Не е акала от 6 дни!

  • 1 104
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Здравейте бъдещи и настоящи мами!
Мойта малка принцеса не е акала от 6 дни.До сега не е давала повод за притеснение,но днес вече е неспокойна. CryНе знам дали е в резултат на това.
Да кажа,че е изцяло на кърма.Снощи пробвах с термометър,но нестана и вече незнам накъде.На баткото термометъра му помагаше,а на нея не.
Предварително ви благодаря за съветите! Hug

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Големият ми беше със страшен запек дълго време и когато ни термометри,ни Дуфалаци ни помагаха съм прибягвала на няколко пъти до клизма.Има ги в аптеките(детски клизми).Веднага ще се изходи,но това в краен случай.Все пак 6 дни са много. Thinking

# 2
  • Мнения: 43
ой Милото детенце. И ние не бяхме акали от  3 дни  едно пюренце от круши ни запече а уж разхлабвали. Давах и сутрин Дуфалак преди хранене по една кафяна лъжичка, а  днес педиатъра ми каза за някъкви свещички които действали като клизма ако стане много напечено положението - Дафалган. И ние сме на кърма и термометъра не помогна. Но пък Дуфалака свърши работа и е просто лактозен сироп. Сигурно знаеш и стандартните методи с водичка от овесени ядки и кафява захар. Успех!

# 3
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Някои казват,че за кърмени бебета не е проблем,но ми се струва доста време това. Thinking  Алекс имаше скоро запек и ме посъветваха със съвсем малко,наистина малко,парче сапун бебешки да й мушна в дупето-помогна ни. Иначе нито Дуфалак,нито киви ни помогна...

# 4
  • Мнения: 6 472
Обикновено кърмените бебета нямат запек, но изглежда вие сте от малкото изключения. Гледам, че при нас в отчетната много масово практикуват водичка с кафява захар.
Обърни се към педиатърката си, защото има и една теория, че понякога кърмата се освоява почти на 100% и няма какво да се изхвърля. По тази причина бебето ака много рядко.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Благодаря ви за бързите отговори Hug Hug Hug

Иренка и аз съм чувала за сапун и ще пробвам.

А и както казва Luluto може да се освоява кърмата на 100% и затова ще я заведа и на лекар

# 6
  • Мнения: 4 195
аз знам 4е усвоява не усвоява пове4е от 3 дни не е добре да не ака.аз моя син го оправях със стебло от мушкато - идеална работа вършеше и само в караен слу4ай клизма Thinking

# 7
  • Мнения: 8 769
Щом я кърмиш-какво ядеш? Мини ти на разхлабваща диета. Ако не-пробвай Дуфалак, като преди това отидеш на лекар, ако трябва и на гастроентеролог.

# 8
  • Мнения: 3 611
И Янис имаше един такъв период, когато беше само на кърма и акаше 1 път седмично. Няколко пъти пробвах с термометъра, но нищо не се получаваше, явно нямаше какво да изака.
Педиатърът ни успокои, че кърмата се усвоява идеално от организма, затова е така.
Всъщност според мен тогава не бях разбрала, че кърмата ми беше намаляла и бебето явно не се е донаяждало.Пък си беше и доста слабичко...
Мислех си, че ако е гладен трябва да реве или да е неспокоен или въобще нещо ненаред, обаче явно му е дошло постепенно недохранването и му се е свило стомахчето. Ты си мисля де, не твърдя, че съм права.
Увеличих си кърмата, Янис започна да папка повече и съответно да ака повече...

# 9
kogato moiata buba be6e na 10 dni sashto ne aka za 3 dena , okaza se 4e ne i stiga hranata be6e otslabnala,ima6 li dostata4no karma

Последна редакция: пт, 16 дек 2005, 21:03 от ludetina

# 10
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
аз моя син го оправях със стебло от мушкато - идеална работа вършеше

Това не съм го чувала,я сподели. Hug

# 11
  • Мнения: 658
Сигурна ли си че имаш кърма и бебето се храни. Защото аз така с дъщеря ми я бях оставила на глад 10 дни. Итидох при докторката и като претегли след кърмене- оказа се че детето е гладно. Омаломощена заспива сладко и аз мисля че е яла. Не мисля че е нещо друго щом кърмиш.

# 12
  • Мнения: 2 255
Калоян на 3 месеца направи същото - 6 дни не ака - беше само на кърма, пробвах сок от круша, дуфалак, термометър, сапун, кр.масло (колкото грахче през устата) даже и с мушкато (с последното само го измъчих - съдра се да реве  Cry) резултат никакъв нямаше
Накрая му дадох 10-20 гр. сок от киви и  thumbsup, защото вече се бях побъркала от притеснение  #Crazy
Педито ме смъмри малко после, ама поне се укроти детенце, а и нищо му нямаше от кивито  Laughing

# 13
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Най-добре се обади на педито и го попитай какво
да правиш.Може да не ти стига кърмата,но може и
да е друго.Аз знам че повече от 3 дни за едно бебе
не е нормално да не се изходи.Има и бебешка
клизма,но тя е само за в краен случай. Hug Hug Hug

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Успяхмеее newsm44 ,за което благодарско на viki1 и Мушкатото.И в интерес на истината нямаше запек,а съвсем нормално бебешко.
Относно това дали имам кърма-да даже остава след като спре да суче.Винаги я изчаквам сама да се откаже,а и наддава добре!
Благодаря на всички ви за съветите Hug Hug Hug

# 15
  • Мнения: 1 599
Браво за успеха!
понеже и ние сме на кърма, но и при нас е съшият проблем от няколко седмици, реших да споделя. Педито ни каза една чаена лъжичка ззехтин преди ядене, няколко пъти. Както казва Лулуто за кафявата захар, пробвахме, но той не иска да пие по принцип нищо. А педито каза, че било много вредно  newsm78 ама честно казахо, не й вярвам много.

# 16
  • Мнения: 1 072
И ние винаги сме били със запек по 5-7 дни, но на Марк това видимо никога не му е пречило. Коремчето е меко, детето е спокойно, а педито каза, че това е особенност на стомахчето и че кърмата се усвоява 100%. Сега вече малко ме притесняват тия паузи, защото въвеждам твърди храни и се опитвам да давам водичка, но няма особен ефект.

# 17
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Браво на вас smile3501!

Общи условия

Активация на акаунт