Отговори
# 15
  • Мнения: X
s_kov  - стихчетата явно ги е направила Не съм, Аз си играх с датите, и МАХНАХ седмиците на момичета нарочно, да не се застояват в една седмица, правилно нали? Подредих години, град или години, име град и т.н , сложих между термините тези глезотии. БЕЗ ДА ИСКАМ махнах нечие Due in April , не можах да намеря същото и сложих друго, моля за извинение !
 Peace

Дано ви хареса , поиграх си , но съм сигурна, че с времето ще ставаме по-добри ! Предлагам да не я променяме повече, който пише на лични, ще се обновява следващия път, ама както решите, поне така гледам по другите теми , вие решавате Simple Smile А, сега стиснете пак палци, че утре съм на лекар, БЛАГОДАРЯ  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 754
Стискам палци Simple Smile
Аз днес за 1-ви път готвих от месец, много ми се преядоха кифлички със сирене и мъжа ми докато беше по магазините аз ги приготвих  Rolling Eyes Много приятно го изненадах, но пък се чувствам страшно уморена. Направо ви се чудя на вас, които сте на работа, не се ли умаряте?

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 50
Темата е страхотна. Ставаме все по-активни. Браво на всички за усилията...Сега да се оплача:
първо - приличам вече на бизон, постоянно ми е лошо, но не повръщам, като хапна нещо ми минава и след час пак ми е лошо...., второ - спя права, седнала, легнала, вървяща и т.н., трето - мозъкът ми тотално отказва да работи, паметта ... даже не помня, че съм я имала....Изобщо се превръщам в дебело, глупаво и изглеждащо мързеливо нещо...уффффф...Ще лягам. Приспах диването и ще взема да легна, докато не е зинал "МАМОООООО, МАМООООО...ДАААА (вода)"...Айде лека...

# 18
  • Мнения: 149
Здравейте мами! Новата тема е супер! Аз ви изоставих за малко ама по цял ден на работа и като се прибера директно в леглото много се изморявам. За протокола точката вече е 2см!!!

Имам и един въпрос някоя от вас има ли котка и как седи въпроса с бременността и котка? Малкият е на вилата и някой му е подарил котенце и той сега иска да си го носи вкъщи  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 832
Прекрасна темичка! Благодаря за усилията, момичета!    bouquet

При мен нищо ново. По цял ден тичам след малкия, а той като че ли разбира, че нещо става и все иска да ми е в ръцете. Или пък е в такъв период.
Нямам никакви симптоми на бременност   Thinking, на първата ЖК съм на 26.09, ще пускаме и изследвания тогава.

# 20
  • Мнения: 1 754
На детото му обясни,че ще има братче или сестричка. Сега не е момента за домашен любимец, особено котка.

# 21
  • Мнения: 8
Честита тема, момичета.  bouquet На кой на мейла да пиша, за да бъда добавена в списъка?

# 22
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Мамма Тз, направи си тест за токсоплазмоза, това е болестта, която може да пренася котето, ако имаш имунитет няма проблем да приберете котето, иначе е малко вероятно, но все пак има опасност да се заразиш, а това е много опасно за бебето.  Peace Ако си имала котка и преди е вероятно да си изкарала токсоплазмозата без да разбереш.
 Иначе ние имахме котка когато бях бременна с Георги, а и в работата тогава си гледахме коте и не съм имала проблеми. За съжаление котето ни си отиде от старост преди почти 2 години.  Sad

gerginotko, пиши на лично съобщение на Априлки_2012 (първият пост в темата) като добавиш термин, град, поредност на бременността, име или каквото прецениш, че искаш да се знае за теб!  Hug

# 23
  • Мнения: 1 754
И тук може да се представиш, а момичетата после ще актуализират списъка Simple Smile
Много се радвам, че се увеличаваме Simple Smile

# 24
  • Мнения: 0
Привет на всички пишещи или пък само четящи тази тема. Огромно благодаря на "априлски мами 2011" за невероятно топлото посрещане. Може би ако не бях прочела пост-овете им, нямаше да се реша, да се регистрирам, или поне не на този етап. Поздравления на всички, които вече знаят, че в утробата им се е зародил нов живот и от сърце желая успех на тези, които го желаят, но все още не се е случило.
Надявам се, че ще създадем едно сплотено, но не затворено към останалите, мини общество на "майки април 2012", а дай боже да се зародят и истински приятелства. Hug
Моята най-нова история - от около 10-тина дни имах съмнения, че съм бременна, но се опитвах да не приемам насериозно тези мисли, за да не се разочаровам, ако се окаже, че не съм. След ежедневни закачки и шегички с бъдещия татко от сорта:
Той: "Какво има тук?", посочвайки коремчето ми
Аз: "Черва.", колко съм романтична, нали Joy
или пък:
Аз: "Като толкова много искаш да узнаеш, купи тест за бременност.", /аз исках да отложа теста с още някой ден, за по-сигурно/
Той: "Че за какво, така или иначе след 9 месеца ще разберем."
и прочие.
Та на 28.08. Sure Chek, каза "Той" е виновен, но продължих да тръпна до днес, когато бях на лекар, и разбрахме - вътрематочна бременност, 5 г.с., видяхме околоплодната течност и жълтъчното мехурче. Така че, живот и здраве, и безпроблемна бременност, се нареждам на опашката на "майки април 2012". Първа бременност ми е въпреки, че скоро ще навърша 33, и не мога да опиша колко се вълнувам.
Аз уж не обичам много да говоря и споделям, пък гледам доста нещо изписах! Дано не съм Ви досадила.
Лека и спокойна вечер smile3524

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Момичета ще се побъркам, място не мога да си намеря. Обадихме се на наш много, много близък док, който за съжаление работи в Карлово и той ми казал да не пия нищо, че било опасно. Направо не издържам. Не знам какво да правя. На кой да се доверя, като са на коренно противоположни мнения. Няма да пия нищо, утре ще мисля. Не стига, че съм скапана от работа и недоспиване ами и това ми дойде на главата. Все едно валяк ме е газил, така се чувствам. Вечерта пак и се обадих и и казах, че съм прочела в листовката, че не се препоръчва при бременност, но тя ми отговори, че няма страшно.

# 26
  • Мнения: 52
Здравейте, момичета! Ние се завърнахме от почивка преди няколко дни. Беше много приярна почивка с хубаво, макар и последните дни времето да беше доста ветровито, но бяхме в хотел на първа линия и чистият въздух ни се отрази перфектно. Бях на преглед и малкото е добре, на топло в мама:) Терминът ми е на 11.04.2012 г. по метода + 7 дни и минус 3 месеца. Записах си част за ФМ при доц. Томова за след 3 седмици. Вие решили ли сте при кого ще си правите ФМ? Някой ще прави ли ранния бхс в 11-14 г.с. и кой АГ по здравна каса избрахте за ЖК? Аз живея в ж.к. "Гоце Делчев" и да питам има ли някой да ми живее наблизо? Правихте ли си изследване за тоскоплазмоза? При мен излезна пол. тест, но стойностите са ниски и трябва да го правя след месец отнова, за да се разбере дали се повишават. Успокои ме АГ-то, че няма от какво да се притеснявам и ако се наложи ще ми с даде антибиотик. Абе опасно е, ама тя може да се хване от много неща и дано да съм добила антитела преди бремеността. Какви изследвания си правихте вие?

# 27
  • Мнения: 28
*dreamer*, в листовките пише лекаря да пресметне риск/полза от хапчетата, но аз лично по тази причина не вземах хапчета, на които пише, че не се препоръчват до края на първото тримесечие на бременността. Не мога да разчитам някакви доктори, в повечето случаи пълни безхаберници, да рискуват с моето бебе. Не знам какъв е проблема, но по-добре отиди на още един или два доктора, докато самата ти си спокойна, че не можеш да навредиш на плода.
Нямам желание да ви(бременните във форума) плаша, просто никога не им вярвам сляпо. Нашите доктори не са толкова отговорни за постъпките си, че да заслужат такова доверие.

П.П.  Честита тема!

# 28
  • Мнения: 427
Добро утро! Събудих се с един въпрос  newsm03 ... Мислите ли да ходите на фетална морфология между 11-14 седмица? На мен нищо не ми каза лекаря преди 3 дни, но се чудя дали ако ми каже, когато вече се запиша на ЖК, няма да е късно да си запиша час. Знам, че за ФМ се записва час поне 1 месец по-рано. Хубав ден на всички и по-малко  Sick

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
alida77, благодаря ти, че изрази мнение!  Hug Hug Hug
Толкова и вярвах на тази лекарта, но сега нещо ме човърка от вътре. Все пак реших да не бързам и да не ги пия, защото не съм убедена, че е безвредно за бебето. Проблема е там, че вчера имах едно жълто-кафяво течение, обадих се док и ме викна да ме види. Междувременно пред седмица пуснахме цитонамазка и микробиология. Резултатите показаха, че имам гъбички STAPHYLOCOCCUS AUREUUS. Предписа ми куп лекарства м/у които и антибиотик. Каза, че трябвало да се лекуват сега за да няма пробелми за бремеността.

Иначе аз взех телефона на нашият док и ще му се обадя да говоря лично с него. Той е обяснил, че няма страшно, че се получава такова течение през бремеността, но не е опасно и да не пия лекарства, били опасни. Може да отида и при него за още една консултация, но ще е след поч. дни, че той заминава на почивка.

Като цяло днес ми е по-спокойно, но снощи светът ми се беше скапал.
Стискам палци на всички ви! Само хубави новини да носим!  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
:

Общи условия

Активация на акаунт