Каква е причината един мъж да е мърльо?

  • 13 039
  • 176
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 627
Почистването, само по себе си е трудоемка работа. Не ми разправяйте, че на някой му иде отвътре да я върши. Всички я вършим, защото искаме да ни е чисто, а потребността от чистота се възпитава.

Да кажеш, че ти иде отвътре да си легнеш с книга или пред ТВ, ще повярвам, ама да кажеш, че ти иде отвътре да грабнеш парцала, трудно ще повярвам. Peace

# 31
  • Мнения: 2 723
Явно е до характер, да.
Може да има и някое мъничко отклонение.

Мен ме стресна най-вече фактът как всички рекоха и отсекоха - майка му е крива!

На другия от братовчедите пък, който също е ерген и той на около 35+, майка му ходи веднъж седмично да му помага с чистенето, да измие тоалетната, да изглади  Crazy
 
Кви са тия хора...

Права си, темида.
Ама колко дълбоко трябва да затънеш в боклука, че да ти дойде да грабнеш парцала? И аз имам моменти, в които ме домързява да свърша нещо, ама не отлагам до безкрайност.
И през ум не ми е минало да обвинявам майка си, че ме е превърнала в мързелана.

# 32
  • Мнения: 2 510
Мен ме стресна най-вече фактът как всички рекоха и отсекоха - майка му е крива!

Но това си е обществено мнение.
Майката се грижи за чистотата, готвене, възпитание на децата.
Момчетата обикновенно не се причисляваха към първите две. Мнението "женска работа", пък колко майки жалят синовете си! Включително и аз.

# 33
  • Мнения: 627
И аз имам моменти, в които ме домързява да свърша нещо, ама не отлагам до безкрайност.
И през ум не ми е минало да обвинявам майка си, че ме е превърнала в мързелана.
Еее, то пък оставаше и да нямаш моменти да те домързява. Щеше да си хипер-турбо-робот някакъв. Laughing Връщаш се от работа, събуваш се и после вечеря-прахосмукачка-стирка-прозорци-чинии-баня-гладене. Ай ся...
Ама ако майка ти те беше научила да живееш в кочинка, хич нямаше да се мориш да чистиш, нали? Wink

Има хора, на които домовете им миришат. Ей, ужас просто. И зимата не проветряват, да не "избяга топлото". Ама на, така са си свикнали, няма проблем.

# 34
  • Мнения: 21 753
   Аз съм била в много ергенски жилища, а сигурно и вие, и само един живееше в изрядна чистота, и точно тоя най-не беше наред. Другите или бяха затънали в кутии от пица, чорапи по столовете и метнати кърпи на пода на банята, или някой им чистеше.
 Сега, въпроса е, че в един момент безпорядъка почва да дразни, а тоя защо не го дразни не мога да си обясня. Плюс това тука имаме и патология - смърдящ боклук, не може да се влезе от кашони... Съгласна съм с Хърмаяни -  нещо тук намирисва на болестно състояние. Това е по типично за древни и безпомощни старци, отколкото за млад и прав мъж, който ако го мързи, може да си извика жена да му чисти.

   Доколко точно е било мръсно, и мръсно, или разхвърляно - то не е едно и също.

# 35
  • Мнения: 1 296
Майката може да възпитава, но до време. Плюс това той може да е имал някакви навици като дете, но след това да се е променил коренно. Това не е нещо странно. Човек се променя постоянно, особено след някакви промени, а пък и има такава болест - ако сте ги гледали по TLC - Вещомания. Може човека да не е добре нещо...

# 36
  • Мнения: 55 012
Почистването, само по себе си е трудоемка работа. Не ми разправяйте, че на някой му иде отвътре да я върши. Всички я вършим, защото искаме да ни е чисто, а потребността от чистота се възпитава.

Да кажеш, че ти иде отвътре да си легнеш с книга или пред ТВ, ще повярвам, ама да кажеш, че ти иде отвътре да грабнеш парцала, трудно ще повярвам. Peace

Трябва да се запознаеш с мен ! Grinning

Точно отвътре ми идва ! И нито ТВ гледам , нито книга чета , ако не ми е чисто и подредено ! Embarassed

# 37
  • Мнения: 7 325
Мундарщината си е до човек, но и майката има вина. Аз живях 10 г. с мъж чиято майка го гледаше и обслужваше като малко дете до 22 му година с идеята той златния мамин да не се напряга, че току виж се изморил. Нямаше никакви хигиенни навици, не си миеше зъбите, не се къпеше. След като се разделихме викаше някой да му чисти веднъж седмично защото в апартамента не можеше да се стъпи. Аз съм научила синът си да се къпе всяка вечер ( лятото повече ) и да си мие зъбите след ставане и преди лягане „забрави ли” - олеква с пари. Ако живееше с баща си - нямаше да го прави, за това мисля, че голяма част от вината е на родителя и малка част е характер. Майка ми ме научи на хигиена, но не успя да ме научи на ред - обичам да ми е чисто и чистя непрекъснато, но отворя ли гардероба целия ми се изсипва отгоре.

# 38
  • Мнения: 2 674
Почистването, само по себе си е трудоемка работа. Не ми разправяйте, че на някой му иде отвътре да я върши. Всички я вършим, защото искаме да ни е чисто, а потребността от чистота се възпитава.

Да кажеш, че ти иде отвътре да си легнеш с книга или пред ТВ, ще повярвам, ама да кажеш, че ти иде отвътре да грабнеш парцала, трудно ще повярвам. Peace
Бе не ми идва да грабна парцала,ама пък и да легна с книга не мога ако къщичката ми е разхвърляна и нещата не са по местата си.Лично мен разтуриите и хаоса ме изнервят и не мога дори кафето си да седна да изпия ако по масата има трохи,съдове и пр.Говоря за ежедневно разтребване и подреждане,не за основно почистване Mr. Green

# 39
  • Мнения: 2 172
има такива маниакални разстройства, свързани с трупане на боклуци.


Това с боклуците и на мен ми прилича на ментален проблем .
Не е точно мърлящина от мързел .
+1 Peace
Имам такъв съсед/съседен блок/,хората около него през две-три години продават
апартаментите си - вътре е клошарник,а смръдта и през зимата не спира.
Майката е до един момент - каквото си направил,направил.
Всеки има глава на рамената си.


# 40
  • София
  • Мнения: 3 818
Познавам един такъв екземпляр, само че в моя случай и майката и синът са свине. Веднъж само бях на гости и то против неговата воля, явно все пак осъзнава в какво живее. Целият апартамент беше като склад, навсякъде кашони, стари вестници и всякакви други непотребни мебели. В кухнята немити чинии сигурно откакто се е родил. Нямаше даже легло, ами си беше сложил дюшек върху старите кашони #Crazy Не бях виждала подобно нещо, но ми  беше неудобно да коментирам. Мъжът живее сам, а майка му от време на време само минава, но никой от тях не пипа нищо в къщата. Натурията първоначално е била създадена от майката, сега той награжда Laughing
Иначе изглежда нормален, има страхотна работа, но е ужасно агресивен спрямо близките си и винаги прехвърля вината върху някой друг. Със сигурност има някаква психични отклонения.
Никси, да не говорим за един и същ човек? Твоят човек в Бг ли е?

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Може да не е нито едното, нито другото. Някои хора повече ги мързи да чистят, отколкото да им мирише. А ако е от възпитание, нищо чудно сестрата да е първа чистница, а той да е мърльо - към момичетата традиционно има много големи изисквания откъм хигиена и домакинстване, а към момчетата традиционно ниски или никакви.

# 42
  • Мнения: 170
     Grinning Хрумналата ми мисъл се дължи на професионално изкривяване. Участвала съм много голям брой настанявания на принудително лечение. Извинете.
     

Хърмаяни, първото, което си помислих като прочетох авторския пост беше, че човека вероятно има психично заболяване. Wink Peace
Това, че няма видимо изразени признаци на психично отклонение, не означава, че го няма. Първи признак за такова заболяване е занемаряване на хигиената, както личната, така и тази в дома. Не се къпят, не се перат, не почистват, не полагат грижи, както за себе си, така и за дома си. Трупат вещи, боклуци, ненужни неща, изобщо лоша работа. Понякога изглежда просто като мърлявщина и пословичен мързел, нооо....един по дълбок и професионален поглед ще даде съвсем друга светлина на едно такова поведение...

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Като изключим наченки на психично заболяване, мърлявщината си е до човек.Няма майки, няма порядки и т.н.Докато си вкъщи, изпълняваш, излезеш ли оттам си правиш точно каквото си знаеш.

# 44
  • Мнения: 7 325
Заболяването се казва синдром на Диоген и е доста често срещано.

Общи условия

Активация на акаунт