Ню Йорк или Горно Нанадолнище?

  • 8 367
  • 153
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 17 546
Всъщност, като пътувам в дълбоко провинциални дестинации, ми прави впечатление, че тамошните шофьори са такива безподобни джигити, че не се учудвам как се трепят с 80 с ладите си на третокласни пътища в първото дърво. Такива фрапиращи задминавания и неспазване на правила видях в Гоце Делчевско преди няколко месеца, че ми настръхнаха косите... Може и да си права в този смисъл.

# 121
  • София
  • Мнения: 30 211
аз пък преди месеци бях изумена от шофьорите във В.Търново. За тях мигачът е просто екстра, която не е необходима. Както си карат направо и свиват в първата пряка без мигач или директно паркират Confused Този отзад да му мисли  Simple Smile Ама то май вече навсякъде  е така  Rolling Eyes

# 122
  • Мнения: 9
София, Варна, Бургас, Пловдив...темата е в тези очертания. Някъде за фон се появява и нещо свежо, но толкова, нищо важно.
    Това е съвременният Българин. Wink

    И винаги, но абсолютно винаги по-големи аристрократи от родените в Голеееемите Градове няма, и по-големи селяндури от "дълбоките" провинциалисти няма.../от където искате започнете/. Simple Smile

# 123
  • Мнения: 17 546
Няма такова нещо, inna-bubulina  Naughty никой тук не прави такива генерални обобщения като твоите! Влязох в Lidl в Гоце Делчев, хората любезни! По-любезни и усмихнати от софийския, дори човека в магазинчето в с.Огняново беше мил и любезен, усмихнат, нищо че си купих само минерална вода и вестник. И аз бях такава. В момента обаче говорим за шофьорите! По тамошните шосета ние се пазим от тях! И всички, ходили там преди нас, ни предупреждават точно за това "Пази се, че тукашните шофьори са опасни! Не спазват никакви правила, карат като луди, никакви мигачи, никакви знаци, предимство, нищо не се спазва!". Така че, ако обичаш, без сарказъм и обобщения, към които съм забелязала и друг път, че си склонна.

# 124
  • Мнения: 9
Извинявам се.

# 125
  • София
  • Мнения: 30 211
София, Варна, Бургас, Пловдив...темата е в тези очертания. Някъде за фон се появява и нещо свежо, но толкова, нищо важно.
    Това е съвременният Българин. Wink

    И винаги, но абсолютно винаги по-големи аристрократи от родените в Голеееемите Градове няма, и по-големи селяндури от "дълбоките" провинциалисти няма.../от където искате започнете/. Simple Smile


защо така мислиш, аз пък съм на друго мнение  Thinking Всичко зависи от човека. За мен лично селянията не е местоживеене, а начин на живот. В този ред на мисли какво ми пречи да съм такава в Сф, Ню Йорк и Горно Нанадолнище?  Thinking
И е факт, че в малките нас.места хората са по-топли, по-отзивчиви, по-човечни. В големия град всеки тича по задачи и дори не забелязва хората около себе си  Rolling Eyes

# 126
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
София, Варна, Бургас, Пловдив...темата е в тези очертания. Някъде за фон се появява и нещо свежо, но толкова, нищо важно.
    Това е съвременният Българин. Wink

    И винаги, но абсолютно винаги по-големи аристрократи от родените в Голеееемите Градове няма, и по-големи селяндури от "дълбоките" провинциалисти няма.../от където искате започнете/. Simple Smile

Май единстввено ти повеждаш темата в такава посока. До сега не видях някой друг да има нещо подобно предвид.

# 127
  • Мнения: 9
Извинявам се. Не искам да подвеждам темата.
За трети път - Извинявам се.

# 128
  • София
  • Мнения: 30 211
м/у другото аз съм привърженик на т.нар. "селски туризъм" и завиждам на спокойствието на хората там (поне където съм ходила).

# 129
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не мога да живея в голям град - мъчи ме липсата на пространство и излишъкът от хора.
Много обичам Пловдив, но само денем, когато съм на работа. Спокойните вечери, тихите нощи и прохладните утрини си ги искам на километри от него - на моята си тераса, на язовира до нас или в някое от кафенетата около парковете Heart Eyes

# 130
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 565
Абсолютно съм -ЗА големият град. Не обичам селото.

# 131
  • Мнения: 24 467
Не голям град /той ми е на втора позиция/, мегаполис- абсурд /последна/, село- на предпоследно място, предпочитам по- малък град, с по- малко навалица, повече въздух, спокойствие и гледка от балкона. Не ща да имам блок на метри от моето жилище. Не ща натоварен трафик. Искам децата ми да карат спокойно колелета и да ритат мач.
Стига да работим спокойно.
Училищата у нас се убедих, че са едни и същи и децата учат основно това, което им преподаваме у нас. Средните такива- с превоз, не е нужно да учат в 2-3 града, за да получат добро образование.  Медицинска помощ- ползваме където щем, бездруго България е миниатюрна държавица.

# 132
  • Мнения: 2 058
Явно всеки живее в различна Варна.  Laughing Варна е скъп град и с 500 лв хич не знам как става, не че вярвам това да е масовата заплата. Все пак и аз сред хора живея и работя. Може да е масова за продавачките в моловете и подобни.

напротив- такива са заплатите масово за хора с езици, професии и т.н. Моя съученичка работи в немска фирма (с 2 езика е) и взема 650лв. Приятелката ми е в UKB с 730лв заплата, другата ми приятелка е в ЕОН с 700лв заплата. Добри заплати се вземат на Летището, РВД, Пристанище (което сега ще дават на концесия) и преди години в адм. на БМФ. Частните фирми масово са "закотвили" заплатите на 700- макс. 800лв. и не мърдат. За заплати от сорта на 1300-1500-2000лв не са и чували (говоря за средно управленско ниво).
Само ще ти дам за пример: фирма с м/ународна дейност в клона си във Варна дава 550лв заплата, за същата работа в Сф вземат 1340лв. Дали няма разлика  Thinking

Това е вярно за Варна.  Дори моите приятели и познати работят за под 500 лв. При това, усилена работа нон-стоп по 9 - 10 часа на ден. Обяви има само за търговски представители, готвачи, сервитьори, за елтехници на хотел - дават 300лв. заплата. Техниците в ЕОН, телекомуникациите, кабелни телевизии и др. получават по 500лв. А работят в дъжд, сняг, в жегата навън, по покриви, стълби. 
Сега по темата - предпочитам удобствата на големия град и 2 пъти годишно почивка в тихо зелено градче като Копривщица или с.Момчиловци.


# 133
  • Мнения: 2 510
В планинско село, но с удобства и близост до голям град.

# 134
  • Мнения: 135
На село....дори ако може реката да минава през двора ми, още по добре!!!! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт