Мнение за затворен комплекс Сите Жарден/cite jardin , кв. Витоша?

  • 21 511
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Мерси за инфото.
Мен транспорта не ме притеснява, искам да е спокойно само ... мразя шум. Там е малко близо до околовръстното, дано не се чува много, трябва да отида да поразгледам вътре как е.
А какви екстри има вътре в комплекса, освен охраната и поддръжка на двора като фасилити мениджъмнт?

# 16
  • Мнения: 0
Мерси за инфото.
Мен транспорта не ме притеснява, искам да е спокойно само ... мразя шум. Там е малко близо до околовръстното, дано не се чува много, трябва да отида да поразгледам вътре как е.
А какви екстри има вътре в комплекса, освен охраната и поддръжка на двора като фасилити мениджъмнт?

Simple SmileДа бъдем честни ,няма нищо подобно, от околовръстноте е далече комплекса ,предимство е .че на около 200м имате магазин на фантастико .Иначе в комплекса инвеститора е осигурил някаква чистачка и градинар и някаква охрана ужким която е само нощно време  и имат търкания двете фирми  чии е комплекса  спорове за земята и без да ви слагат консумативни разходи им взимат на хората по 50лв за нищо. LaughingА и забравих има в комплекса едно малко басейнче което незнам как се ползва от над 100 апартамента. Wink не искам да ви разочаровам но това е действителността.

# 17
  • Мнения: 0
Мдаааа типично побългарена работа, има ли повече от една фирма - веднага се започват споровете Simple Smile)) Лошото е че взимат на хората такси за нищо. В други подобни комплекси са оставили на собствениците сами да си търсят и намират фирми за охрана, почистване и т.н., ако не намерят тогава строителите намират. Което е по-правилно според мен. Зависи колко е гаден договора на Филто/Торин за тия неща.

# 18
  • Мнения: 0
Мдаааа типично побългарена работа, има ли повече от една фирма - веднага се започват споровете Simple Smile)) Лошото е че взимат на хората такси за нищо. В други подобни комплекси са оставили на собствениците сами да си търсят и намират фирми за охрана, почистване и т.н., ако не намерят тогава строителите намират. Което е по-правилно според мен. Зависи колко е гаден договора на Филто/Торин за тия неща.
Grinning И тук са ги оставили сами да се оправят, ама ужким.

# 19
  • Мнения: 0
От Филто ми казаха 5 евро/м2 на година за поддръжка, което за 120 м2 прави 100 лв/месец. Доста ми се вижда само за охрана, чистач и градинар. И при Торин ли е толкова?

# 20
  • Мнения: 0
От Филто ми казаха 5 евро/м2 на година за поддръжка, което за 120 м2 прави 100 лв/месец. Доста ми се вижда само за охрана, чистач и градинар. И при Торин ли е толкова?
Излъга ли са те малко ,от Филто първоначалната оферта им беше 8евро ,а на Торин беше някъде 7 евро. LaughingГолям пазарлък падна на едно ОС и голям смях .Мойта оферта беше на половина на тяхните .

# 21
  • Мнения: 28
Коментирах и преди - познати живеят в комплекса .Таксите за поддръжка са на ''пазарлък'' , хахахаха .
Simple Smile
Инак комплексчето бива и Торин са от малкото добри строители  , само дето е в полето и духа постоянне вятър с пепел и каквото можете да си представите .

# 22
  • Мнения: 0
Коментирах и преди - познати живеят в комплекса .Таксите за поддръжка са на ''пазарлък'' , хахахаха .
Simple Smile
Инак комплексчето бива и Торин са от малкото добри строители  , само дето е в полето и духа постоянне вятър с пепел и каквото можете да си представите .
Grinning Точно пазарлък е ,защото собствениците трябва да знаят за какво плащат , има си цена за охрана ,има си цена за почистване на общите части ,има си цена за поддържане на тревните площи. И тук е вече въпроса за плащането какво желаят собствениците а не какво им налагат тези които им продават и ги скубят после с такси за всичко.

# 23
  • Мнения: 0
Темата е малко стара, но реших да пиша. Имам приятел, живеещ в този комплекс - сграда 3, ет. 5 (последния). Относно строителството какво да кажа?! Итонг и гипсокартон... колкото толкова, аз не се радвам много на такива изпълнения, но то май повечето така строят, така че няма какво повече по това. Той твърди, че дограмата е хубава и от добра фирма. Това, което много ме дразни е, че архитекта просто не е оставил място за гардероб!!! Вярно, че е малък апартамент, за 1 човек и все пак по-евтин, но това не е за вярване просто - апартамент без място за гардероб! Спалнята е скосен таван и на единствента възможна стена в апартамента, като дължина, за гардероб не може да се сложи, защото насреща е ската на покрива и вратите биха се блъскали в него. Погледнах други схеми от тази сграда пак подпокривно и ситуацията е даже по-лоша!  newsm78

# 24
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Спалнята е скосен таван и на единствента възможна стена в апартамента, като дължина, за гардероб не може да се сложи, защото насреща е ската на покрива и вратите биха се блъскали в него.

Решението в този случай е гардероб с плъзгащи врати. Дано това да е вариант.

# 25
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Спалнята е скосен таван и на единствента възможна стена в апартамента, като дължина, за гардероб не може да се сложи, защото насреща е ската на покрива и вратите биха се блъскали в него.

Решението в този случай е гардероб с плъзгащи врати. Дано това да е вариант.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 523
Само като чуя за тези комплекси и веднага се питам за локацията и логистиката.
Хубаво, имате коли.
А децата ви?
А училището?
А транспорта?
А детска градина?
А супермаркет?

Да се боднеш зорлем в полето около София си е живо наказание!

Имаме приятели във "Фонтаните" в Мл4 и там им е терсене, пък да не говорим за нещо по-отдалечено от цивилизацията.

# 27
  • Мнения: 244
Само като чуя за тези комплекси и веднага се питам за локацията и логистиката.
Хубаво, имате коли.
А децата ви?
А училището?
А транспорта?
А детска градина?
А супермаркет?
Да се боднеш зорлем в полето около София си е живо наказание!......

Права си напълно!!! Рейсовете са на 30-40 мин. Освен ако не осигурите коли с частни шофьори за всяко от децата ще има да висят по спирките. Имате само един супермаркет "Фантастико" наблизо, ако не се броят още две миниатюрни и скъпи с беден асортимент магазинчета по Симеоновско шосе. А зимата как ще се отоплявате и колко ще ви струва ...? Там е с 5-6 градуса по-студено от градската част на София.
Заради студа и скъпото отопление през зимата що еднофамилни къщи в затворени комплекси след Околовръстното се продадоха.  Сигурно вече е късно за съвети и сте си решили проблемите с жилището, но все пак ...

# 28
  • Мнения: 197
Днес разглеждахме комплексите в този район. Според мен всичко е въпрос на вкус. Някои предпочитат централните части или жилищни квартали като Младост. Защото всичко им е наблизо. Е аз мразя тълпите от хора, да си викам " здрасти " през прозореца със съседите. Да разхождам децата в парка или кварталната градина и да викам постоянно "не там има аки на кучета". Така, че за този ценови пояс или си сред тълпи от народ или далеч от цивилизацията. Ако искаш хем да си в цивилизацията, хем да си в затворен комплекс просто плащаш повече.

Общи условия

Активация на акаунт