Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем!!! - шеста част

  • 29 740
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 184
Добро утро и от мен   Hug
Тук също започна да се захлажда,снощи валя дъжд и сега е по добре  Grinning 
Аз днес исках малко да поизчистя,ама като почнах и не можах да се спра   newsm75   newsm79   newsm28   1ironing   1ironing   hang 
Силвър  благодаря,още не знаем пола,а и предчувствие нямам,но в четвъртък имам скрининг и може би ще ми кажат   newsm12 
Светле  сигурно е така,та аз сега се радвам на коремчето   Grinning
Приятен уикенд на всички   Hug

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Здравейте, момичета!
Благодаря, че оценявате труда ми и се радвам, че ви харесва!  Hug

Ние днес ходихме до Вис Виталис на Илиянци, защото живеем много близо до него и ходихме пеша до там, за да докупим на Софи разни работи за яслата. Е казвам ви окапах направо. От нас до там е 5-10мин., а аз почивах на три места и после не мога да се прибера. Като ме сви корема, направо викам на мъжа ми "Май ще ме носиш на гръб." Вече никакво мърдане пеша, само с колата.

Мими, коремчето ти е страхотно сладко.  Hug

Силвър, аз също едва тази година разбрах, че Тьопфер имат и козметика, иначе от храните им съм очарована. Козметиката им е натурална и с всички сертификати по BDIH, затова се насочих към нея. Освен това като цени за натурална козметика, са доста по-евтини от Веледа, Наталия, Лавера и там разните други Биокозметики. Но хубавото е, че и тяхната козметика вече я има по нашите магазини, до миналата година я нямаше. Надявам се да се отрази добре на беба, пък даже мисля и Софи да премине на нея. Ето ти линк, да разгледаш http://zabebo.bg/products/pudra-za-vana-s-bio-pshenichni-trici-i … maslo-töpfer. Тук ги има всички продукти.

Мото, чакаме новини за Ники! И само добри!  Naughty И без да те подсещаме, ти знаеш, че трябва да се отчетеш, нали. Че малко като се позабавиш и започвам да се чудя и да се притеснявам.  Hug

Керал кога трябва да я изписват? Вече май е време да се прибира с Константин.

Славето я няма. Аз тези, дето трябва да раждат, само ги следя.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 644
Съжалявам, че съм ви разочаровала и не е писал таткото вече в ролята си на такъв  Laughing

Сутринта ходих до болницата за запис, акушерките в отделението не са особено словоохотливи и не дават много информация, а пък доктори днес там няма, та през зъби казаха, че записът е добър, доколкото успях да го видя, ми се стори, че е в норма.
После отидох на очен лекар - колега на моята офталмоложка. Поговорихме си доста обстойно, разпита ме с какви лещи и лупи точно са ме преглеждали в Александровска болница, след което отново ме прегледа.
Каза, че от страна на очите нямам абсолютно никакъв проблем нито с ретини, нито с очно налягане и ако имам желание за естествено раждане и няма други проблеми, най - добре е да раждам така предвид възрастта ми. Изобщо доста добре ми обясни нещата и сега поне знам, че няма да има риск за мен и зрението ми и при това положение не би трябвало да имам никакви проблеми. Като цяло ми препоръча да ползвам обезболяваща упойка заради очите, не че и без упойка има някакъв риск, просто при късогледството повечко се натоварвали очите. Но аз така или иначе си бях решила, ако раждам естествено, да е с епидурална упойка.
Та така, сега ще чакам наш момък да си избере рожденния ден и да ни зарадва със своето пристигане на този свят.
В понеделник ще говоря с доктора и ще му кажа, че съм решила да раждам естествено, стига да според него да няма някакви други проблеми, но едва ли има такива - досега да ми е казал  Simple Smile Не знам как ще процедираме с болничния престой, но се надявам да ми разреши да не стоя там, а само да идвам за сутрешните визитации и тоновете, пък да си спя вкъщи. Тъпото е, че всичките документи за раждането са ми в болницата и като дойде момента, трябва да ида до отделението, оттам да викнат дежурен екип и да ме свалят в родилното  Whistling Иначе взера се сдобих и с нощница за родилното, която ми стои в багажа, та ще съм подготвена в това отношение  Laughing
Много се радвам, че накрая имам някаква яснота относно начина на раждане и повече не се налага да се терзая за това. Малко ме е страх от естественото раждане, болката и евентуалните разкъсвания, но пък от друга страна съм еуфорично настроена, че ще имам възможност да взема участие при раждането на Андрей и да си го получа веднага Grinning

Силвъргрийн, аз от док не се оплаквам. Той е много деликатен човек по отношение на финансовите въпроси и т.к. явно няма причина да раждам със секцио (а доколкото няма медицинско показание, трябва задължително да избера него и екипа му, за да родя със секцио), чака аз да направя своя избор. На него му е най - лесно да ми каже, че няма как да раждам нормално, а трябва задължително с операция и аз ще се съглася от страх.
Та според мен тук се корени проблема (той не може да си поиска пари ей така, без причина) и затова аз трябва да взема решението.
Иначе той е радетел за раждане с операция, доколкото е най - безопасно за бебенцето, но все пак е и много добър хирург и няма как отношението му да е друго. От друга страна никога не се е опитвал да ме навива за секцио, защото това е по - добрият начин на раждане.
Абе странен лекар е - не те гледа първо в ръцете  Mr. Green

Q-T, съвет за малката Маленка не мога да дам, само мога да стисна палци да не е атопичен дерматит, а нормалното лющене на кожата, което съпровожда част от бебчетата  Praynig Hug

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Здравейте,дами!
Тук съм,но не бях добре.Събудих се със зверско гловоболие и чак сега ме отпусна малко.Пих вече два парацетамола,то друго май не ни дават.
Ходихме с мъжа ми на Карфура и купих памперси,бебешко олио и подплънки за кърмачки,както и много ядене.Тези мъже ядат като изгладнели динозаври.
Кокетче,добре е че си взела решение,че се побърка тия дни.Щом като и втория очен е казал,че няма страшно,значи нямаш основание да се тревожиш.За всеки случай поискай да ти обяснят за напъването за да го направиш правилно.При мен ситуацията е сходна,чакат аз да взема решение,но ще си изчакам термина,а после ще видим.Секциото и в Бургас е свързано с избор на екип и заплащане,особено ако си в частната болница.Моята от ЖК ме насочи към лекар и остана много недоволна като реших да раждам нормално.Само ,че в Бургас сме друга губерния.Тук важат други правила.
Не съм писала на Керал,че много ме болеше.По-късно ще и пиша.

# 19
  • Мнения: 509
Кокетче,
много се радвам за решението ти, приветствам те с 2 ръце за това ти решение, иска ми се да върна времето назад, и аз да предпочета нормално раждане за Гоши, но тогава нямаше да се запозная с всички вас.  Hug

Хари,
много ти благодаря за линка, ще си харесам и аз и ще пробвам първо на мен, досега съм ползвала Лактана и кашите на по късен етап. На 4 месеца когато избиха първите зъбки на Гоши, и никои лекар не позна че детето не суче заради зъби, взех Лактана и така малко по малко започнахме да свикваме да се храним от шише, цедях се и дохранвах с Лактана, това беше единственото мляко, което ядеше  Shocked, бях се побъркала, но слава богу че скоро му мина  Hug


Мами, много спокойно днес тук  Hug Hug Hug

# 20
  • Мнения: 146
Запис и от мен в новата темичка - с надеждата именно тук да споделя с вас съвсем скоро как мечтите ми се сбъднаха Praynig
Хари страхотно си се справила отново, поздравления   bouquet
Прегръдки за всички ви  Hug

# 21
  • Мнения: 1 868
Здравейте!
Бебчо и днес беше стабилен на ципапа, папкането са му го намалили отново на 3мл, защото му дошло в повече, свалил е 10гр от вчера, но ми казаха да не се безпокоя, не че ми харесва, но щом няма проблем ще чакаме пак да тръгне нагоре PraynigИмам кърма и е чиста микробиологично и вече замразих две торбички и утре ще му нося, да видим ще хареса ли манджата на мама, дано PraynigИ дано го заваря в добро състояние поне колкото днешното, ако може и още ще съм благодарна Praynig
Гушкам ви, до утре, не ми се сърдете, че малко се включвам, но не знам на кой свят съм Crazy

# 22
  • Варна
  • Мнения: 741
Мото, радвам се, че Ники е добре и е стабилен! Включвай се поне да ни съобщаваш новини, моля те! Hug

Кокетка, звучиш по-добре! Hug Знам, че болниците действат много потискащо, така че е хубаво, че си у дома . А и най-=после имаш яснота за раждането. Щом няма риск, давай смело напред. Наистина е невероятно да вземеш и ти самата участие в раждането на детето си и да го видиш в първата минута от живота му. Почети темата "смешно ли е раждането?" да  се разведриш, настрой се, че ще имаш едно лесно и бързо раждане. По време на раждането единственото, което мога да ти кажа е да дишаш бавно и дълбоко - брой си даже по време на контракциите докато вдишваш и така се отвличаш малко от болката. И искай да ти обяснят за напъните  в самото начало, че накрая докато почнат да ми говорят какво трябва да правя на напъните, ме метнаха едни контракции и хич не ми беше до техните обяснения.  Crazy Ще се справиш, мило - сигурна съм! Андрей си е избрал  страхотна мама!  Wink

# 23
  • Мнения: 1 868
Разбира се, че ще ви държа в течение, пък и ние имаме нужда от вашите палчета и положителни мисили Hug просто имах предвид, че не съм ви много в подкрепа напоследък, ама не съм на тази планета в момента, разбира се стискам палчета за всички вас Praynig
От ноемврийките ражда още една мама, дано всичко е наред Praynig

# 24
  • Мнения: 398
Мото ,браво на Ники.Дано така вървят нещата само с добри новини.Утре ще чакаме пак да пишеш. Hug
Кокетче,радвам се,че най после имаш яснота по въпроса и дано те пускат да си спиш в къщи.
Q-T, Hug и на теб и на Маленка

Пожелавам ви лека нощ,защото моя съпруг утре има рожден ден и ще прави градинско парти по обяд ,че ще ставаме рано,за да приготвят нещата.Естественно аз ще стоя като преоценена мисирка острани и ще гледам ,но нали се разбрахме че няма да мрънкаме..........

# 25
  • Мнения: 43
Привет мами,
Мото дано и утре Ники е добре и да му хареса на мама кърмата.
Кокетче добре че вече имаш яснота някаква, пък за болките не се тревожи, аз бях без упойка пък изтърпях болките, не е толкова страшно. Чакай се спокойно Андрей да си тръгне когато реши.
Алексче приятно изкарване утре и най-добри пожелания за рожденника, а големия му подарък(ци) да си стои още в мама та да порастне още!!!
Аз не мога да спя и се чудя какво да правя вече. Не съм виждала моята принцеса Десита от 1 месец и ми стана вече много мъчно, а днес по телефона ми каза че ме обича повече отколкото аз нея, щях да се разплача направо.
Айде лека нощ!

# 26
  • Мнения: 509
Добро утро, момичета:)

Как сте?

Алекс, честит ти рожденник, нека е много здрав, а вие с бебетата ще го направите щастлив  bigdance2 

Мото, не се притеснявай, че не пишеш много, важното е че Ники е стабилен и ще се подобрява, сигурна съм, много  Hug на малкото човече и на мама Simple Smile Hug Hug Hug

Q-T,  Heart Eyes за теб и Малечка  Heart Eyes Hug

Момичета, ние излизаме из пуста София, дано не се изморя много, целувки на всички:)

# 27
  • Варна
  • Мнения: 729
Добро утро  Hug  то май вече ден стана  newsm78  Simple Smile)

Мото   - много прегръдки за теб и Ники.  Дано поема кърма, за да наддава по- бързо.   Hug Hug Hug

Алекс - честит ти рожденик, много здраве и усмивки!!!  Днес ще е весел ден за вас, ти кротувай и си почивай , ще даваш нареждания от диванчето Simple Smile   Hug

Q-T  Hug Hug Hug  и за Маленка  Hug Hug Hug Hug Hug  Дано уцелите подходяща козметика и да няма повече проблеми  Hug Hug Hug

Кокетче -  много се радвам, че най-накрая се решиха твоите дилеми  Hug Hug Hug  Сега чакаме само Андрю да си избере рождения ден Simple Smile

Стиснати палчета за другата мама от ноемврийките  Praynig Praynig

Славче   Hug  как си днес?

Много  Hug Hug Hug за всички !!!!

# 28
  • Мнения: 696
Момичета здравейте!Гледам за раждане говорите вече,ако може да ви кажа как стана при мен първият път.То за смях работата.Лежах 4 месеца без никакви ставания,задържах бебка до 9 месец.Бях решила да раждам в Тина Киркова при д-р Ташков с препоръки и т.н.Дойде денят който си избра Ванина и звъннах на док че видите са ми изтекли беше 12ч. на обяд,той ми каза няка проблем,нищо че си с разкритие и т.н.,то ти е първо раждане няма да е скоро-утре сутринта в 8 съм на работа ела тогава-побеснях #2gunfire Развиках се че за това ще плащам за да съм спокойна и когато се ибадя да дойде и т.н.,както и да е.Затворих телефона,погледнах мъжа ми-имаше само един въпрос коя е най близката болница-той каза Майчин дом и тръгнахме натам.Отидох без уговорки ,познати доктори и т.н.Прегледаха ме казаха че раждам и съм  с разкритие,било готово Shocked.
Казах че искам епидурална дойде една лекарка сложи ми упойката,след малко казаха да се местим  в родилна зала.Имала съм контракции-та аз нямах болки и т.н. знаех че много боли и едва лине ще умирам-мислех че така си говорят да не ме плашат  Joy.Преместиха ме в родилна зала и след 10 мин.родих прекрасна дъщеря,имам два външни шева и никакви проблеми.Единствено звъннах на този доктор да кажа здравей,не ме чакай аз родих-сега като се сетя пак ме хваща яд   smile3511.
Та така паднаха ми се лекарите които бяха на смяна,благодарна съм за всичко-платих само епидуралната упойка,а на този дето да ида на др.ден щях да дам една камара пари....
Та сега съм решила пак в Майчин дом,и със сигурност с епидурална упойка да не да припадам аз от болка  Laughing да съм си сигурна.Та казах ви, не е кой знае какво,може би защото родих за 10 мин-дано да има такива щастливки като мен и този път пак така леко да мина-живот и здраве!Късмет на всички нас!

Да питам нещо майките които чакат второ дете-кога го усетихте да помръдва,аз ли съм толкова зле или е рано още??Не съм го усетила още!Хубав ден и до скоро

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте мацинки  Hug
Алекс, честит рожденник, да е жив и здрав и ноември месец да е най-щастливия татко на света  Hug А ти си стой на дупенцето и се остави да те глезят цяял ден, че после какво те чака  Heart Eyes
Мото и днес чакаме хубави новини от теб за Ники  Hug
Кокетче - ще имаш едно прекрасно раждане, мисли позитивно  Hug
Славче, мина ли главоболието? Hug
Силвърче, не се измаряй много много  Hug
Mama 2011 мога само да си представя колко ти липсва Деси, дано скоро се гушате  Hug
Мими, по-полека с къщната работа  Naughty не наведнъж всичко  Hug
Дива, съвсем скоро сбъднатата ти мечта ще бъде в обятиятат ти  Hug
Мила, как си ?  Hug
Q-T  Hug-ки за теб и Малена  Heart Eyes
Хари  Hug и аз като тръгна на някъде на кратко разстояние съм по същия начин, чувствам се старица, едва едва вървя  Crazy
Зори, сега бебинка я усетих някъде около 16 г.с.  Hug Дано всички имат бързо раждане като твоето  Simple Smile
За всички които не съм споменала поименно простете и много  Hug и  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 28 авг 2011, 12:51 от svetl@

Общи условия

Активация на акаунт