ПОМОГНЕТЕ да преиздадем "ЧУК И ПУК"

  • 7 252
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Почти всекидневно получавам имейли със запитване за преиздаване на книги, но след като веднъж сме решили, че няма да преиздаваме, и че тиражът ще залежава по складовете години наред, няма как да стане работата с нов тираж.
Аз не мога да разбера по каква логика се издават някакви невъобразими глупости. Почти всичко на "Златното Пате" е ужасяващо като качество на текста и илюстрациите. Кичозно до безобразие  ooooh! Кой гений преценява, че подобно нещо би вървяло!?
А хората купуват, просто защото няма нищо по-качествено. При мен това е причината да притежавам книги на това аматьорско издателство.
Хубаво, издали са например Палечка, но за бога, какви са тези илюстрации!? Close И след като тези глупендери са я издали първи, кой свестен ще се хване да я издава след това? И после клиентите страдат.

Аз бих си купила Чук и Пук, ако се преиздаде в оригиналния вид.

# 16
  • Мнения: 681
Благодаря Ви от сърце за споделеният линк към книжката за Пук и Чук - толкова съм я търсила и аз, но уви без резултат ... Златни сте  Hug Hug Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 23 096
Елора, изобщо не споделям мнението ти за "Златното пате" - имаме страхотни книжки от това издателство. Ако имаш наблюдения върху поредицата им приказки от по 2-3 лв може и да си права. Аз говоря за по-луксозните издания.
Извинете за спама!

# 18
  • Мнения: 4 555
Последно се сдобихме с една "Голяма книга на световните приказки", цена 27лв. Според мен е на нивото на всички останали.
Но най-много ме дразнят стихотворните книжки, преведени от руски с копирани илюстрации. На всяка книжка пише разичен художник, но са в абсолютно еднакъв стил. И адски дразнещо са наводнили пазара.
Ето, аз искам да избера качествена книга, със свестни илюстрации и добре написан текст, но когато просто няма такава, какво да направя?

# 19
  • София
  • Мнения: 23 096
Елора, аз си спомням с носталгия за книжките от детството си  Peace
При това без да претендират, че са били някакви супер луксозни издания.
Добре, че майка ми е запазила няколко книжки, от които сега чета на детето.

# 20
  • Мнения: 4 555
Аз не говоря за луксозни издания, а за качествени. И моите книжки от едно време много ги биваше. Като ги комбинирам с тези, останали от детството на мъжа ми, формират отколо 10% от библиотеката на детето. За останалото се налага да се примирявам с некадърни художници и нескопосани преводи.

# 21
  • Мнения: 9 903
напълно споделям последните постинги за качеството на новите текстове. Освен това търсих Чук и Пук из Сф, но продавачките изобщо не бяха чували тази книга. Синът ми отдавна ме врънка за нея, така че и аз благодаря за линка!

# 22
  • Мнения: 857
Направо ще ме накарате да ходя по тавана, за да ровя в кашоните за мои книги  Peace.
Чук и Пук я имаме със сигурност.
Макар, че си мисля, че книжките които купувам сега са по-хубави от моето детство /изключвам руските книжки, които майка ми носеше от руската книжарница - имам предвид оформлението/.

За сега още минаваме с по-евтините за Франклин, Мечо Пух, разни приказки поотделно, но съм набелязала няколко много хубави, които са и доста скъпи. Неудобното е, че трудно се държат в една ръка докато си легнал, защото са с твърди корици и много страници.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 672
Идеята ти е страхотна, сакси! Макар да я има в нета, аз лично предпочитам хартиен вариант на книжки по принцип. А защо не се обърнеш към издателство "Фют"? То е специализирано за детска литература, утвърдено е вече на пазара, сериозно, с качествена продукция.

А, наистина е задължително да се искат авторските права, но в издателството/ата са наясно с това и биха ви отговорили направо - може или не.

Не се отказвайте, аз ви подкрепям!  bowuu

 

# 24
  • София
  • Мнения: 2 672
Идеята ти е страхотна, сакси! Макар да я има в нета, аз лично предпочитам хартиен вариант на книжки по принцип. А защо не се обърнеш към издателство "Фют"? То е специализирано за детска литература, утвърдено е вече на пазара, сериозно, с качествена продукция.

Издателство „Фют”
Тел. : 02/807 85 80
e-mail: izdatelstvo@fiut.bg



А, наистина е задължително да се искат авторските права, но в издателството/ата са наясно с това и биха ви отговорили направо - може или не.

Не се отказвайте, аз ви подкрепям!  bowuu

 

# 25
  • На село
  • Мнения: 873
Преди 2 седмици съпругът ми купил "Пук и Чук" от площад "Славейков" - ИК"ИДА" - 1996. Мирише обаче на прясно мастило и определено вида й не е като да е печатана преди 15 години и да е отлежавала в някой склад. Възможно е да е някаква допечатка...
Ако ви интересува, ще го питам къде точно я е намерил.

# 26
  • София
  • Мнения: 83
Книгата я видях в петък на пл. "Славейков". Сигурна съм, защото я помня от моето детство и се засмях (на ум) на познатата корица. Аз също я търсих преди време, когато на големия ми син му предстоеше първо посещение при зъболекар, но не я намерих.

# 27
  • Sf
  • Мнения: 978
Преди около месец купих Чук и Пук на Славейков, детската сергия срещу Алианса. Картинките са ужасни, впрочем.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 946
Супер, значи все пак някой я е преиздал. Може ли вие, които сте си я купили, да споделите издателството?

# 29
  • София
  • Мнения: 2 481
И аз я купих, но вече не е налична. Специално проверих в събота. Издателство Ида, 1996 г., но ми се струва, че е по-нова  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт