Нова ШВЕДСКА тема

  • 51 526
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 495
Коментирането не е убеждаване!Показах  от къде са материалите и това е.На мен ми е достатъчно ставащото в БГ.

# 736
  • На остров
  • Мнения: 13 498
elbosi,  чудесно както сама казваш имаш си достатачно от ставащото в БГ Peace.

 
 

# 737
  • Мнения: 314
Колкото и да не вярваме,за да има такова предложение,значи наистина съществуват такива отношения.
Аз вярвам абсолютно че съществуват такива отношения, колкото тук, толкова и в България или в други европейски държави, навярно единични случаи..
Ако двама възрастни по взаимно съгласие правят секс аз не виждам нищо нередно в това, защо трябва държавата да се меси? Проблемът е разбира се ако се създаде поколение при инсест.
Исторически предполагам че инсест е бил малко по-разпространен в рядко населените северни райони, но бракове между братовчеди май не са били изключение из цяла Европа.

Последна редакция: ср, 29 май 2013, 18:19 от alesiun

# 738
  • Мнения: 2
Здравейте! Ще бъда студентка от есента в Швеция и имам един въпроса, на който се надявам да намеря отговор. Имам банкова сметка в лева и се чудя дали ще мога да си използвам картата към нея (Visa electron) там или трябва да си открия сметка в евро? Моля за съвет Simple Smile

# 739
  • На остров
  • Мнения: 13 498
linkcheto да ще можеш аз съм пазарувала с най обикновена дебитна карта тук и в цяла Европа.
Честито студентство  bouquet! Надявам се да си доволна от избора и да ти хареса в Швеция!

# 740
  • Мнения: 2
Много благодаря за бързия отговор. А някой сайт за квартири да ми препоръчате? Търся си стая в Малмьо до 3500 крони. Търся предимно в Blocket.se, но за сега нищо :/

# 741
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Нямам идея за квартири в Малмьо, но по принцип с големите градове е много трудно, за такава цена едва ли ще намериш много неща. Успех   bouquet!

# 742
  • Мнения: X
Здравейте! Ще бъда студентка от есента в Швеция и имам един въпроса, на който се надявам да намеря отговор. Имам банкова сметка в лева и се чудя дали ще мога да си използвам картата към нея (Visa electron) там или трябва да си открия сметка в евро? Моля за съвет Simple Smile

честито и успешно следване
на този въпрос единствено банката, издала картата,
може да даде правилен отговор
като не забравяй и да попиташ какви такси ще ти вземат

после, тук задължително трябва да имаш сметка за контакт с
тукашните институции, както и за плащане на сметки
и за получаване на ев. стипендия

относно квартирата ето малко линкове
линкът нещо не излиза
гугълни по studentbostäder malmö за да видиш
къде да търсиш
има възможности

успех в търсенето

Последна редакция: пт, 07 юни 2013, 12:19 от Анонимен

# 743
  • Мнения: X
само да допълня, че тук банките не взимат такса
превод в рамките на ЕС
в БГ някои взимат, други не
моята напр не взима

но всички взимат такси при теглене в чужбина

# 744
# 745
  • Мнения: 187
Здравейте момичета,

тук съм за малко и намерих в супера rattika. Това пащърнак ли е? Сварих го и сега се чудя какво да го правя и дали е пащърнак.

Мерси за отговорите

# 746
  • Мнения: 314
не е пащърнак  ( пащърнак  е palsternacka ). От рода на ряпата е.

# 747
  • Мнения: 187
Здравейте момичета,

имам още един въпрос. Тук има ли изобщо неваксинирани деца? Обсъжда ли се  тази тема?

Благодаря за отговорите

# 748
  • Мнения: 314
Ваксинирането не е задължително, а препоръчително, предполагам че има неваксинирани деца. Да се обсъжда много не съм чула, всеки прави както смята за добре. Някоя и друга тема по форумите има. Последно се дискутираше много покрай ваксината за свинския грип.

# 749
  • Мнения: 187
Всеки ден с въпрос,

лебедите и патиците сега къде бихме могли да ги видиме? Видяхме няколко патици до един мост при Кунгстрегорден, но бяха само две. А лебеди нямаше.

Alesiun Благодаря за отговорите

Общи условия

Активация на акаунт