За имената на децата

  • 4 264
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Ние към простосмъртните клоним, че само презимената и фамилиите сменихме. Разглеждайки документите предположих, че синът ми е кръстен на един от биологичните си дядовци и сърце не ми даде дасе окъпя в реката на безсмъртието.  Simple Smile Дъщерята също се падна с хубаво име и въпреки, че имах огромно желание да я кръстя на свекърва си, пак не стана.

Не мисля, че чрез името се поддържа връзката с БР, но за моите деца съм убедена, че сме постъпили правилно - поне за имената няма да имат раздвоение.

Но моето мнение е, че ако осиновителят има вътрешно усещане, че трябва да смени името - да го смени.

# 16
  • космополитно
  • Мнения: 941
При мен се получи доста по соломоновски: хем съхраних името й, хем го промених; хем се получи много красиво и уникално име...
От разговорите ни обаче си давам сметка, че за детето е важно да си е то-изначалното, а не това с "подобренията". Дъщеря ми пита: "...Аз като бях бебе...ъъ там в домчето пак така ли се казвах!?" Сега ми е лесно- отговарям утвърдително!
Мисля, че нямаше да ми е тъй леко да казвам: "Нее, казваше се другояче! И да обяснявам защо съм сменила името като съм приела детето си такова, каквото е...
Та нямам еднозначен отговор: Важно е и дете и родители да се чувстват комфортно с името , но е важно и детенце да остане максимално близко до идентичността си (единение от външна визия; вътрешно себеусещане... и да - и итова кой си и как се казваш...
 Не помагам много, но- всеки прави избора за себе си и детето си и този избор е най-добрия за семейството и житейската му ситуация...

# 17
  • Мнения: 712
Ние сменихме името. Директорката на дома ни убеди в това като каза, че не е ясно, кой е дал именцето на дъщеря ни и че ще е хубаво, ние да я кръстим.. (БМ е избягала от родилния дом)... Но директорката изразяваше мнение ЗА промяната по принцип... - хората имат различни убеждения по този въпрос...

Според мене зависи много от ситуацията (името, възрастта на детето). Примерно, ако детенцето носи мюсюлманско име, а е осиновено от християни, промяната би му спестила редовните въпроси, защо се казва така... Трудно би било и ако родителите по някакви причини имат вътрешна съпротива спрямо името...

Хората имат своите мотиви да постъпят по единия или по другия начин...
А онези с полу-сменени и полу-съхранени имена на децата си вероятно принципно са разбирали аргументите и за промяна и за запазване на името и затова са избрали подобен смесен вариант... Simple Smile Разбира се и самото име трябва да дава възможност за този вариант...

П.П. Хора разни. Ние мислихме ужасно дълго време, какво име да дадем - окончателно решение взехме в деня на делото... А познавам семейство осиновители, които знаеха, как ще се казва детето им много, преди да получат заветното писмо... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт