече го така поне пред 30 човека и дори не се почувства неудобно.


# 21
  • Мнения: 3 405
Как изглеждаше това семейство? Изпаднали ли бяха, зле облечени, мръсни  newsm78

Хм, външния вид няма отношение към гадните обръщения  Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 23 096
Надявам се да не сте чули правилно. Просто не мога да допусна обратният вариант  Sad

# 23
  • София
  • Мнения: 1 762
Как изглеждаше това семейство? Изпаднали ли бяха, зле облечени, мръсни  newsm78

Хм, външния вид няма отношение към гадните обръщения  Thinking

Винаги има изключения, но външния вид би ги определило към определена група хора  Peace Срещала съм семейство алкохолици, които от 100 метра им личеше точно по външния вид, които се държаха ужасно с детето си. Та затова си помислих  newsm78

# 24
  • Мнения: 517
Да момичета, прави сте, че реагирам първосигнално, но когато става дума за дете всякакъв разум ми изхвърча от главата Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 2 481
Ла*но, кретен и идиот чувам най-редовно от БАБИ и МАЙКИ в парка на Младост 2. Има една баба на момиченце с колело, така я обижда грозно...Детето все плаче: ''бабо, не ми се сърди''. Тази просто заслужава да я гръмнеш! Та, не се учудвам за бащата.
Имам и личен опит по темата,  но не ми се споделя.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 957
А "МълчИ бе, уйо!" как ви се струва? Рекна го някакъв субект към 3-4годишния си син. В Морската градина.

Сега, имали сме и следния случай: предната вечер сме гледали пак "Оркестър без име", на приятелите ни детето се казва Николай; разхождаме се в парка, баща му го вика: "Никииии, ела тук!" и спонтанно добавя със съответната интонация:"гад мръсна", всички се подхилкваме, възмутени граждани ни гледат в потрес - тъпо се получи, поизчервихме се, но си знаехме откъде идва.
Да поясня: "гад мръсна" бе казано, достатъчно тихо, за да не го чуят децата, но тези в близост го чуха, нямаше как.

# 27
  • Мнения: 1 335
Абе простаци колкото щеш... но и тези предложения да му "отвъртиш един"?! Какво ще докажеш, виж къв си простак да псуваш дъщеря си, аз като по-възпитана ще те набия, да не говорим, че жена да налети на мъж, изхода е ясен в общия случай?!
Моите наблюдения са, че е пълно с прекалено изнервени родители, по улици и паркове (то и аз не съм от най-спокойните, но нямам поне такива изцепки...) и трябва да има задължителни консултации (на 3 или 6 месеца, примерно?) с психолог за родители - дали в поликлиника, дали в детска градина.... но нервния родител, който си изкарва гнева върху детето има нужда от помощ, не толкова от предполагаеми санкции, които в България не се прилагат. Дори да има закон, който по някакъв начин да определи наказание за малтретиране на собствено дете, то кой точно ще докаже, че този баща наистина е нарекъл дъщеря си курва, че като е казал "ще те пребия" наистина го е направил. То няма санкции за толкова случаи за тормоз и побои над деца, които дори са доказуеми... тия по детските домове дали някой ги е наказал?

# 28
  • Мнения: 517
Ментова, има разлика, и в интонацията, и в мотива, и в конкретния израз.  Tired

Габриеле, то е ясно, че няма веднага да му налетя на бой, но си права за останалото. Не виждам особен смисъл в глобите, виждаме КАТ каква успеваемост има с фишовете. Загубена кауза е, но и обществото е доста нехайно.

# 29
  • София
  • Мнения: 23 096
Ако ще си разказваме кой на какво се е наслушал, то аз това лято дръпнах бая с материала. Пред входа, където живее майка ми, идваше млада жена (на 23 г.) с момченцето си, на 4 г. Божке, то не бяха бисери от майка към син "Побеле ми п*чката от тебе бе, изрод такъв", "Твойта семка мръсна" и да не изброявам, добихте представа. Моето дете беше напсувано баш както си трЕбва, на майка, от въпросното момченце. Добре, че моята калпазанка, чула "Кажи си майката" и му обясняваше: "Ето я моята майка, мама Тони се казва. Сега ти си кажи твоята"  Mr. Green Гледах да ограничавам срещите им, но за съжаление, понякога случайно се засичаха, а и са деца - искат да играят заедно...

Общи условия

Активация на акаунт