Дизайнерски бойлер.

  • 16 352
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 993
Тъмните плочки са акцент и под. Няма да е тъмна, ще има добро осветление от 2 източника. Голямо огледало. И бойлера не сив, а иноксов. като стане готова банята, ще я снимам. За момента няма как да се ревизира. Така сме решили да остане, след 10г като ни омръзне ще я променяме.

В проекта има три вида плочки - черни (графитено сиви), по-светло сиви и кафяви (на пода). Техния цвят имах предвид, че е тъмен, а не че осветлението е недостатъчно. Колкото по-малко е помещението, толкова по-чувствително е на тъмни плочки и големи по размер плочки. Тъмният цвят оптически смалява помещението, особено ако е по стените.  
Ако бойлерът е сив, по-добре не го пипайте. Опитите да го префасонирате, ще привлекат още повече вниманието върху него.    

# 16
  • Мнения: 139
Ето това са плочките:



Подовата е 33х33. Наистина ли са големи? На мен ми се струват нормални. Бойлер още не сме купили, но ако купуваме ще е бял, иноксови не съм виждала, а и да има, си представям цената Shocked
На проектът цветовете не се виждат добре. Кафявите плочки на пода и на стената са 100% еднакви, и основата на декоративната плочка е същата.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 993
Плочките нямат нищо общо с проекта. Simple Smile Така е по-добре.
Размер 33х33 е ОК. Когато в нашата баня тръгнахме да правим ремонт (~3 кв. м.) изрично ни предупредиха, че трябва да гледаме за по-малки плочки. Първо, защото реденето на големи плочки в малко помещение е трудна работа, второ, защото помещението оптически се "смалява". Другото, което оптически смалява, са тъмните цветове, многото шарки и многото фризове и контрасти.
Явно проектът няма много общо с реалността, та няма смисъл да се коментира. 
Предполагам, че санитарията е бяла. Имаш и декоративни плочки, които имат шарки по тях. На този фон бойлерът ще изглежда съвсем стандартен електроуред и няма да "боде" така очите, сравнено с варианта с фолио, драперии, фототапет и разните други. Колкото по-обикновен е, толкова по-малко впечатление ще прави.

# 18
  • Мнения: 5 160
ioli, виждала съм на живо пералня с горно зареждане отделена в "помещение", което се затваря с щори  -на принципа на кантонерките - много добре стоеше.
Не знам размерите Ви, но май най-добре да си го оставите просто така бойлера, особено иноксов - ще се връзва със смесител, душ и други аксесоари.

# 19
  • Мнения: 1 174
Колона, фалшива, може би облепена с плочки, като нагоре съдържа бойлер, а надолу шкафчета  newsm78

Нещо такова:



Да виси и да не стига пода, но по размери да се вкара бойлера  newsm78

# 20
  • Мнения: 139
Мерси за идеята за колоната Роси-боси.
lorenca, нямаме още бойлер, иноксов не знам дали ще намерим, аз затова си мислех, ако не намерим, има иноксови спрейове, които вършат същата работа, да го напръскам обилно преди монтажа ( писах по-горе, имаме стар бойлер за упражнения).

За вградение бойлер се пртиеснявам, че ако има нужда от ремонт, ще е труден демонтажа...

# 21
  • Мнения: 5 160
За вградение бойлер се пртиеснявам, че ако има нужда от ремонт, ще е труден демонтажа...


Опс, да, права си ... Sad((
Виж да ти хареса на външен вид и на характеристики, сложи осветление, и не му се втелясвай, като се сетя едно време как ръждясваха ... леле;)))

# 22
  • Мнения: 2 161
Не разбирам, какво означава дизайнерски бойлер.

# 23
  • Мнения: 5 160
Не разбирам, какво означава дизайнерски бойлер.
Chanel , точно ти да не знаеш Wink)
Асоциация с дизайнерски аспиратор;)

# 24
  • Мнения: 1 174
Ако опиташ да облепиш бойлера с ония мънички плочици за басейни, нещо пасващо на плочките в банята, ето такова:



Те по принцип стават и за заоблени повърхности, но знам ли, как ще се залепят, дали ще стои добре. А иначе всичко можеш да го направиш - и с фолио, и с декупаж, и да го рисуваш, но все ще си е бойлер, не вярвам да не се забелязва  Laughing
Не ти харесва хоризонтален, а проточен ? Той поне е мъничък и хич няма да се забелязва, а и в шкаф да го сложиш, лесно се вади и слага в шкафа при нужда.
Ние сме с проточен и дори не е в банята, предстои да го затваряме с гипскартон, със сервизен отвор за отремонтиране.


Не разбирам, какво означава дизайнерски бойлер.

Ами бойлер, който е не точно с вида на бойлер, да е бойлер, но да не се познава на пръв поглед, че е това. Като "дизайнерски радиатор" - ето един такъв:

# 25
  • Мнения: 5 979
И как си го представяте този цилиндър целият облепен с плочки. Кой ще седне да се занимава въобще с подобно ръкоделие, 100% ще се получи нещо твърде грозно на вид.

# 26
  • Мнения: 139
rosy_bosy, мерси за идята, плочиците много ги харесвам, даже съм намислила, да си направя пано от такива, само да да се нанесем веднъж...Да видя всичко сложено, за да мога да си избера походящ цвят и нюанси. Но не знам как ще се случи облепянето, като техника е лесно, плочките идват на лист, не се ляпят една по една, а на лист 33х33 нещо такова.  Притеснва ме тежестта им, мисля че ще стане доооста тежък, като сложиш и 80-100 л. вода...да не ми падне на главата някой ден  Crazy.

За проточен, мъжът ми не иска да чуе. А аз имам лош спомен от един, на всеки 20 дни се разваляше, накрая го сменихме. Пък и доколкото знам за тях трябва 3фазен ток.

# 27
  • Мнения: 2 161
Не разбирам, какво означава дизайнерски бойлер.
Chanel , точно ти да не знаеш Wink)
Асоциация с дизайнерски аспиратор;)
Аз наистина не мога да си го представя този бойлер дизайнерски. Може би защото аспираторът ми е прост Miele. Само на мен ли ми се струва ужасно тъпа идеята за дизайнерски  бойлер ? Но какво е това животно??? Още повече, авторката иска да го лепи с фолио, значи не разполага с кой знае какви средства. Е, тогава защо са й дизайнерски решения ?   А със стъклокерамика може да се облече бойлер, като се замисли човек... Не мога да повярвам, че го пиша това, но все пак искам да съм в тон с темата. На стъклокерамиката цената е 60 лв на квадратен метър.

# 28
  • Мнения: 139
Шанел, моля без квалификации.
На хиляди хора, разни идеи са им се стрували тъпи, нерационални и тн. Докато 2ма или 3ма са работили и обмисляли "тъпите" си идеи. В резултат не тези тъпи идеи днес има микровълнови, телефони, мобилни телефони, иноксови хладилници, които вероятно на някого преди 50-100 и повече години са му се стрували тъпа идея...

И какво е общото между това, с какви средства раполагаш в момента и стремежът да направиш нещо както ти харесва. Ако не си схванала още, дизайнерското е сложено в загалваието като закачка, пределно ясно ми е, че с подръчни средства няма как да се получи нещо "дизайнерско" в смисълът, който влгаш ти в тази дума.

Темата е за идеи как да се промени видът на един стандартно изглеждащ бойлер. Дали това ти харесва на теб, или не, хич не ме интересува. Важното е да ми хресва на мен.
Не робувам на марки и чуждо мнение за "дизайнерски" стоки. Нагледала съм се на хора с претенции.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт