Сушени чушки пълнени с боб...как?

  • 4 230
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми 10-15бр, чушки, но понеже ги правя превъзходни  Flutter и все не ни стигат, тази година си взех 20 броя да напълня!

# 16
  • Мнения: 2 142
Аз пълня, такива чушки не само за бъдни вечер, ние много ги харесваме и когато нямам сухи чушки пулня или замразени сурови, или замразени печени, направо си облизваме пръстите! всеки път правя по 10-15чушки.

# 17
  • Мнения: 5 228
Мерси! Шани, май ще пробвам твоята рецепта - ако не станат превъзходни,  идвам във вас да ти изям двайсетте чушки  eat

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...идвам във вас да ти изям двайсетте чушки  eat

Става  Peace. Пък и Стелла ще си донесе нейните, та все ще ни стигнат  Laughing

# 19
  • Мнения: 264
момичета, имам питане: някоя от вас правила ли е пълнени сушени чушки с леща?  Thinking Laughing аз похапнах на гости миналата година и си умрях от вкуснотия ;о) пъки аз съм голям любител на лещата и предпочитам да сготвя чушките с нея , отколкото с боб..ама не мога да намеря рецепти Thinking помощ!  Laughing

# 20
  • Мнения: 6 472
Абе и аз съм ги яла тия чушки с леща, ама незнам точно как се правят. Пробвах се веднъж, но май много преварих лещата и не се получи точно желаният резултат.

Иначе от 2 години насам правя чушките пълнени с боб и картофи. Сварявам боба и го запържвам с 1 глава ситно нарязан лук (народа нагоре вече е описал технологията). Отделно сварявам картофи. Омешвам двете неща и хубаво ги намчквам с вилица. Пълня чушките, поливам с мазнинка и пека. Най- вкусно става ако чушките са от сухите (разбира се предварително попарени), но доста добре се получава и с пресни от фризера.

# 21
  • Мнения: 5 228
Ето тук има рецепта за чушки с леща, но не съм я пробвала:
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=1989

# 22
  • Мнения: 264
10x за линка, обаче рецептата е за обикновенни чушки, а аз търся със сушени ;о( ама ако не намеря до петък, ще си остана на леща по индийски  Sunglasses Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 847
Звучи много вкусно - тази година съм решила да се представя по-достойно в гозбите, а чушки с боб ми звучи постижимо!
А откъде в София да потърсим сушени чушки?

Мишел, а с печени, но белени чушки дали ще стане? (имам такива стерилизирани)

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
queenmabb - по всички пазарища има. Има от началото на декември.
Малко са солени цените - 3.50лв. за 10-15 бр.

Аз си купих 20бр. за 4.00лв., но са хем сухи чушките, хем имат месесто Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 847
queenmabb - по всички пазарища има. Има от началото на декември.
Малко са солени цените - 3.50лв. за 10-15 бр.

Аз си купих 20бр. за 4.00лв., но са хем сухи чушките, хем имат месесто Wink
Чудесно, Шани, ще потърся! Благодаря!

# 26
  • Мнения: 5 228
В Била (Хаджи Димитър) има хубави сушени чушки - 20 за 4 лв.

# 27
  • Мнения: 2 655
Поствам ти тази рецепта супер е.


Ако имаш време пробвай!

ЧУШКИ С БОБ
на  TANETO

Необходими продукти:
1.   1 1/2 ч.ч. боб;
2.   4-5 глави лук;
3.   1 с. л. брашно;
4.   1 ч. л. червен пипер;
5.   1 с. л. стрит джоджен;
6.   1 с.л. нарязан магданоз;
7.   1 ч. л. чубрица;
8.   1 к. л. млян черен пипер;
      9. сол на вкус.


Начин на приготвяне:

Сварява се една супена купичка боб с много вода и на тих огън и без никакви подправки /обикновено боба го накисвам от предната вечер в студена вода и при варенето на сутринта изхвърлям първата вода като заври. Това е свързано с избягването на "неприятния стомашен дискомфорт", който по принцип причинява боба/
След като се свари се отцежда от водата. 4-5 глави лук /това е поне два пъти повече отколкото за едно обичайно готвене, но мисля че е една от тънкостите на рецептата/. Та тези 4-5 глави лук се нарязват и се пържат в олио. Когато лукът стане златист, се добавя 1 супена лъжица брашно и се пържи също до златисто.Слага се една чаена лъжичка червен пипер, обърква се и се добавя сварения боб. Отстранява се от котлона. Прибавя подправките и сол на вкус.
Сухите чушки предварително са почистени от семето и престояли в хладка вода, за да се отпуснат. Всяка чушка се пълни с бобената смес, но не се препълва. Краищата се превиват навътре и се потапят в брашно. Чушките се подреждат в тава, като краищата леко се задигат нагоре. Заливат се сняколко супени лъжици олио, 1 чаена чаша вода и 1 кафейна лъжичка сол, разтворена във водата. Пекат се в умерена фурна, докато останат на мазнина. Изваждат се от тавата като изстинат.
Аз лично по-често използвам печен пипер, вместо сушен. Според мен стават по-вкусни, само малко по-трудно е пълненето, защото по-лесно се разкъсва. В този случай като ги напълня само леко ги запичам с малко вода


Последна редакция: пт, 23 дек 2005, 12:51 от Пела

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми точно така си е рецептичката, Пела. Аз слагам и домати в запръжката обаче...
Но никога не "запечатвам' с брашно чушките, нито навивам краища.
Редя в една тава с отвора към стената, а тънкия край на чушката е в средата. Ве нещо като "цвете" става Wink

# 29
  • Мнения: 1 399
Ми точно така си е рецептичката, Пела...
Абе Шани, я кажи боба последно с подправки или без подправки го вариш newsm78
Защото рецептата на Пела е точно тази, която и аз ползвам.
Дори що ми се струва, че този постинг е мой Simple Smile По печените чушки, които лесно се разкъсват си го познах Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт