Вечерните новини?!

  • 7 194
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
Не, не ти показват умишлено "глупотевинки вечер". Просто се чудят с какво да пълнят. За теб 30 секунди не са нищо, но като ефирно време са страшно много, и заради това и 200 килограмова немска туристка, правеща пируети, е новина извън активния политически сезон. А ако си мислиш, че е страшно забавно да снимаш подобни неща, то лъжеш се. Но, потърпете още десетина дни, тогава ще се завърне Той и ще ви разнообрази. И Той е "глупотевинка"? Новините, даже по комунистическо, не беше задължително да бъдат гледани. Избор има.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 825
Касита, на професионална чест ли се засегна нещо? Не знаех, че си журналист, прощавай..... Не съм запозната с твоето журналистическо "творчество", но колегите ти хич ги няма. И не е въпроса дали е август или януари, щото оправданията винаги могат да се намерят - юлско-августовски отпуски, предколедно затишие, следновогодишна почивка, февруарски студове.... Мога само да предполагам кого визираш под "Той", но ако съм се досетила правилно - да, абсолютно същата глупотевинка е Бойко открива пристройка към павилион за цигари на гара Яна, както и задълбочен репортаж във вечерните новини с левия крак ли слизате от бордюра или с десния.
В толкова глобалния ни свят само с едно цъкване на мишката могат да се извадят много по-интересни икономически и политически новини, с които да се запълнят "ужасно дългите" 25 минути вечер.


# 17
  • Мнения: 10 547
От лаици не мога да се засегна. Дитанционното е в твоите ръце, е, освен, ако не го стиска здраво съпруга ти.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря, че ме насочи.
А сега ако имаш нещо друго да споделиш по темата така ли трябва да изглеждат едни новини давай. Ако не, аз и разни други лаици ще обсъждаме въпроса.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, затова пък, винаги може да се купи втори телевизор или да се изхвърли единственият.
Какво значенние има дали някой е лаик илли не? Дори, според мен, е по-лошо лаиците да са отвратени от показваното всяка вечер. Дето се вика, нищо не разбират, ама и на тях не им харесва. Нужно ли е като стане някоя трагедия, особено престъпление, да започнат теези ми ти новаци-репортери да чукат по вратите на засегнатите и да задават откровено тъпи и провокиращи към агресия или изпускане на нервите въпроси, или пък да хванат някоя полуглуха комшийка, дето живее през три къъщи, да си прави свободни съчинения? Съвсем за идиоти ли смятат зрителите? Явно да.

# 20
  • Мнения: 10 547
В тази тема, с този ти "тон" съм пас. Ненавиждам да ми "говорят" така. Отдавна изгубих ищах да отговарям по сходен начин. Всичко добро и искрено съжалявам, че се намесих във високоинтелектуалното ти обсъждане на реда и състава на новините. Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Не разбрах какво те притестява в тона. Ако смяташ, че написаното от мен е грешно или лъжа, можеш да представиш твоята  гледна точка и да дадеш примери. Не разбирам защо се засягаш.

# 22
  • Мнения: 10 547
Припозна се, Андариел.

# 23
  • Мнения: 517
Преди да сте раздърпали и тук сютюените, да Ви напомня, че новините се редят, правят, списват и контролират от човеци. Като такива те са податливи на всичко онова, на което е податлив и катаджията, например. На лятната умора, на ленивост, на подкупи, на простотия, на гадни шефове, на още по-гадни собственици, които щото се женят, са се поизнервили и т.н.
Новините са такива, каквито са. Като спрете да ги гледате няма да се дразните.
"Онези" новини обаче пак ще са №1 по гледаемост, щото рейтинговата агенция е на младоженеца.

П.С. Не може да има качествена публицистика щом като няма кой да я търси, изисква и съответно, гледа. Хората искат сеир и простотия. Греша? Ми докажете го Laughing

# 24
  • Мнения: 198
Касита е много права. Новини няма, а времето за новини е същото както и в активния сезон, трябва да се запълни. Честно казано рядко гледам новини, защото не са във времето, в което гледам телевизия, а и няма какво ново да науча след цял ден в нета, повече ме вълнуват икономическите анализи, борсите, такива неща. Канал 1 имат интересна икономическа емисия. Да си призная много предпочитам да има такива новини не, защото са ми интересни, а защото се надявам да няма други. Не искам да има катастрофи, убийства, натравяния, земетресения...та като видя, че новините са на безсмислени теми се радвам.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
То, пък, като са в редовно време, чунким е по-различно! Пак като стане някое убийство или катастрофа, започват пространните репортажи. Според мен най-важните новини биват сбутани и това най-често се отнася до икономическите такива.
Сутрешните блокове са се превърнали в продължение на Панорама и криминална хроника, ако ли пък не е поредният пиар на някоя певица или манекенка.

# 26
  • Мнения: 116
Наистина ли е имало репортаж "как да познаем,че някой ни лъже"?Точно днес по Катра фм след 15.00 щеше да се разисква този въпрос.Встъплението в темата беше,че едва ли не учените току що са открили,че когато човек се почесва и докосва по лицето,значи лъже и това е най-новата и актуална информация по въпроса.От години съм забелязала,че вестниците и радиопредаванията си ъъъ,взаимствт (да не кажа друго) материалите от интернет и от книги (които понякога се цитират дословно,без да се уточни,че е цитат),но не знаех,че и тв новините са паднали толкова ниско.На мен ми е дразнещо това.Но по-добре новини от този род,отколкото трагедии.

# 27
  • Мнения: 517
Добре де, ако не дават репортажи за катастрофа или убийство, следва порой от въпроси "защо", чуват се откъслечни викове "цензура" и т.н. Въобще, публиката знае ли какво иска да гледа, или не знае?
Икономически новини има- почти всеки ден докладват по някоя от дейностите на земеделският министър- певец  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Не казвам да има информационно затъмнение, ама извинявай, като тази вечер да тропат по вратата на някакви родители, доколкото разбрах някакво дело за убийство и това са родителите на убиеца, и да ги провокират откровено и да висят там, вече не е нормално. Или пък близките на загиналите не знаят на кой свят са, показват, че не искат да говорят, обаче онези пак напират, още малко през ключалката ще се наврат. И с тъпи въпроси от вида "не се ли срамувате от сина си" (ако е към родителите на извършителя), или "какво наказание искате за убиеца" (ако е към родителите на жертвата). Ами, естествено, че първите няма да отговорят, а вторите ще поискат най-тежкото наказание!
А, да всички сценки "от мястото на събитието" са с драматизъм от вида "ето, това е мястото, където еди-кой-си стъпил с левия крак два дни преди...".

# 29
  • Мнения: 5 790
Има едно изследване, според което, всички искат да гледат "хубави новини", без убийства, катастрофи и подобни. И когато една телевизия започнала да излъчва само такива, всички спрели да гледат.
Освен това, в състава на думата телевизия има частта "визия", така че, за да се правят новини, трябва да има картинка. Да има какво да се покаже на зрителя, да види. В радиото е лесно - можеш да прочетеш с гласа си всичко. Докато в телевизията е по-различно: дори и да видиш най-прекрасната новина, ако нямаш картинка да я покажеш, тя се обезсмисля или става 15-20 секунди 2 изречения в устата на водещия и губи смисъл.
Така че, телевизията е ограничена в тази насока. Но пък от друга страна има безкрайни възможности от рода "Как да познаем кой ни лъже".

Общи условия

Активация на акаунт