Каква е причината един мъж да е мърльо?

  • 13 014
  • 176
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 510
Вие не сте ли виждали просто мърлячи.
Съвсем отделен е въпросът, че повечето психически заболявания водят до занижаване на личната хигиена и безпорядък покрай психичноболните.
Второто е следствие е първото е до характер и тип човек.
Имах двама познати на които жените им бяха много добре подържани, а тези двамата...
Не бих могла да изтърпя такъв човек.

# 46
  • Мнения: 1 844
Мдам..майка му е виновна.
Общо взето,колкото и да не се нрави на майките, за повечето странности, налудности и особености на децата им, са виновни точно те.

# 47
  • Мнения: 2 867
мързелът е причината

# 48
  • Мнения: 12 676


Точно отвътре ми идва ! И нито ТВ гледам , нито книга чета , ако не ми е чисто и подредено ! Embarassed

Това също е вид невроза. Но се приема с възторг - Ау, каква домакиня!  Laughing Нищо чудно децата ти да станат по-разхвърлянички в знак на протест.

# 49
  • Мнения: 2 510
Мдам..майка му е виновна.
Общо взето,колкото и да не се нрави на майките, за повечето странности, налудности и особености на децата им, са виновни точно те.
Защо мислиш така?

# 50
  • Мнения: 2 510


Точно отвътре ми идва ! И нито ТВ гледам , нито книга чета , ако не ми е чисто и подредено ! Embarassed

Това също е вид невроза. Но се приема с възторг - Ау, каква домакиня!  Laughing Нищо чудно децата ти да станат по-разхвърлянички в знак на протест.
Аз също имам тази наклонност и то за всичко. Повечето хора я насочват към себе си и разбират, че всяка крайност е вредна.
Само, когато не го осъзнаваш, води до това, Трещерица.

# 51
  • Мнения: 2 161
Майка му, естествено. Зад всяко падение се крие една майка.

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
Мисля, че като цяло мъжете са си мърлявички по природа в сравнение с жените. Затова толкова голямо впечатление правят мъжете-чистофайници и жените-мърлячки.

# 53
  • Мнения: 12 676
Майка му, естествено. Зад всяко падение се крие една майка.

Ама изобщо не си права. Я виж в свекървинската - какви чудовища са възпитали прекрасни синове.

# 54
  • Мнения: 54 689
Мдам..майка му е виновна.
Общо взето,колкото и да не се нрави на майките, за повечето странности, налудности и особености на децата им, са виновни точно те.

И аз преди да стана майка мислех така .
Сега , обаче съм на друго мнение .




Точно отвътре ми идва ! И нито ТВ гледам , нито книга чета , ако не ми е чисто и подредено ! Embarassed

Това също е вид невроза. Но се приема с възторг - Ау, каква домакиня!  Laughing Нищо чудно децата ти да станат по-разхвърлянички в знак на протест.

Не знам дали е невроза , по-скоро потребност .
Виж , за готвенето , нямам такава . Wink

# 55
  • Мнения: X
И баща ми, и чичо ми едни родители са ги възпитавали. Баща ми е чистник, подреден, или както майка му казва: "парижанин", а чичо ми е точно обратното. Беше си взел един боксер за домашен любимец и му беше предоставил целия хол, включително и за тоалетна.
И баба ми, и дядо ми бяха чисти хора, дядо ми даже гнуслив на моменти.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Ако изключим като вероятност наличието на заболяване, смятам, че причината е в майката. В две насоки - възпитание и модел на подражание.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 364
Както вече писах - важно е и какъв е бащата, синовете в много ключови черти приличат на бащите си. Даже наблюдавам следното - син, който се стреми да избегне именно недостатъците на баща си, всъщност ги проявява явно.

# 58
  • Мнения: X
Според мен причината основно е мързел и в това, че много майки, загрижени за децата си дори и в напреднала възраст лошо ги учат, като вършат всичко вместо тях. Така клекотанинът си свиква някой да му подгъзува и точно защото майка му е чистница и не търпи да е кочина, той е мърльо...

# 59
  • София
  • Мнения: 5 506
И аз смятам че причината е в родителите,тези навици се изграждат още в детска възраст.Като е свикнал мама да му чисти и пере няма навика да го прави и това се случва само когато вече е крайно наложително.
   Между другото познавам и много прибрани мъже,големи чистници,всичко им е под конец.Както и жени такива мърли че мъжете мърлячи пасти да ядат Laughing Всичко идва от възпитанието в детска и контрола в тийн възраст.

Общи условия

Активация на акаунт