Докато смъртта ни раздели...или

  • 9 546
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 253
Пък в Индия се свързват за 7 живота... Различни гледни точки просто.

# 16
  • Мнения: 4 300
Седем живота  Rolling Eyes брех, и на оня свят няма отърване значи Crossing Arms

По темата- вземам 'или'-то. Заедно в добро и лошо, докато искаме да сме заедно в добро и лошо.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 797
Бях в Малта на курс и учителката ми малтийка ни каза, че в Малта разводите са забранени,
не можеш и по закон да се разведеш.  Shocked Нейните родители от 20 години били разведени, но
закон официален нямало по законен път.
Така е.Имат само факти4еска раздяла, което оба4е не ти позволява отново да се ожениш, а има смисъл само за имуществените отношения.

# 18
  • Мнения: 1 446
аз за себе си съм сигурна

И аз така си мислех, докато не ми изневери няколко пъти...

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Не съм се клела в подобно нещо. Казахме по едно "да", 4е искаме да встъпим в брак и това беше. Оставили сме си врати4ка, така да се каже Wink hahaha

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
не съм се женила, за да се развеждам, така че при равни други условия, би трябвало да изкараме до края.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, то проблемът обикновено е в неравните други условия Laughing

# 22
  • Мнения: 481
вчера питах мъжо дали си спомня какво са ни питали в църквата като се женихме ( аз тогава не разбирах и дума немски) и той ми потвърди, че клетвата "докато смъртта ни раздели" е била част от въпроса.
Ние се оженихме в Грац, Австрия

# 23
  • Мнения: 5 710

Защо не си живеят заедно, без да сключват брак?

защото е много по-хубаво да имаш брак, отколкото да нямаш.


Не сме се женили в църква, но  нашата връзка  е 'докато смъртта ни раздели", съдба:)

# 24
  • Мнения: 69

Защо не си живеят заедно, без да сключват брак?

защото е много по-хубаво да имаш брак, отколкото да нямаш.


Би ли обяснила каква е разликата?  Laughing

И с брак и без брак съм се чувствала с мъжа ми по един и същи начин.
Бракът дава измамна сигурност на някой дами.

Ако една жена не се чувства сигурна с един мъж без брак, едва ли подписа или дете ще и я осигури.  Twisted Evil

# 25
  • Мнения: 6 993
аз за себе си съм сигурна
И аз така си мислех, докато не ми изневери няколко пъти...
И с мен така се получи. И пак, аз тъпата, бях склонна да простя, за третата. Ма той рече, "искам развод, тя е щастието ми". И коя съм аз, че да го спирам от щастието му  Crazy
Сега дълбоко не съжалявам, че си тръгна, даже се радвам  Joy Пак бих се омъжила обаче. Но да се заклевам, че ще е докато смъртта ни раздели - надали - нямам доверие на мъжете Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5 710
Не би трябвало и да е проблем да се подпишат, след като е толкова не-важен подписа;-)
И повечето хора всъщност го правят в един момент, заради технически в-си. Но да го сториш от самото начало има друг смисъл.  

Бракът засилва ( но не го предизвиква, нито отглежда) чувството за съзаклятие м/у партньорите. Не чувството за сигурност. Никога не е стоял пред нас въпроса за 'съжителство', тази конфигурация и двамата  сме я приемали за недовършена и незадоволителна.  И поради това, че сме 'ние'  по един завèрен начин, идва и убеждението, че ще трае 'докато смъртта ни раздели'.

Последна редакция: нд, 28 авг 2011, 13:57 от 10 c's

# 27
  • Мнения: 116
Брачната клетва ми звучи нереално.От друга страна на брака му се придава такава тежест,че после не малко хора,предимно жени,остават разочаровани в очакванията си.

# 28
  • Мнения: 5 710
Защо да е нереална, достатъчно е човек да се придържа към нея  Grinning

# 29
  • Мнения: 69
Не би трябвало и да е проблем да се подпишат, след като е толкова не-важен подписа;-)
И повечето хора всъщност го правят в един момент, заради технически в-си. Но да го сториш от самото начало има друг смисъл.  

Бракът засилва ( но не го предизвиква, нито отглежда) чувството за съзаклятие м/у партньорите. Не чувството за сигурност. Никога не е стоял пред нас въпроса за 'съжителство', тази конфигурация и двамата  сме я приемали за недовършена и незадоволителна.  И поради това, че сме 'ние'  по един завèрен начин, идва и убеждението, че ще трае 'докато смъртта ни раздели'.

Ние много бързо подписахме, но нищо не се промени между нас, нито се засили, нито се намали.
Промяна нямаше абсолютно никаква, дори и името си запазих, както и той неговото.  Laughing
Бяхме само двамата при подписването, беше нашият ден,
но и да не бяхме подписали би ми било все тая,
това което е между нас не би се повлияло от подпис, рокля, сватба.
Бяхме си абсолютно завършени и преди брака, все ми беше едно, как ме наричат другите, приятелката му, годеницата му, жена му, важното е това което е между нас.

Общи условия

Активация на акаунт