Дългосрочно кърмене без нощно хранене - възможно ли е?

  • 4 169
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 486
Моля, и аз с първото хлапе бях с хиперлактация Wink

# 46
  • Мнения: 438
Да споделя и аз какво направих. Бебчо почна да пропуска храненето в 11,30 -12 и сега от 8,30 се буди чак към 3-4 ч. Но аз изцеждам цялата гърда в 11,30 и след това лягам. Редувам гърдите и така не ми се препълва до следващото хранене. Е, понеже нощно време паузите са през 8 ч. на гърда се събира малко повече мляко, а през деня паузите на гърда са по 6 ч. и се налага някой път да додавам, но така си изградих засега режим и поне не се притеснявам от препълвания и мастити.

# 47
  • Мнения: 9 144
Сега си погледнах записките, оказа се че моята хубавица сама се е отказала от нощното хранене точно на 1 годинка. Дотогава въобще не пропускаше нощно кърмене.

# 48
  • Мнения: 12
Хм, интересно  newsm78
Ще следя темата, че ми стана любопитно!

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 31
здравейте .Големият го кърмих до 2год и половина,и не е пропускал никога ,по цяла нощ висеше.Сега малката ми не се буди и спи по цели нощи,като не мисля ,че това по някакъв начин е повлияло на количеството кърмата. Peace

# 50
  • Мнения: 8 952
При нас се оказа НЕвъзможно. Нощните хранения отпаднаха от самосебе си след изникването на последния зъб - кътник на възраст 2 години и 10 месеца. Дотогава каквито и мерки да бях предприемала се оказваха неефективни.

Успех все пак!

Общи условия

Активация на акаунт