going back to school или какво обядват децата в училище

  • 2 744
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 481
Кейси аз  имам една много лесна рецепта за фингарите и детето много ги обича. Нарязвам пилешко месо на малки парченца и ги овалвам в кисело мляко и след това в сheerios (може и други) или трохи от хляб. След това пека. Стават много вкусни, но е добре да се ядат веднага. 

Аз правя по принцип същото и с парчета риба,някои зеленчуци,но ако останат ,на другия ден никой не ги поглежда.
Иначе са бързи и моето дете също си обича.

# 16
  • Мнения: 653
Chrisimommy, видях 4е в нет_а е пълно с идеи за healthy school lunch
при нас няма този проблем, имаме стол

# 17
  • Мнения: 7 837
Не е въпрос само за разсейването, при по-малките  (4 до 7г. ) съм забелязала, че едно от децата на масата да спре да се храни и да реши да изхвърли обяда си, веднага бива последвано поне от още 2 -3.  Виждала съм (и то не рядко!)  деца да изхвърлят абсолютно целия си обяд! Хайде, за купения от стола разбирам (в нашите столове храната е много лоша), но се изхвърля и домашно приготвен обяд (според моите разбирания съвсем приличен като качество и разнообразие).
Затова препоръчвам посещаването на столовата. На мен ми беше много полезно, защото е важно децата ми да не остават гладни, не само с какво се хранят.


Нас не ни допускат до столовата, затова пък, не им позволяват да си изхвърлят храна, ако си я носи от вкъщи, си връща остатъците в кутията. Аз така следя, какво и по колко се яде.

Криси, мерси, но моите двамата не са фенове на фингъри и нагети, поне засега. Иначе, да, знам че не стават за ядене, ако не са топли, особено полуфабрикатните.

# 18
  • Мнения: 994
При нас голяма демокрация - навсякъде в училището ти е разрешен достъп (дори и по време на час можеш да провериш как работи преподавателя!).
На теория в столовата също ги наблюдават да не си хвърлят обяда (има специален персонал), но те не могат да накарат децата да се хранят. Така че на практика се разхищават огромни количества храна.
Извинявам се за отплесването. Темата беше за здравословния обяд (по мое мнение то и това е разтегливо понятие Simple Smile ).

# 19
  • Мнения: 2 093
КТВ всичко по темата е от полза. Признавам си че не знам дали мога да минавам на обяд, но и аз сигурно ще се ориентирам по остатъците в чантата. Вчера инструктирах детето да вьрне една метална лъжичка и да хвърли пластмасовата и познайте коя открих в чантата  Party

# 20
  • Мнения: 9 903
о, сигурно се сещаш, че трябва да имаш резервни лъжици, вилици, кутийки...това, на което случайно съм била свидетел, е сядане върху лънчбокса, бой с раницата, където е обяда, сваляне от висок перваз с помощта на футболна топка, пробиване на бутилката с вода, за да стане воден пистолет...добре , че учителките поне съхраняват, каквото намерят.
иначе големият ми син често връща храна, която си дояжда после вкъщи.

# 21
  • Мнения: 2 093
о, сигурно се сещаш, че трябва да имаш резервни лъжици, вилици, кутийки...това, на което случайно съм била свидетел, е сядане върху лънчбокса, бой с раницата, където е обяда, сваляне от висок перваз с помощта на футболна топка, пробиване на бутилката с вода, за да стане воден пистолет...добре , че учителките поне съхраняват, каквото намерят.
иначе големият ми син често връща храна, която си дояжда после вкъщи.

забравих да спомена че той вчера седнал на кофичка с кисело мляко.   

# 22
  • Мнения: 994
В началото правилото за моите беше всичко да връщат. Така бях сигурна, че и храна няма да изхвърлят. А и за тях беше по-лесно - по-малко имат да помнят  Grinning. Но си е до дете.
Сега, например в прогимназията, най-голямото иска възможно най-компактен вид на обяда си, защото в чантата и без друго няма място.

# 23
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз мога да споделя какво приготвят при нас в стола. Аз съм много доволна от разнообразието въпреки че недоволни деца винаги ще има вкл. и моето. Днес зеленчукова лазаня. Често имат картофени кюфтета, ориз, такос или палачинки, риба и пилешки бутчета също. Освен това имат и винаги зеленчуци и твърд хляб и масло ако не се хареса нищо друго.

Много се възхищавам на всички мами, които намират време сили и фантазия да приготвят най различни неща за обяд на децата  bouquet.

# 24
  • Мнения: 35
Успех с креативните идеи... моите, ако е обяд от къщи, ядат точно две-три неща и това е ooooh!
И много се влияят от другите деца, има "популярни" храни и не толкова, за голямо раздразнение на майките. Абе, ще видите!

# 25
  • Мнения: 6 713
Тези кутийки, които  в началото бяха пуснати - laptop lunches, пазят ли добре храната от разместване, не се ли разтича ако храната е по-течна? newsm78 Много интересни идеи видях. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 298
Страхотни идеи видях.
За съжаление, неприложими тук в Холандия.
Ако изпратя детето ми с топла храна, а дори сандвич с нещо зелено,
сигурно ще я гледат смаяно. Тук се ядат филии, намазани с масло и някакъв колбас,
кашкавал,пастет. За предиобедна закуска слагам плодове, предимно.

Столове няма.

# 27
  • Мнения: 7 837
Тези кутийки, които  в началото бяха пуснати - laptop lunches, пазят ли добре храната от разместване, не се ли разтича ако храната е по-течна? newsm78 Много интересни идеи видях. Simple Smile

За супи не става. Иначе, вътре кутийките са с капаци и вършат работа при паста, ориз или готвено без сос.
Вече втора година я ползваме, няма оплаквания от негова страна.

# 28
  • Мнения: 994
Според моите деца тук не само гледат смаяно на нетрадиционен за местните обяд, ами направо се и подиграват (особено в по-горните класове). Приятелки, неамериканки са ми споделяли същите наблюдения и от техните деца (на французойчето са смяли и са си запушвали театрално носа, защото е ядало омлет, на азиатчета пък за типични азиатски ястия). Моите някак си оцеляват - сами се оправят, засега не съм се намесвала. Продължават да си носят от вкъщи това, което им харесва и не се впечатляват от злобни коментари.

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
А и тук другите носят само сандвичи и моята я бъзикат за обяда. То затова и веднъж, дваж седмично правя сандвич, да е като другите. Синът ходеше на стол и нямаше този проблем, но тя не иска. И синът казваше в началото, че странно го гледали съучениците му с тази храна, но вече 2 години от как поиска аз да му правя обяда, свикнали са. Дори започнали да питат какво похапва и да искат да опитват, но все пак са по-големи деца Laughing Веднъж му предложих, иска ли само сандвичи да му слагам, като на приятелите му, той категорично отказа Wink И при моята щерка има едно индийче и то като нея има проблеми с коментарите по повод храната си. Говорила съм с директорката, уж се опитва жената да промени нещо, но не става или става прекалено бавно  Thinking Сподели ми, че някои деца си носели за обяд сандвич с шоколад и чипс  ooooh! Родителите се оправдавали, че само това ядели. Имат стикери за здравословен обяд и непрекъснато им обясняват кое е здравословно, та донякъде това ми помага, защото малката много иска да й дават такива стикери  Grinning
Ситуацията много ми напомня филма My big fat greek wedding, където на гърчето се подиграваха, че яде мусака и то мечтаеше за сандвичи, за да е като другите момичета в класа  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт