Колан след раждане

  • 40 897
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 653
аз все още не съм ползвала, но ще ползвам, моите познати да ти кажа които използваха колан след раждането доста бързо им се прибра корема без никакви упражнения и усилия, а една позната, която не ползваше колан, защотоя  дразнел все още си стои с увисналия корем, а детето й е на 10 месеца, друга до 2 години след раждането й остана корем...аз съм твърдо за колана, даже след секцио може да се слага 1 седмица след операцията
не се замисляй  Grinning а действай  Hug
Искрено ме разсмя Laughing!
Прибирането на корема и отслабването са индивидуални и нямат нищо общо с коланите за след раждане.
Едни ги препоръчват, други са доста против. Както жени, които са използвали или не, така и медицински лица и всеки е с обясненията си.
Аз си взех след раждането, защото не бях сигурна предварително какъв размер да избера. След това го пробвах и беше доста по-лесно. Първоначално се лепнах на един вид, но момичето в магазина ми обясни, че те са по-подходящи за след секцио. Т.е. има някаква разлика.
Моят е... марка не помня. Цената му беше 50-60лв, доста е висок, стегнат, с твърди банели, отдолу е като бикини. Ами да си кажа, слагала съм го не повече от 5 пъти.
За седмица само свалих 12кг без диети и лишения. Не съм кърмила изобщо. Коремът ми се прибра за дни, а като бременна имах прекрасно-огромен; когато ме приеха в болницата няколко жени от персонала ме питаха дали съм с близнаци Mr. Green.
Упражненията по никакъв начин не могат да се сравняват с парцал на кръста!
Поздрави на приятелките ти, които мислят, че тези колани правят чудеса  bouquet!

# 16
  • Мнения: 646
Колана след раждане ще ти помогне толкова колкото и спането по корем.Избери си ти кой вариант да ползваш, но всичко си зависи от организма ти и от това за колко време ще ти се нормализират хормоните Simple Smile

# 17
  • Мнения: 334
Visible прибирането на корема няма нищо общо с отслабването като цяло, радвам се за теб, но аз с очите си съм виждала жени , които са носели и жени,които не са слагали колан
радвам се за теб, че наистина съм те разсмяла

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 644
Деси, аз нося колан. Купих го от аптеката, материята е естествена, неприятна е ,да - вълна... уж загрява. Струваше ми 3,50 лв. Не съм се прибрала и сантиметър а само дето не спя с него. На кг съм една и съща вече от месец...родих секцио, кърмя, което предполага прибиране, ама не!, така че наистина коланите не струват! Все пак го нося с надеждата че благодарение на вълната мога да стопя някоя и друга мазнинка, защото наистина запарва, но за прибирането отдавна се отказах!
Визибъл, права си, упражнения му е майката, само дето при мен не се препоръчват много много!

# 19
  • Мнения: 334
ми не знам,явно е до организъм  newsm78

# 20
  • Мнения: 653
Визибъл, права си, упражнения му е майката, само дето при мен не се препоръчват много много!
Когато се възстановиш напълно от операцията и се почувстваш готова за тях - тогава! Има време за всичко.
Радвай се на съкровището си, другото са подробности, които ще се наредят Hug!

# 21
  • Мнения: 56
След първата си бременност носи само няколко дни, но много бързо се възтанових.
След втората се скъсах да го нося, но резултата не беше същия.
Явно има значение, че коремът се разтяга за втори път.

# 22
  • Мнения: 69
Това, че корема ще се прибере от някакъв колан е пълна глупост! Всичко зависи от стягането на коремната стена, което не може да се случи без упражнения, преди и след бременноста. Колана би бил полезен след секцио, толкова, колкото да ти придържа оперираното. Носенето на колан след нормално раждане най-много да забави процеса, защото не напрягаш самите мускули да прибират корема, а разчиташ на нещо външно и те си остават разтегнати.

Последна редакция: нд, 27 ное 2011, 18:07 от stella gemella

# 23
  • Мнения: 21
Аз след първото раждане сложих колан и да си кажа не съм недоволна, сега си купих пак едни дълбоки ластични гащи с такава цел за 5лв, но чух че не било хубаво да се слага веднага след раждането. Вие кога сложихте колана (тези които са ползвали)
То си е въпрос на личен избор дали да се стягаш или не, пък за упражненията нали не трябва веднага след раждането да се натоварваме....? поне така си мисля

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 644
Аз сложих колана на 20 ден мисля беше, ама съм секцио и си ме болеше операцията от него. А упражнения има за прибиране на корема след раждане, не са тежки, просто наблягаш на тренировката на мускулите в тази област. Аз лично още не съм почнала с физическите натоварвания, доскоро ме болеше от смяната на сезоните ... кофти тръпка

# 25
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Носих колан в продължение на няколко месеца след раждането, но съм чувала, че коланът прави коремните мускули лениви.

# 26
  • Мнения: 403
Прибирането ва корема зависи от това колко бързо ти се свива самата матка. Аз ползвах колан тип клин, но само в къщи, не знам колко е помогнал. Корема ми се прибра изключително бързо, без абсолютно никакви упражнения, дали от колана дали от лежането постоянно по корем, дали от кърменето не знам, но факта си беше на лице. Всичко зависи от организма.

# 27
  • Мнения: 1 050
Сложих такъв колан след като родих (секцио), носих го доста дълго време и нищо. Изобщо не ми помогна да ми се прибере корема. Накрая го разкарах, че имах чувството, че ме задушава.

# 28
  • Мнения: 11 843
Прибирането ва корема зависи от това колко бързо ти се свива самата матка. Аз ползвах колан тип клин, но само в къщи, не знам колко е помогнал. Корема ми се прибра изключително бързо, без абсолютно никакви упражнения, дали от колана дали от лежането постоянно по корем, дали от кърменето не знам, но факта си беше на лице. Всичко зависи от организма.

На 6-я месец гинеколожката ми каза, че матката ми се е прибрала идеално....но коремът ми си стоеше  Mr. Green. А и да отбележа - спя само по корем Peace.Всичко зависи както от мускулатурата,така и от големината на корема - аз в 7-я месец ме мислеха, че съм в 9-ти и ще раждам, приятелка до последно пък не я забелязваха, че е бременна.
А иначе на мен ми бяха казали никакъв колан до 20 -30 дни поне след раждането.

# 29
  • Мнения: 403
Прибирането ва корема зависи от това колко бързо ти се свива самата матка. Аз ползвах колан тип клин, но само в къщи, не знам колко е помогнал. Корема ми се прибра изключително бързо, без абсолютно никакви упражнения, дали от колана дали от лежането постоянно по корем, дали от кърменето не знам, но факта си беше на лице. Всичко зависи от организма.

На 6-я месец гинеколожката ми каза, че матката ми се е прибрала идеално....но коремът ми си стоеше  Mr. Green. А и да отбележа - спя само по корем Peace.Всичко зависи както от мускулатурата,така и от големината на корема - аз в 7-я месец ме мислеха, че съм в 9-ти и ще раждам, приятелка до последно пък не я забелязваха, че е бременна.
А иначе на мен ми бяха казали никакъв колан до 20 -30 дни поне след раждането.


Може би най-вече си е до организма, структурата. Аз съм била доста пълна /без да съм бременна/ и корема ми винаги е бил плосък, а не съм се старала за това. Вярно имала съм кратки периоди, в които съм праила упражнеия, но са били рядкост  Embarassed В смисъл такъв не мога да се похваля с добра коремна мускулатура.  Embarassed  Може би самта кожа също е от някакво значение, защото пък на една приятелка, като си стегнеше корема твърд, а самата кожа виси. Явно факторите за прибиране на корема с много, при всяка жена различно. Аз си обяснявам, че тези колани може би помагат повече, за самата кожа. Не знам. Организъм, структура все неща, които са различни за различните жени. Не може да е каже с точност еди кое си помага....

Общи условия

Активация на акаунт