Нова ШВЕДСКА тема

  • 51 511
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 39
Teresa Тука става като тропиците, кратки и проливни дъждове които се редуват с ясно време.

# 16
  • Мнения: 2 786
Тук са кратки проливни, дълги умерени, кратки проливни, дълги умерени ... в поредица. Макар че точно преди слънцето да се скрие под хоризонта, се показа иззад облаците за минута-две Crazy Лудо време  Crazy

# 17
  • Мнения: 314
Добро съботно утро : )  Дори слънцето се показа, но есента си е тук де.. Снощи за първи път си пуснахме отоплението вечерта.
Гледах малко "Столичани.." в последно време, и днес пак със сутрешното кафе. Става за гледане според мен.. актьорската игра като цяло не е много впечатлителна, като се изключи Стоянка, разбира се, и други малки изключения. Често репликите в български филми са толкова неестествени, че никой актьор не може да ги изиграе добре, но в столичани не е това проблема.
Приятен уикенд ви желая : )

# 18
  • Мнения: 4
Момичета, предварително се извинявам, че се намесвам в темата ви.
От няколко седмици съм в Стокхолм и искам да си купя надуваемо легло за гости. Ходих до ИКЕА, но там ме гледаха много странно, когато им обесних какво искам. Предложиха ми сгъваемо легло, дървена скара и дюшек, за около 600 крони. Престоят ми тук ще е около година и не искам да давам толкова пари, за нещо което като дойде време да си тръгвам няма да мога да взема със себе си.
Имате ли някакви предложения? Благодаря предварително.  Grinning

# 19
  • Мнения: 314
Seraphina в ИКЕА не мисля че имат такива легла, но ето виж тук, даже имат намаление тази седмица: http://www.jysk.se/165/388/420/4734400/a/catalog Освен в jysk подобни легла могат да се намерят на места като JULA, BILTEMA, rusta и подобни.

Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 11:50 от alesiun

# 20
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Привет  Simple Smile,

Але аз освен да пожелая приятна седмица след като почти края на уикенда   bouquet.
Вчера бяхме на панаир или така наречения маркнад тук..имаше всичко захарен памук, ядки, бонбони, въртележки и безброй сергийки..веселба беше като цяло, само на мен ми дойдоха в повече тълпите хора..
На тема есен ми прави впечатление колко са красиви Калините тук и небето..ей това небе направо е като приказка - форми, цветове, фантазии...стига да не вали разбира се..

# 21
  • Мнения: 4
alesiun, благодаря!   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 786
Какво става в Гьотеборг? Казаха тук за арестувани терористи, подготвящи бомби?  Shocked Thinking

# 23
  • На остров
  • Мнения: 13 498
 Serafima сетих за легло може да погледнеш и в Blocket.se понякога се намират доста изгодни неща а и надуваемо за една година ще се измъчиш.

Тери не съм слушала новини много много тези дни само тази сутрин набързо чух за вашите избори за увеличения брой партийни членове и за няколко арестувани в Гьотеборг заподозрени в подготвянето на терористичен атентат.

Днес ми е много, много уморено и нищо не ми се прави...

# 24
  • Мнения: 4
Serafima сетих за легло може да погледнеш и в Blocket.se понякога се намират доста изгодни неща а и надуваемо за една година ще се измъчиш.

ima, благодаря ти! Леглото не е за мен. Само за гости е , които ще остават за по няколко дни. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 786
Grisevær както му казват тук. Такъв дъжд ни валя на път за училището да гласуваме  Wear Umbrella  Нямаше опашки, имаше много хора, голямо движение, но без опашки и чакане - всичко ставаше бързо и експедитивно  newsm10 Да видим предварителните резултати тази вечер  Sunglasses Аз до последно не бях решила за кого, но пуснах глас за едната от двете партии, към които клоня Simple Smile

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Здравейте, момичета.
От няколко дни, чета и препрочитам вашите теми, даже ви чувствам близки вече Grinning
Пиша в темата, тъй като моят съпруг от една седмица е в Швеция, не ме питайте как се казва градчето в което работи, че и той самия май трудно го произнася. Това което знам е, че се намира на юг, на 300км от Стокхолм с влак.
Надявам се ако има някакви проблеми, да не ви е неприятно, да  поискам съвет.
Сега е за месец и половина там, ще ремонтират къща, а напролет, най вероятно ще са за по дълго.
От всички споделено от вас, радости и неволи, клонях от твърдо, да искам да се установим в Швеция, до не, абсурд, как ще се изнеса там с 4 деца и без грам познания по шведски. Засега реших да си седя на сигурно в  Бургас, ако евентуално предложат постоянен договор на съпруга ми, тогава ще мисля за месете при вас.
Не съм човек, който може да живее на помощи, обичам да работя и да се развивам, затова ще предприема тази крачка, само ако съм сигурна, че ще имам финанси поне за година, в която да науча езика, а след това и да работя.
По образование съм агроном, но нямам стаж, че вместо него се отдадох на майчинството, но като хоби го практикувам и много обичам да се занимавам с това. Не знам  в Швеция, дали тази професия се тачи, но ако е така, ще ми е много приятно да практикувам!
Сега смятам да започна да уча Шведски, дори да не се изнесем там, няма да ми е излишно, а и ми се стори много интересен език, с много странно произношение, което е предизвикателство за мен.
Ако някой има идея какъв самоучител мога да си взема, ще съм много благодарна. Проверих за курсове по Шведски в Бургас, но не се учудих, че всичко е концентрирано в София. Явно няма много желаещи да изучават този език, но ще намеря начин.
На всички желая, повече хубави и слънчеви дни и много, много успехи, на дечицата здраве и щастливо детство!

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 15:10 от Mira 1919

# 27
  • Мнения: 2 786
Мира, здравей. За ученето на шведски, има речници, самоучители с дискове, и т.н. на площад "Славейков" в София. Тези, които аз съм разглеждала, са на издателство "Грамма".

http://www.gramma-bg.com/index.php?l=50&id=32

http://www.gramma-bg.com/index.php?l=50&id=33

Ако те интересува, можеш да разпиташ в бургаските книжарници или да се свържеш директно с издателството и да си ги поръчаш от там.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Teresa of the Faint Smile, много благодаря Hug. Поръчах си всичко което имаха,много са мили и веднага приеха поръчката. Смятам да се захващам с учене, давам малката на ясла, а аз ще залягам над учебниците!
Говорих и с езикова школа, там курса ще ми струва 340лв, но засега ще се огранича с учебниците, ако стане обаче тръгването ни сигурно, ще започна и него. Била съм в Англия без да знам дума на английски,  какъв майтап бях,е на втория месец го проговорих,ама до тогава ooooh!, затова искам поне  малко да съм подготвена!
Поздрави от Бургас, тук жегите са ужасни, все едно е юли месец, но се радваме, че после зимата е дълга!

# 29
  • Мнения: 8
Добро утро от мен,



Я да попитам някой бере ли гъби и ако да какви? А после консумирате ли ги? Ние сме брали само така популярните кантарела и сме ги хапвали. Имам приятелка литовка много запалена гъбарка редовно берат и консумират, но в литва било едва ли не задължителен предмет в училище да познават гъбите...аз познавам тези от пазара  Sunglasses..

Кантарел е латинското име на нашенския пачи крак. Няман двойници и поне за мен са най-вкусните гъбки. Ние си правим сметанови сосчета с тях почти към всяко месно ядене /сега в сезона на кантарелите. Да допълня, че има няколко вида кантарел и всички те са много вкусни. При нас на север има един вид, който е по-различен от жълтия пачи крак,  наричат го тратткантарел и е много много вкусен. Може да се суши да разлика от обикновенния (жълтия).

Общи условия

Активация на акаунт