Проблем с болезнени, подути крака

  • 11 847
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 425
А пушиш ли, АКО Е ДА ТРЯБВА ДА ГИ СПРЕШ ?!

Имаш явни признаци на съдова недостатъчност и задържане на течности,ще ти изпишат нещо като фурантрил за отводняване, + каране на колело и високо вдигане на краката+редуване на хладък със студен душ, а и гинко билоба/хап4ета 3х2 всеки ден+крем за крака с конски кестен и червени лозови листа много помага след ве4ерният душ...!

СТИСКАМ ПАЛЦИ ЗА СКОРОШНО ОЗДРАВЯВАНЕ...!  bouquet

# 16
  • Мнения: 3
Прилича на задържане на лимфа. Разбира се трябват преглед и изследвания. Ако не открият причина - диета и лимфодренажни масажи.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Можеш ли да дадеш някакви подробности за лимфодренажните масажи, защото и аз съм със задържане на лимфа и ме интересува. Сам ли може да ги прави човек или при специалист.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
Като прочетох всичко до тук мисля,че се касае за бъбречен проблем.Не отлагай ходенето на лекар,отиди в 20-та поликлиника в Борово

# 19
  • Мнения: 0
Мерси на всички. Ще отида до 20та поликлиника сигурно. Вероятно трябва при общопрактикуващ, който да ме насочи към специалист, дано ми даде направление. Иначе не пуша. Никога не съм.

# 20
  • София
  • Мнения: 971
Потърсих подобна тема, но не видях, затова пускам нова. От около два месеца имам сериозен проблем с подути крака. Беше на периоди, оправяше се за по няколко дни, сега обаче е постоянно и мисля, че става по зле. Първо предположих, че е от жегата, започнах да пия много течности, защото по принцип помага, но нищо не се получава, и вече започна да боли и подуването се разпространява нагоре. Не нося неудобни обувки, продължавам да пия течности, не ям твърде солени храни... Не обичам да ходя на лекар, здравноосигурена съм, но нямам личен тук, и дори не знам при какъв трябва да отида... Ще съм благодарна за всякакви съвети, както и евентуално за информация къде в района на Борово да отида за преглед.

Спри да се наливаш с течности, след като не ги изхвърляш, а си ги складираш по краката! Ако пиеш минерална вода ще си съсипеш бъбреците!

# 21
  • Мнения: 198
И аз се сблъсках с подобен проблем това лято. Спрях противозачатъчните за да направя почивка - пиех Ясмин доста години, те имат съставка, която пречи на задържането на течности. Цял ден съм на бюро седнала, ставам често да обсъждаме разни неща, но като цяло повечето време съм седнала. Известно време след като ги спрях почна да ми прави впечатление, че в края на деня са ми отекли краката само около глезените и стъпалата. В дни, в които не е голяма жега нямам чак такъв проблем. В дни, в които не съм на работа това не се получава. Отдавам проблема на водна задръжка+жега и седене на едно място. Ще почвам пак хапчетата и ако не изчезне ще търся лекар.
Loralie, ти намери ли лекар, какво стана?

# 22
  • Мнения: 0
Сега са значително по-добре. Малко са подути, десния малко повече от левия отново, но вече не ме болят особено, само сърбят неприятно, но и това днес е по-добре. Не съм ходила на лекар, защото чакам заплата, за да мога да си го платя.

# 23
  • Мнения: 45
ходи ли ни ортопед или ревматолог? От това, което описваш може да е начална фаза на ревматизъм, артрит или разширени вени. Чела съм, че при разширени вени също има лека болка и подуване... Задължително отиди на ортопед или ревматолог, а защо не и на невролог, понякога нервите удрят където ни е най-слабото място ... Иначе на мен при подути и отекли крака ми помага една медицинска серия лосион и гел Аllgasan в комбинация с компреси с лед и почивка на краката горе на високо ... Успех и дано се оправиш бързо  Hug

# 24
  • Мнения: 3
Можеш ли да дадеш някакви подробности за лимфодренажните масажи, защото и аз съм със задържане на лимфа и ме интересува. Сам ли може да ги прави човек или при специалист.
Такива масажи помогнаха много на моята приятелка- голям пробрем и бяха краката доката бе бременна. После се оказа, че си задържа лимфа- такъв и бил организма. И лекарка я насочи към кинезитерапевт- само специалист може да го прави, лимфните пътища трябвало да се знаят!
Тя и сега ходи два пъти в месеца на масаж при него- доволна е, а не е скъпо- 20лв за час специализиран масаж. Ако те интересува и си от София ще ти дам координати на лични!

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако те интересува и си от София ще ти дам координати на лични!

Ще ти бъда благодарна  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3
Ако те интересува и си от София ще ти дам координати на лични!

Ще ти бъда благодарна  Simple Smile

Пращам ти телефона на кинезитерапевта и сайта където работи на лични.

Общи условия

Активация на акаунт