Есен вече наближава, февруарче в корема шава! - Тема 6

  • 29 796
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 208
*starlet*, подкрепям мнението ти. Аз като ходих за НТ си мислех, че ще ми правят ФМ, а то си беше само УЗ, на което се видя НТ и носните костици. Само се ядосвам на себе си защо послушах док да отида на кръвните изследвания, т.е. за БХС. Дадох 40 лв, за нещо което бях убедена, че ще е с перфектни резултати, а те наистина са повече от перфектни (само за даун рискът е 1:19 000, за другите да не говоря).
Сега се чудя и за тази късна ФМ. Първо до колко наистина може да се види нещо и второ дали там където ще отида диагностикът е наистина добър. Не ми се кандилка до София, въпреки че има къде да отида и с много хора искам да се видя. Но 6 часа клатушкане в автобус, 60 лв за път и още кой знае колко за ФМ. Знам, че здравето е безценно, но се чудя дали наистина има смисъл

В предната тема нямахме лоши новини, сега само положителни ще валят.

luni4ka_77, не знам до колко вредни могат да бъдат, но знам, че е голяма занимавка. Чистене на аквариум, смяна на вода. Пък и рибките не са от най-издръжливите от към дължина на живота. Много са красиви, но съм от хората, които не могат да приемат животно в аквариум за домашен любимец. Не за друго, а защото не може да ти се радва, да ти реагира, едва ли не да ти проговори както едно куче или коте. Все пак всичко си има плюсове и минуси и всеки си има предпочитания. Само не вземайте акулки, че много се мятат и подскачат. Да не ви стреснат някой път.

# 61
  • София
  • Мнения: 52
*starlet* Ох,ето какво ми обясни док-гледал бил изследванията ми и бил много доволен от резултата от ФМ,ама хич не могъл да се примири с високия риск на БХС и ме пита дали не искам да вляза в болница за амниоцентеза и аз си глътнах езика направо!После отказах,защото ме е страх от аборт.Аз това дете го опазих при два кръвоизлива,та сега да стане беля от някаква си игла-НЕ!И тогава той ми каза,че веднага,ама веднага трябва да намеря не знам си кои лекари ,като единият щял да види сърцето на бебето(заради антидепресанта ми да не е станало увреждане),а другият-на нова сметка костиците на нослето и гънката за Даун,щото(ето го ш*бания омагьосан кръг!!!) БХС е лооош....Ето това е !Друго не знам!Сега проверих цените на изследванията ,които ми предстоят и '70 лв ФМ.70 лв,фетална ехокардиография и 30 лв нов БХС.Нито в моя,нито в рода на мъжа ми има хора с вродени аномалии!
родители,баби,братя-всички са здрави хора.Имаме един диализно болен(тате)и двама с високо кръвно,ама с Даун и др.такива не,слава Богу!Главата ме боли ужасно.Нямам сили да стана от леглото.Сринах се за часове .Дарето стои плътно до мен и като каже "мамичко"и избухвам пак в рев.То се шашна детето,ама не мога да се спра.Пита какво става,аз и обяснявам,че нещо съм се натъжила и съм се поизнервила от горещините.Глупости!!!!Баща и гледа като гръмнат и той и цяла вечер седи клекнал пред дивана ,на който лежа и не знае какво да каже.Това е жив тормоз!Ако го правят за пари тези лекари-грях им на душата...

# 62
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Момичета УЖАСНО СЪМ УПЛАШЕНА  Crying or Very sad
днес бахме на ранене скрининг и на единияблизнак риска за синдром на Даун е доста повишен ... Shocked ще ми правят сега хорионбиопсия (проба от плацентата) ... Не знам какво да мисля ... строшно много се надявам скрининга да е неточен и биопсията да покаже че проблам няма и бебча да си израсте гънката и да влезне в нармите ....

Има ли случаи в които скрининга да е грешен ... и след биопсия да се окаже че всичко е ОК ?? така ми се исак до се успокоя ...  Confused

Срещали ли сте тема във форума специално за риск от синдрома на Даун? да прочета малко от там....

МОЛЯ се НА ГОСПОД този КОШМАР да ПРЕМИНЕ и БЕБЕТАТА да СА ЗДРАВИ и без НИКАКВИ РИСКОВЕ  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

P.S. извинявайте че повтарям поста си от темата за близнаците, но реших и там да попитам, защото много ме е страх ... и търся отговор

# 63
  • София
  • Мнения: 52
medimed Оохх и ти ли бе,миличка...Побъркаха ни с тези изследвания...Какъв скрининг-БХС ли или ФМ?Как го установиха кажи-кръв ли ти взеха или на 4Д видеозон?Аман от глупости и от напрежение!!!!Аз ЛИЧНО имам колежка,която беше с добра ФМ,лош БХС,ДОБРА АМНИОЦЕНТЕЗА и накрая-ЗДРАВО БЕБЕ ВАЛЕРИ!!!

# 64
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
medimed, колко ти е голям рискът? Ох, омръзна ми, момичета, сигурна съм, че ви правят на луди.
Любче, medimed, защо вместо да хвърлите още една торба пари, сноп бели косми и милион похабени нерви, не се консултирате с доц. Кременски(или професор беше) в МД-София. До колкото знам бихте могли и онлайн да му зададете въпрос. Той би могъл да отговори наистина точно на това дали ви е голям рискът или не. До колкот знам е човек, отдаден на професията си. Любче, преди първото БХС не мерихте ли нухалната транслуценция?!?! И кавкво общо има БХС със сърцето, че те кара да  правищ и фетална ехокардиография? Както ти каза, си голямо момиче, помисли колко е логично всичко това и дали си заслужава да се връзваш! Потърси второ мнение ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за резултата от БХС, като наистина най-добре това да е Кременски и съм сигурна, че ще отпаднат всякакви притеснения. Запомни ми думата, този лекар си играе с теб! Убедена съм и се надявам съвсем скоро да се успокоиш и да погледнеш трезво на нещата.
medimed, дай повече инфо за това колко ти е голям рискът! Беж и ти при Кременски! Това е човекът, това е неговата специалност.

# 65
  • Мнения: 14
she_moto  Аз не бих могла да изтърпя да незнам докрай, след като знам, че мога да разбера Simple Smile Simple Smile И ми е много хубаво, че знам вече, че ще е момиче, защото можеше да си мисля до последно че ще е момче и да си фантазирам и после да излезне съвсем различно, а сега съм щастлива и не ме гризе любопитство  Simple Smile

Elileni Благодаря че ме записа  Simple Smile

medimed  Консултирай се и с други специалисти и ако трябва отновно си направи изследванията, напълно възможно е да има грешка. Има ли вариант да отидеш на друг лекар и той да ти пусне същите изследвания наново?

# 66
  • Мнения: 449
Момичета,не се притеснявайте!БХС изобщо не е показателен на 100%,а само ориентировъчен.Разбира се,че има случаи,когато БХС е лош,но бебчето си е съвсем нормално-при сестра ми беше така-накараха я да прави амниоцентеза,но тя отказа,и си роди съвсем здраво бебе.А на една позната риска за Даун й беше 1:12,но и при нея всичко беше наред.Според мен това БХС не трябва да се прави,защото само притеснява майките.Важна е феталната морфология-тя е много по-показателна и достоверна.Направете си още една такава,за да сте спокойни,че всичко е наред.Много пъти лекарите са бъркали с хипердиагноза;това е според мен защото просто се престарават-искат да се покажат много добри специалисти,които си изпипват в детайли работата,не толкова че искат да спечелят пари.Спокойно,ще видите,че всичко ще е наред!

# 67
  • Мнения: 19
Любче, medimеd, старите хора са казали "плачът плач докарва", така че се дръжте и не дърпайте дявола за опашката. Сигурна съм, че всичко ще е ОК... само трябва да имате вяра :-*
  
обещала съм на дъщеря ми за първия учебен ден аквариум с рибки;тя милата всеки ден ме пита кога ще й купим.Мислите ли,че те могат да са опасни по някакъв начин за бебока?
До колкото знам изпаренията от водата, както и храната им не са полезни. Не знам подробности, но като деца майка ми не позволяваше аквариума да е в стаята, в която спим. Може просто да ги сложите в друга стая Grinning, но за всеки случай попитай някой, който е по-наясно.

# 68
  • Мнения: 39
Любомира, твоят лекар не е ли мерил гънката? Тя може да се премери при обикновен УЗ. Кардиото е застраховка. Щом нямате други притеснения, не го мисли и ти. Предната бременност ходих в кардиологична болница при препоръчан специалист. Мисля, че първичен беше 40лв, вторичен - 20. Опитай се да си спокойна, направи си изследванията и да ти се махат тия притеснения от главата! Познавам вече няколко момичета с лош БХС и прекрасни здрави бебета!

медимед, доколкото успях да прочета, хорионбиопсията е безопасна и за родилката и за плода. Щом ти правят изследване, значи може и всичко да е ок. Имаш ли БХС (ПАПП-А и хориогонадотр.. са също показателни). П.С. Виждала ли си на какви петънца слагат точици за да ги мерят с апарата? Спокойно може да не са ти точни измерванията. Мойта лекарка ми направи 2 прегледа, не можа да ми определи точен термин, и усредни резултата...

Горе главите!

# 69
  • София
  • Мнения: 1 250
Любомира, medimed , имате и моите стиснати палчета! Късмет и горе главите, всичко ще е наред Praynig Hug

# 70
  • Мнения: 279
Любомира, medimed , имате и моите стиснати палчета! Късмет и горе главите, всичко ще е наред Praynig Hug

И АЗ ВИ СТИСКАМ ПАЛЦИ!ГОРЕ ГЛАВАТА!!!!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 71
  • Мнения: 74
здравейте.при мен всичко върви наред.при първата ми консултация доктора каза че мерките ми са за 5 мес а аз бях в 4м,пуснах си изследванията при следващата консълтация ще разбера резултатите.засега знам само че изследв.за Даун са отрицателни и че всичко е наред с плода,вече знаем и пола МОМИЧЕ.понеже ми е втора бременност първото е момче и съм много щастлива че сега е момиче,което не значи че нямаше да се зарадвам и на момче.....термина ми е на 05.02.12,но понеже първото беше секцио и второто ще е така.лека бременност на всички и пак ще пиша

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Любомира, medimed, наистина е нормално да се притеснявате, но и според мен засега няма нищо обезпокоително, което да води до рев. Особено при теб Любче, овладей се, защото си тровиш кръвта с адреналин, а всичко най-вероятно е наред.

Стискам ви палци и пишете скоро. Старлет и другите момичета са напълно прави в коментарите си за презастраховането на лекарите и желанието на частните МЦ да си изплатят скъпите ехографи. Аз още в една от първите теми бях писала за това, че моята гинеколожка ми премери НТ на бебока на обикновен, допотопен ехограф без пари и ми каза изобщо да не се занимавам с ранна ФМ и БСХ. На късна ще ходя, но едва в края на 22 г.с.

# 73
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета!

Medimed, къде ти правиха БХС, защото аз съм чела, че на бременни с близнаци не се прави, защото дава много отклонения. Добре са те посъветвали да се консултираш с проф. Кременски. http://lmpbg.org/new/home/index_new.htm Това е сайта на генетичната лаборатория, а във форума професорът отговоря на всички въпроси и би могла да попиташ онлайн. В раздел Библиотека има много информация. Стискам палци и ти желая късмет!  Hug Hug

Любомира, защо твоя лекар не ти даде изследванията да си ги видиш? И ти също би могла да се консултираш с порф. Кременски. Стискам ти палци и ти желая късмет!  Hug Peace
А относно Феталната ехогракардиография - няма лошо да ти я направят.
Аз също искам да си направя това изследване, но не намирам в Пловдив да го правят някъде...

Преди няколко дни четох дисертацията на Марков за ранната ехография в 11-14 г.с и се убедих, че най-важен маркер в този период е Нухалната транслуценция. http://www.mc-markovs.com/images/stories/AUTOREFERAT%20PROOFS%20www.pdf.
И изобщо не е нужно да се ходи на 4Д толкова рано. А феталната морфология в този период включва точно това - измерване на НТ и установяване на носна костица.

Моят гинеколог ми каза, че 4Д е малко "глезотия" за родители. Защото и на 4Д основно преглеждат на 2Д и само външните органи ги гледат на 4Д. Но аз задължително искам да отида, но явно не по-рано от 20 г.с.

# 74
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
По принцип 3Д и 4Д са за родителите, да се радват. Добрият специалист не се нуждае от този уред, всичко е за парлама. А аз пък твърдя за себе си, че не изпитвам никаква нужда да видя бебето на 3Д, за мен е достатъчно, че лекарите си го виждат и си му разбират на това, което виждат. По отношение на ранната ФМ в 11-13 седмица, на която както се спомена вече се гледат най-вече носната костица и НТ, то за това е достатъчен обикновен ехографски преглед. Естествено, че в Марков и Фемина ще го водят ФМ, за да ви вземат едни 80-100 лв, ако отидете обаче в МД и искате да си направите ФМ в тези седмици ще ви върнат и ще си кажат, че в момента единственото, което могат да направят е да замерят костицата и НТ. За този преглед ще ви вземат 30 лв. Верно няма да получите дискета на 3Д, която да пускате на бабите да ахкат, но пък за мен лично не си заслужава да се дават 50 лв, за тази глезотия. Но всеки си преценява де.
Любче, поуспокои ли се вече? Пиши какво става, медимед и ти! Ползвайте линка, който polisia ви е дала на генетичната лаборатория. При проблемно БХС пак повтарям е най-добре жената да се обърне именно към него.

Общи условия

Активация на акаунт